Marketing & Ide, Koncepte dhe psikologji Biznesi.

Diskutime tek 'Ekonomia & Biznesi Shqiptar' filluar nga dimir, 18 Jun 2005.

 1. pekomeri

  pekomeri Primus registratum

  Re: Marketing & Ide, Koncepte dhe psikologji Biznesi.

  Kompania Pekomeri ka pasur vitet e saj te suksesit me te mire duke qene lider ne fushen e vet,por qe tani nuk ka pasur rezultate te mira.Kjo kompani ka nje siperfaqe 1000 M2 dhe e kompletuar me makineri, pajisje, stampa dhe atrecature,me nje aktivitet prodhimi prej 12 vjetesh,me nje eksperiece ne fushen e prodhimit te hekurit dekorativ si karrige,Tavolina,krevat,abazhura ,ndricues rrugesh dhe oboresh,porta,kangjella etj.Per me shume vizitoni web-sitin http://www.pekomeri.com. Per ta shpetuar kete kompani pranoj edhe bashkepunim me firma te tjera shqiptare dhe te huaja te cilat marrin persiper dhe administrimin e saj .Pekomeri pranon edhe te shese aksionet e saj mjafton qe ky aktivitet te mos humbase por te vazhdoje prodhimet e saj te shkelqyera,Gjithashtu jemi te hapur edhe per ndihme ne fushen e administrim-menaxhim kundrejt % fitimi qe mund te jemi dakort dy palet. Ne kemi edhe nje ekspozite prej 500 M2 te kompletuar me prodhimet tona te cilat kane nevoje per marketing-menaxhim te shitjeve te saj. Kjo mund te behet ne baze te nje kontrate dypaleshe sipas % fitimi te rene dakort me pare. Mirepresim cdo propozim tuajen me interes dy palesh.

  Pekomeri shpk
  Rr.Lord Bajron (ish UMB) Laprake
  E-Mail:pekomeri@pekomeri.com

  Tel. : 00355 42 356132

  Cel. : 00355 682090300
   
 2. ^Ira^

  ^Ira^ Forumium praecox

  Re: Marketing & Ide, Koncepte dhe psikologji Biznesi.

  wow nje nga temat e mia te preferuar e paskan mbuluar pluhurat :-(
   
 3. dimir

  dimir Forumium praecox

  Re: Marketing & Ide, Koncepte dhe psikologji Biznesi.

  eh... na mori ne qafe Facebook, me duket se ka ardhur koha ti kthehemi dhe nje here Albforumit!
  Pershendetje Ira!
   
 4. ^Ira^

  ^Ira^ Forumium praecox

  Re: Marketing & Ide, Koncepte dhe psikologji Biznesi.

  Pershendetje Dimir!
  Kthehemi ne loje atehere, por kemi nevoje per nje teme dhe per me shume lojtar
  Ku jane EBM, Poster, Lips, Ujku81, Capuni ... etj etj

  Come on, let's play ;-)
   
 5. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Marketing & Ide, Koncepte dhe psikologji Biznesi.

  Si mendoni? Pse ky zhvleresim i lekut ne kete periudhe? Une kam degjuar per nje spekulim tregu nga nje banke e madhe vendase qe ka nderhyre...dini gje ju?
   
 6. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Re: Marketing & Ide, Koncepte dhe psikologji Biznesi.

  Une kam degjuar per Kompanite celulare qe kane nderhyre duke konvertuar nga Lek ne Euro per te kaluar parate tek kompanite "meme" por nuk besoj se eshte faktor kryesor per zhvleresimin e lekut.

  Ne fakt mendoj se problemi kryesor per zhvleresimin eshte prodhimtaria e ulet brenda vendit dhe si rrjedhim nuk ka produkte te cilat shiten jashte vendit tone dhe rrjedhimisht sjell dobesim te vazhdueshem te Lekut.
   
 7. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Marketing & Ide, Koncepte dhe psikologji Biznesi.

  Prodhimtaria e ulet ne vend Mandi ka qene gjithmone nuk eshte se ndikoi sot...Fakt eshte qe remitancat kane rene, por eshte rritur deficiti buxhetor.Nderkohe qe une vazhdoj te mendoj qe rritja e euros me gati 1.40 pike brenda nje ore, eshte spekulim i tregut.Dhe se ckam nje ndjesi qe Berishes po i intereson shume zhvleresimi i lekut,sidomos nese euro behet kaq monedhe e pranueshme per shqiptaret ne nje moment kur leku ka rene ndjeshem.
   
 8. pekomeri

  pekomeri Primus registratum

  Re: Marketing & Ide, Koncepte dhe psikologji Biznesi.

  Ne kete web-sit (http://www.pekomeri.com) paraqiten idete dhe projektet me te bukura te Pekomerit qe jane realizuar ne Shqiperi me pnuime dekorative te hekurit me kovacane dhe mozaik me gure natyral. Keto produkte jane ideale per dekorimin dhe aredimin e oboreve.banesave, rezidencave, hoteleve, parqeve, vendeve publike,etj.
  Gabimi qe beri Z.Petrit Metohu President i Pekomerit dhe President i Artizanatit Shqiptar,nje person i apasionuar pas artizanatit,ishte sepse duke investuar te gjithe fitimet e Pekomerit me shume se sa duhej per artizanatin Shqiptar beri qe kjo firme te dale me humbje dhe te mbyllte aktivitetin e saj prodhues.
  Mungesa e marketingut,menaxhimit dhe kapitalit si dhe situata e pergjithshme te krizes ekonomike boterore detyroi Pekomerin te mos vene ne eficense ekspoziten e saj prej 500 M2 per te gjithe Artizanet Shqiptar.Kjo krize ekonomike detyruan Z.Petrit Metohu (President dhe Administrator i vetem i firmes Pekomeri) te dorezohet duke mbyllur ndermarjen e tij dhe te qendroje pa pune ne shtepine e tij prej 11 muajsh.
  Sot ai kerkon te ngrihet perseri ne kembe per te organizuar nje treg exporti per te gjithe ato persona apo firma qe jane te interesuar per prodhimet artizanale Shqiptare.
   
 9. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Marketing & Ide, Koncepte dhe psikologji Biznesi.

  Pershendetje miq..
  Po i rikthehem perseri kesaj teme...

  A i besoni ketyre ofertave per udhetim ne ditet e festave?I keni provuar? A ja vlejne per cmimin qe kane?
  Perpara ca ditesh me erdhi nje email ku me tregonte nje leter pakenaqesie derguar ATHS per udhetimin e 28-29 nentorit ne izrael.Sherbimi dhe i gjithe udhetimi ishte mizerabel.

  Me thoni [​IMG]
   
 10.  
 11. ibo

  ibo Guest

   
 12. remzi uka

  remzi uka Guest

   
 13. brendon

  brendon Guest

   
 14.  
 15. user666

  user666 Hello World

  The decatur likes this.
 16. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  mendoj se shumica e shqiptareve paguajne me para ne dore se sa nepermjet kartave ose internetit.
  u futa tek kjo faqja jote lal.al dhe goxha faqe.
  me pelqeu shume faqja jote.
   

Shpërndajeni këtë faqe