'Upgrade' ne programin qe mundeson Forumin

gurax

Pan ignoramus
Pershendetje,

Keto dite eshte bere nje upgrade, perditesim, per te kaluar ne nje version me te fundit te "forum software", ose programi qe realizon mundesine qe ky forum te funksionoje.

Ne teresi jane rregulluar disa aspekte teknike te programit, si ne funksionalitet ashtu edhe ne permiresime qe kane te bejne me sigurine online.

Shpresojme qe ky proces te jete bere i rregullt dhe te mos kete sjelle ne ndonje anomali apo parregullsi apo ndonje prishje apo nderprerje te menyres se si hapni dhe perdorni forumin. Por nese gjeni se ka ndonje gje qe nuk funksionon e rregullt si me pare, lutemi te na njoftoni ne kete zone te forumit.

Gjithashtu me kete rast, eshte instaluar edhe nje teme e re paraqitje estetike per forumin e cila eshte vendosur si default. Shpresojme qe t'ju pelqeje edhe ju. Mund t'ju them "Enjoy Blue Moon" :)
 

gurax

Pan ignoramus
E kuqja eshte me e qete per syte? :eek:
Kuptoji dot deri ne fund femrat po deshe. :D

Por nderkohe, vertet, cdokush mund te zgjedhe cilendo pamje, teme, qe deshiron. Ne fund fare fare te faqes, poshte-majtas fare.... click! dhe del nje menu me zgjedhje per temen e preferuar. Dhe me kaq u be cdo gje.... dhe u realizua paqja e kerkuar per syte. :p
 

-Zana-

e...Thjeshte
Me pelqen , ngjan edhe sikur eshte me e shpejte si software ? ( or maybe is just me ) .

Do shtoja qe mund te beni dicka ne lidhje me logon including the picture , dicka me interesante /warm - tradicionale dhe grown up .. Thjeshte nje ide.
 

gurax

Pan ignoramus
@Lisa nuk e gjeje se pertoje prandaj. :p

@-Zana- , nese eshte me i shpejte, more power to us all. Nuk di te them ndonje gje per kete. Teorikisht duhet te jene njesoj, por ne praktike nuk jane njesoj neper 'internals' keshtu qe nuk eshte cudi te jete me i shpejte. :)
 

-Zana-

e...Thjeshte
Meqe jemi k'tu .. Nuk keni asnje mundesi qe te jete e mundshme dhe te fiket chati ? Sepse vertet te lodh kur je ne tel .. Ka raste qe nuk mund te shkruash dot .
 

gurax

Pan ignoramus
Mmm... duhet ta shohim disi. Momentalisht nuk e ka kete opsion ai modul i forumit (eshte dicka qe funksionon si nje modul i vecante, nje opsion komplet me vete). Megjithate, nese ben me shume dem sesa mire, nese ka me shume ankesa per te sesa kenaqesi, nese shnderrohet ne nje mjet bezdie dhe merzie nga te tjeret me shume sesa nje mjet komunikimi dhe kenaqesie, mund te hiqet edhe fare e te mos jete me fare si opsion.

Nderkohe qe do te shohim c'mund te bejme per mundesine e aktivizim/deaktivizimit personal, do te shohim atehere edhe rreagimin e anetareve per chatin ne forum si opsion global.
 

gurax

Pan ignoramus
Ah, "quick self-hack" per kete problemin e chat kur eshte i bezdisshem -Zana- : Ndrrohet stili i paraqitjes se forumit. Per momentin stili i paraqitjes "GrayXen" nuk e permban chat.
Ne kete menyre mund te perdoret psh neper telefona stili "GrayXen" qe nuk e ka chat, dhe nderkohe stilet e tjera, "ShqiperiaNew" dhe "BlueMoon" qe e permbajne chat perdoren ne desktop computer.

(The least I could come up with in short notice.)
 

-Zana-

e...Thjeshte
Nese do te ishte nje teme perkatese ne lidhje me k'te prb jam e sigurte... qe nje % e larte anetaresh ndeshen me k'te prb. 5 dite qe isha away , mezi shkruaja se shkruajne ne chat e nuk i lexoj dot nderkohe qe me limiton edhe mundesine te shkruaj with pop ups non stop , nuk i lexon as nuk i fshin dot .. e per k''te arsye u get fed up.

Do ishte great, nese do mundesohej ajo mundesi qe thuan ti , personal choice .. on and off.
 

-Zana-

e...Thjeshte
Zana mund ta caktosh qe je Offline veten dhe nuk te bezdis me njeri ne chat.

Ky option eshte ok nga PC- ja , pra edhe kur e aplikon ne PC ... Kur Hyn nga tel nuk funksionon me .

Mbase e paskam Vetem une k'te prb ?
 

MysteriousMan

Valoris scriptorum
Ky option eshte ok nga PC- ja , pra edhe kur e aplikon ne PC ... Kur Hyn nga tel nuk funksionon me .

Mbase e paskam Vetem une k'te prb ?
Shko ne fund te faqes njesoj si me pc dhe ne krah te gjuhes ke style te forum, zgjidh ate pa chat
 
Top