'Upgrade' ne programin qe mundeson Forumin

MysteriousMan

Valoris scriptorum
Nuk ndalon chatin por ndryshon ngjyren e forumit, njera nga ngjyrat/style eshte me chat te caktivizuar. Lexo me siper per ngjyrat se e kane shpjeguar
 

-Zana-

e...Thjeshte
Nuk e ndalon mbyll chatin , Jo .nuk besoj qe e Kane k'te option .. Mesa po shpjegojne edhe adminet.

Maybe I'm confused , I dunno .
 

Universal

AnonymouS
Pershendetje!

Kam vene re qe c'do account i anetareve eshte ende publik.
Mund te behet dicka per kete,pra nje anetar duhet te rregjistrohet nje here ne forum dhe me pas te adoptohet me forumin e te vizitoje anetaret..
 

-Zana-

e...Thjeshte
Flm anetareve me lart, i bera restart telefonit ... dhe e provova ne GreyStyle, me se fundmi shpetova nga chati kur jam ne tel .... uffff :p

Dmth ne ate style, nuk te paraqitet fare chati ne tel .. nderkohe qe nese hyn ne pc, dhe e ri-nderron style .. mund ti lexosh mesazhet qe te kane ardhur , kool.

Ps.. do ishte mire te kishit nje teme sqarimi perkatese ne k'te rast... qe te jene ne dijeni edhe anetare te tjere, pasi mua ka muaj qe me ka lodhur ky chati dhe kam pyetur vazhdimisht nese ka ndonje mundesi per ta fikur .
 

gurax

Pan ignoramus
Cdo 'device', telefon apo desktop computer, synon te "mbaje mend" konfigurimet per nje faqe te caktuar ne menyre qe t'i riperdore keto kur faqja te vizitohet heren tjeter *nga po ai device*. Kjo gje behet me anen e atyre qe quhen 'cookies'.
Ne teresi, opsionet e ofruara nga software i forumit duhet te sillen po njesoj ne cdo platforme, ne cdo pajisje, le te jete kjo Desktop Computer apo 'handheld device', apo smartphone.
Por ne realitet, handhelds & smartphones sillen ndryshe. Per te realizuar ato lloj funksionalitetesh (touchscreen oriented, swipe actions, smallscren, 'responsive [kjo eshte shume annoying] reactions', battery-save-workarounds duke mos lexuar informacion ne disa situata te caktuara qe cojne ne wrong-assumptions [nevoja per restart qe bere hyn ne kete kategori psh], etj) qe synojne te ripershtasin ate qe mund te quhet "standard www behaviour", per ta sjelle permbajtjen e nje faqeje cfaredo brenda kufijve dhe nevojave te pajisjes perkatese dhe per te mbajtur nje lloj "promise of seamless functionality to the end-user". Ne nje fare menyre mund te thuhet se handhelds & smartphones e thyejne, e shkelin, ate mareveshje teknike dhe kompatibilitetin standard ne shume pjese te "www comunication protocol".

Per momentin zgjidhja me e mire eshte perdorimi i stileve te ngjyrave te ndryshme per te diferencuar midis 'me chat' dhe 'pa chat'.
:)
 
Top