Program per shkarkimin e kengeve

Diskutime tek 'Programet dhe Programuesit' filluar nga seseli, 10 Dec 2004.

 1. seseli

  seseli Primus registratum

  Program per shkarkimin e kengeve

  Ej ku mund te gjej nje program ku mund te shkarkoj kenge free (internetin e kam te lidhur me albtelekomin) dhe te jat i l;ehte ne perdorim
   
 2. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: Program per shkarkimin e kengeve

  eMule, DC++, Kazaa, mIRC, eDonkey etc...
  Kerko per keto ne Google ose Yahoo edhe downloadi.

  Good Luck
   
 3. regele

  regele Forumium maestatis

  Dreamer likes this.
 4. seseli

  seseli Primus registratum

  Re: Program per shkarkimin e kengeve

  Ej po me keto a mer viruse
   
 5. Redis

  Redis Forumium praecox

  Re: Program per shkarkimin e kengeve

  Ne qofte se shkarkon vetem file ne format *.mp3, *.wma ose *.wav *.avi ..., nuk ka asnje virus. :goofy:

  Per ndryshe be kujdes. :eek:

  F-secure 2005 eshte nje nga antivirus-et me te mire !!

  (per me teper ndihme shko tek tema Viruset dhe parandalimi i tyre! /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 6. seseli

  seseli Primus registratum

  Re: Program per shkarkimin e kengeve

  Ej po nuk shkarkoj dot kenge me keto qe me dhate A ka ndonje tjeter
   
 7. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: Program per shkarkimin e kengeve

  Ktu ke nje tutorial se si te downloadesh me mIRC. Kujdes nga viruset.
  http://members.chello.nl/a.cela/mirc/mirc.html

  Good luck.
   
 8. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: Program per shkarkimin e kengeve

  Bittorrent eshte fantastik po aty nuk gjen shume kenge per te mos thene fare.Limewire s'e kam provuar akoma :shrug:
   
 9. seseli

  seseli Primus registratum

  Re: Program per shkarkimin e kengeve

  Ej po nuk shkarkoj dot kenge nga keto adresa qe me dhe ti a ka ndonje program tjeter me te lehtene perdorim
   
 10. Redis

  Redis Forumium praecox

  Re: Program per shkarkimin e kengeve

  Shkarko programin soulseek, .... :thumbsup: :rockband: :rockband: !

  [​IMG]
   
 11. seseli

  seseli Primus registratum

  Re: Program per shkarkimin e kengeve

  Ej po as ky programi i fundit nuk me ben pune nuk shkarkoj dot kenge (internetin e kam te lidhu me albtelekomin dhe ehte shume i ngadalte dhe ai i ka fajet me duket ndonje program qe te jete i vogel Shpejtesia eshte 52 kb) ok po deshet me gjini nje program te vogel
   
 12. xhaxhi_eli

  xhaxhi_eli Primus registratum

  Re: Program per shkarkimin e kengeve

  seseli, problemi qe ke ti cili eshte? Nuk lidhesh fare apo lidhesh me serverat dhe nuk shkarikon.

  Nqs nuk lidhesh fare, mund te kesh portat e bllokuara, dhe ska zot te te beje derman, pervec sistemistit te albtelekom, qe te te hapi porten per tu lidh me ato servera.

  Nqs lidhesh po nuk arrin te downloadosh atehere ndrro lidhje interneti me nje me te shpejte.
  Nuk eshte faji i programeve qe ti ke linje te dobet
   
 13. erkand

  erkand Primus registratum

  Re: Program per shkarkimin e kengeve

  kush me thote disa site te mira torrent(me te mirat)?
  dua te provoj kete bittorrentin si eshte se thojne qe eshte i mire...
  /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 14. xhaxhi_eli

  xhaxhi_eli Primus registratum

  Re: Program per shkarkimin e kengeve

  wareztorrent.com
  Nuk eshte shume i mire. Eshte nje web me pak gjera, po interesante. Per prove eshte mese OK /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 15. adem

  adem Guest

   
 16. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Nese do te shkarkosh keng qfare te duash at'her shko vizitoje faqen :www.risi-ks.com
  dhe www.degjo.com
  shpresoj se keto faqe te ndimojn te shkarkosh keng
   
 17. artan1233

  artan1233 Primus registratum

 18. Aimilius

  Aimilius Forumium maestatis

  Per te shkarkuar apo konvertuar ne mp3 kenge nga youtube eshte shume e lehte dhe nuk keni nevoje fare per program, funksionon edhe nga telefoni i mencur :lojacak:
  http://convert2mp3.net/en/index.php
   
  gurax likes this.

Shpërndajeni këtë faqe