A DO TE DASHUROHESHIT ME NDONJE ANETAR/E ?

katsune

cherry blossom
hmmm nuk e di nese vertet e arrin qellimin e te renit ne sy...ndoshta krijon efekt te kundert te ngjashem me perdorimin e ngjyres se kuqe, qe njerezit kujtojne se do verehet me shume ne shkrime/lajmerime, por ne te vertete nga disa studime te bera ka rezultuar se ka tendencen me te larte te evitohet nga shikimi i njerezve :)
 

joetisti_

Locus omnem
po, do te dashurohesha. Ose me mire do ta pranoja me kenaqesi ndjesine kur te me kapte, sepse s'eshte ne doren tone mendoj.
 

joetisti_

Locus omnem
dashuria kur te kafshon s'te le shume mundesi zgjedhjeje. Mire qe s'i kemi "agresive" keto te forumit se po te ishte keshtu do te na benin te provonim edhe embelsine por edhe hidherine qe ka brenda dashuria.

S'kam ndermend, por s'perjashtoj asgje.
 

hurtlocker

Valoris scriptorum
...nje shkrimtar humorst italian i viteve 50-60 qe me pelqen jashtezakonisht shum, Giovanni Guareschi, pershkruan keshtu nje histori -perkthimi eshte i lire...

ai e pau ate gjate nje balloje ne fshat dhe pasi vallezoi me te tha me vete, "kjo ehste tamam tipi i vajzes qe sdo dashurohesha kurre me te". por mqs ai sihte tip reflektiv qe nuk ngutej, e studjoi vajzen me shum kujdes per tre vjet dhe nje dite ja tha me ze te larte se pikerisht ajo ish tipi qe ai sdo dashurohej kurr me te. por kete her ja tha vajzes me ze te larte, dhe ajo ia ktheu me ate monedhe. keshtu qe sherri i tyre i pare i madh, ndodhi ne muajin e mjaltit" :)
si dreqin kjo pune, ajo qe ti sa e shef e me shum eprbuzje e siguri i thua vetes "vec me ket jo" pikerisht ajo....dreq o pune ajo vete behet manaxherja e rroges tende :p
 

Balahk

Locus omnem
Kam thene qe dashuria mund te vij nga cdo vend ku te jepet mundesia te njohesh njerez te vecanet.

Edhe ketu probabiliteti i kesaj,te njohurit te vecantes eshte shume i lart.

i ke dyert e hapura ku do te jesh o zemer (dashuria) :)
 

hurtlocker

Valoris scriptorum
joetisti....emerove nje antare te forumit si interes tend te mundshem dashuror...not my business, po si je me llogari bankare??? ke trafiku naj ton kokain te paster? je pasardhes i rotschildeve??? ke naj llogari sekrete ne bahamas? goca eshte e kushtueshme, shitet jo me kg po me g ;) duhet ta ket si goj peshku e jo te car vertikalisht si gjitha te tjerat ;)
 

Balahk

Locus omnem
Me shume mundesi ka te bie nga ballkoni sesa te bie ne dashuri ketu.
I kam si vëllezër lol
mos ja mbyll dyert dashuris moj,se del naj pend keputur ketej e te rremben zemren :p
ndersa deres ballkonit vendosi dere te blinduar se do biesh edhe nuk kemi ku te gjejm te voglen e forumit :)
 
Top