Vini Re!! Lexoni para se te postoni tek Politika

ujku81

Primus registratum
Vini Re!! Lexoni para se te postoni tek Politika

TE NDERUAR ANETARE TE FORUMIT!!

GJATE POSTIMEVE TUAJA TEK NENFORUMI I POLITIKES JU LUTEMI TE KENI PARASYSH:

1. NDALOHET CDO FORME OFENDIMI DIREKT OSE INDIREKT NDAJ ANETAREVE TE TJERE.
2. EVITONI HAPJEN E TEMAVE TE REJA QE PERSERISIN NJE TEME EKZISTUESE, OSE TEMAVE QE NUK KANE LIDHJE DIREKTE ME POLITIKEN. GJITHASHTU DALJET NGA TEMA DHE CHIT-CHAT NUK DO TE LEJOHEN
3. KUJDES ME PERDORIMIN E FJALORIT
4. MUNDESISHT EVITONI SHKRIMET E MARRA ME COPY-PASTE NGA GAZETAT APO BURIME TE TJERA. FORUMI ESHTE PER TE DISKUTUAR DHE SECILI JEP MENDIMIN E TIJ, EKZISTON NJE ZONE E KETIJ FORUMI KU MUND TE BEHEN KOMENTE PER ARTIKUJT E MEDIAVE
5. PER ANKESAT QE MUND TE KENI NDAJ MODERATOREVE MUND TI KONTAKTONI DIREKT ATA ME PM OSE TE POSTONI TEK ZONA E ANKESAVE TE FORUMIT.

NE CDO RAST SHKELJE TE RREGULLAVE TE MESIPERME, SHKRIMET DO TE EDITOHEN.

JU FALEMINDERIT PER MIREKUPTIMIN

MODERATORET
 

Airbourne

Papirus rex
Natyre e virgjer.
FEMRA te BUKURA dhe te emancipuara.
Meshkuj punetore(femrat GJITHASHTU).
Fazit: ne troje te tjera....
Ne det do hidhnin mbeturina apo PLEHRA.
Pemet do i prisnin me sopata ose shpata.
Shtepite do i vidhnin,shembnin apo dinamit.
Tramvajin apo trenin do e benin skrap.
Njerezit...llafazane,thashethemexhi,<profesore>,<doktore>,<manaxhere> por me ........LLAPE.
Perfundimisht.....vitin e ri do banet me majre.
Tung.
 

Airbourne

Papirus rex
KOSNETT FLET PËR LINJËN PRISHTINË – BEOGRAD: KY ËSHTË FILLIMI I NJË TË ARDHME TË BARDHË PËR KOSOVËN E SERBINË.

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett ka deklaruar se marrëveshja për linjën Prishtinë – Beograd është fillimi i një të ardhme të ndritur për Kosovën dhe Serbinë.

Kosnett ka thënë se presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe ekipi i tij kanë punuar shumë për të arritur marrëveshjen për fluturime në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Në profilin e tij zyrtar në Twitter, ai ka shkruar se kjo është një fitore për regjionin.

Presidenti Trump dhe ekipi i tij kanë punuar shumë për ta arritur këtë marrëveshje, që është vetëm fillimi i një të ardhme të ndritur për shokët tanë në Kosovë dhe Serbi. Ky hap është një fitore për regjionin. Faleminderit ambasadorit Grenell për lidershipin e tij, ka shkruar Kosnett.

Burimi...............

http://fax.al/read/news/23421913/22245123/kosnett-flet-per-linjen-prishtine

Shenimi IM.....do baca,dugagjinas-arvanitas-cabojs dhe do cuca ka krraba..............ska kohe te merret Trump me kshu qashtjesh....LLAPAQENEROJNE.

RREZOHEN keta PESHTARAKET me flamur dhe PERSE?

Sepse made in usa per INTERESAT e SAJA,ka me se KOHE apo BOLL ne DISPOZICION.
PERRALLAT me komplote te ruseve,i hane VETEM=CIJELLACIT me plis ne krye,apo DARAT ka albaZHULERIA.

DANKE dhe mbetem me <shpresen>,qe mos te kem perdorur fjalor vulgar
 

Airbourne

Papirus rex
Eurowings filial i Lufthansa-s, do të lidhë përsëri Kosovën dhe Serbinë.

Pas më shumë se 20 vjetësh, Serbia dhe Kosova po përgatiten të rinisin lidhjet e fluturimit midis dy kryeqyteteve të tyre.
Një deklaratë përkatëse e qëllimit u nënshkrua të hënën në ambasadën amerikane në Berlin(cne kto takimet APET ne ambasaden bojse-kqyrimi JINA) nga përfaqësues të të dy vendeve në prani të drejtorit menaxhues të Eurowings Michael Knitter.
Fluturimi midis Beogradit dhe Prishtinës duhet të zgjasë rreth 25 minuta. Sot duhen rreth gjashtë orë me autobus për të kaluar nga një kapital në tjetrin. Nuk ka lidhje me tren(me kerr nuk vozojna ke shkinat).
Sidoqoftë, ka ende disa pengesa derisa të vendoset lidhja. Kreu i qeverisë serbe në Kosovë, Marko Gjuric, e përshkroi nënshkrimin vetëm si "një hap simbolik". Ai deklaroi në televizionin shtetëror RTS kushtet për realizimin: Do të sillet në jetë sa më shpejt, kur Kosova ka me HEK tarifat (speciale) për mallrat nga Serbia, dhe kur dialogu (aktualisht i pezulluar) ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës në lidhje me normalizimin e marrëdhënieve,te firmoset ne TAVOLINA.
Këshilltari i sigurimit i Presidentit Donald Trump, Robert O'Brien, i cili ishte i pranishëm në ceremoni, foli për një "marrëveshje historike".

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha në Bruksel: Ky është një hap i rëndësishëm që do të lehtësojë dhe përshpejtojë transportin e njerëzve dhe mallrave(qdo jena kto mallrat???????????????) në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

FAZIT.....taksa per mallrat e Serbise,eshte nje mashe per te QORRUAR................MAGARET me plisa mbi VESHE.
PS.....jane vendosur CESHTJET me KOHE qe do te thote ne SHQIP.....Rusia nuk do te puthi me as ne Serbi,lere me ne troje.Por qe mos te kete rebelime nga INJORANTET me flamur,taksa do funksionoje edhe per pak vemena.Pastaj hyn plani B ne veprim,qe eshte: shoke ne Beograd dhe na Prishtinu.
Hajde ZDRAVO apo Laku NOQ.
 
Top