A është holokausti gjenocidi më i madh në histori?

Diskutime tek 'Historia' filluar nga Universal, 24 Aug 2015.

 1. Universal

  Universal AnonymouS

  Po e hap kete teme meqe ne forum ka shume perkrahes te revizionimit te historise dhe te Holokaustit si ngjarje historike.
  Jeni te ftuar te shprehni opinionet tuaja , mendimet, faktet apo "faktet" ne lidhje me Holokaustin.
   
  Aki likes this.
 2. hurtlocker

  hurtlocker Valoris scriptorum

  ...jo...holokausti me i madh eshte ai komunist ne rusi...9 miljon vdiqen vec nga uria ne ukraine e rusi...pa llogarit pushkatimet e rrafshimet e fshatrave....ideaotri i tyre, kaganovic, dhe egzekutoret ishin te gjith hebrenj....kjo sipas shkrimeve ne gazeten izraeliane haaretz....pikerisht qasja ekstremiste e hebrejve me bolshevizmin (si sot e disa muslimaneve me isis) justifikoi politikat mizore te hitlerit...

  pastaj vjen ai irlandez...ne 1800 anglia (pa skocine vetem me wellsin) kishte 8 miljon banore, irlanda kish 8 miljon...ne 1900 anglia kish 12 miljon, irlanda 1 miljon...the great famine

  holokausti i bengalit ne luften e dyte, shkaktuar nga churchilli, 4-8 miljon e mbase me shum...uria...menyra e preferuar e anglezeve...

  pol pot ne kamboxhia...1.5 mln por nga perqindjet tmerr....

  mao ce dun....

  dhe natyrisht shoah..tragjedia e hebrejve...
   
  Johana, Mirabel and Dreamer like this.
 3. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  Ndoshta ishte holokausti me i bujshem qe ju dha vemendje me shume
   
  hurtlocker likes this.
 4. hurtlocker

  hurtlocker Valoris scriptorum

  ndoshta eshte industria e holokaustit.... perdoret pa kriter nga izraeli, mqs edhe pesha e hebrejve ne shtypin dhe artin e kinemas ne shba eshte e mbiperfaqsuar.
   
 5. Johana

  Johana Forumium praecox

  Pas ketij holokausti te madh (kundrejt cifuteve??? cifut kundra cifutit) cuditerisht mundesohet themelimi i shtetit te Izraelit ne tokat Palestineze. Viktime? Loje? Interes? Fe? Menjehere pas luftes se dyte boterore sipas premtimit te JHWH u mblodhen fiset Izraele nga te kater cepat e botes dhe u derguan ne Izrael me trena, anije e avione.
  Cdo moment ne historine njerezore ka qene apokaliptik.

  JC
   
 6. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum


  Eshte per t'u habitur se si kriminelet me te medhenj luajne rolin e viktimes me te madhe.


  El
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  E ke gabim...Stalini vrau....100 Milion ruse.

  PS...kur lexo kshu IDIOTESIRASH.
   

Shpërndajeni këtë faqe