Manaxhimi i faileve me nje server linux

Diskutime tek 'Linux Servers' filluar nga Brilliant, 5 May 2014.

 1. Brilliant

  Brilliant Forumium maestatis

  Ne pergjithesi na takon qe te kemi nje server linux, e me pas te punojme ne ambient windows. Atehere komunimin me serverin, per te shkembyer faile, dokumenta, apo dicka tjeter mund ta bejme me nje klient ftp, apo menyre tjeter, ne baze te sistemit qe kemi zgjedhur.

  Menyra me e lehte me siguri eshte perdorimi i nje klienti sftp bazuar mbi ssh si winscp.

  [​IMG]

  Shkruajme adresen e serverit tone, dhe do kemi kontrollin totta te filesystem te serverit, per te tasferuar failet ne menyre te shpejte e te sigurte.

  [​IMG]

  Ky software, i perdorur paralelisht me putty, ju lejon administrimin total te serveri tuaj.
   
  Al-Punk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe