Studentet shqipetare ne Itali

sindy

Primus registratum
Studentet shqipetare ne Itali

O njerez e dini qe ca tipa shqipetare qe e majne veten per shqiptare-italiane,e kane per turp te flasin shqip,me ka ndodhur me nje goce shqipetare nga durrsi motra na flista italishten ujshe(Kot gja)dhe e kishte per turp te fliste shqip sa me ne fund spo e duroja me,dhe i thashe ik palohu me ate italishten tate t'shkerdhyme se i mut shqiptareje je,mos me keqkuptojne studentet shqip.qe flasin shqip.ciao Sindyyyyyy
 

rudi123

Primus registratum
Re: Studentet shqipetare ne Itali

Po ndoshta ka arsyet e forta moj sindy.Me cfare do te krenohet shqipoja shkrete sot se une nuk di ndonje gje se me cfare mund ta prezantojme veten para te huajve qe ata te na respektojne. :confused:

Nese e ke fjalen per mardhenie personale nuk ke pse hap nje teme te tille se ndoshta ajo shoqja(njohura ) jote ka aq sh respekt per ty sa te afrohet me dorashka /pf/images/graemlins/smile.gif
 

pippo

Primus registratum
Re: Studentet shqipetare ne Itali

?????? ...... bo nuk kuptoj ku do te dali kjo :cool:
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Studentet shqipetare ne Itali

Bernd, secili e gjen vetë se me çfarë të krenohet. Shqiptarët mund të krenohen që pallojnë fort për shembull :shrug: . Mund të krenohen që kanë një eksperiencë jete të ndryshme nga vendalinjtë. Mund të krenohen që Nënë Tereza ishte shqiptare, mund të krenohen që Enver Hoxha ishte shqiptar, etj. Pra ka shumë mijëra arsye për të cilat mund të jesh krenar se je shqiptar.
Që ta kuptosh këtë, nuk duhet të jetosh i persekutuar nga prejardhja jote dhe aq më pak i fshehur.
Por me çfarë kam parë ti je një enverist i pandreqshëm që e gjen frymëzimin tek kundërshtimi i të tjerëve. Ti ta gëzosh Enverin dhe Gjermaninë bashkë se bëjnë një duet fantastik!
 

rudi123

Primus registratum
Re: Studentet shqipetare ne Itali

Fillimisht postuar nga Kondrapedali:
[qb] Bernd, secili e gjen vetë se me çfarë të krenohet. Shqiptarët mund të krenohen që pallojnë fort për shembull :shrug: . Mund të krenohen që kanë një eksperiencë jete të ndryshme nga vendalinjtë. Mund të krenohen që Nënë Tereza ishte shqiptare, mund të krenohen që Enver Hoxha ishte shqiptar, etj. Pra ka shumë mijëra arsye për të cilat mund të jesh krenar se je shqiptar.
Që ta kuptosh këtë, nuk duhet të jetosh i persekutuar nga prejardhja jote dhe aq më pak i fshehur.
Por me çfarë kam parë ti je një enverist i pandreqshëm që e gjen frymëzimin tek kundërshtimi i të tjerëve. Ti ta gëzosh Enverin dhe Gjermaninë bashkë se bëjnë një duet fantastik! [/qb]
Po njeriu nuk mund te krenohet me te vdekurit por me te gjallet.Ne fakt nuk po zgjatem se kete krenarine tende prej kartoni mund tja shesesh vetem vetes tende dhe jo te tjereve.problemi eshte se te tjeret nuk jane aq budallenj qe ta hane buken per djathe dhe prandaj ajo qe perjeton ne fund ehste shija e "embel" e te qenit shqiptar.
Nese nuk ke mesuar akoma varesine e denimit kolektiv me ate individual mos hajde ketu dhe na thua brockulla me oke se ata qe e mbajne me supe kete denim kolektiv nuk jane cubat dhe mesjetaret por njerzit e civilizuar.Ata e vuajne me shume dhe e paguajne me shume kete denim.
Keshtu qe mos na fol per krenari idjote se ate bota ta merr per semundje patallogjike dhe jo per krenari. /pf/images/graemlins/frown.gif
 

bob

Primus registratum
Re: Studentet shqipetare ne Itali

ato vajza shqiptare qe nuk pelqejne te flasin shqip,apo qe e kane per turp mi sillni mua.pastaj do shohim sesi ato do e belbezojne Shqipen tone te bukur.e sillm :goofy: ini,cfare pritni.!!!
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Studentet shqipetare ne Itali

Ah Bernd, Bernd. Nuk ke faj se gjithë jetën tënde nuk ke mësuar gjë tjetër përveç se ç'është përulja. Mor kaqol, të jesh shqiptar është një përgjegjësi që ka çdo shqiptar. Kur një shqiptar mundohet të mohojë origjinën (vetveten) si mundet që të tjerët të të vlerësojnë ty apo ata që janë si ty? Në këtë rast Bernd ti je viktimë e vetvetes dhe si gjithmonë ja vesh fajin të tjerëve (kapitalizmit, revizionizmit, popullit mesjetar shqiptar, etj.). Fatkeqësia jote djalë është që ke lindur sot, ti do kishe patur shumë sukses si një Mesi apo profet në një kohë të shkuar por sot të ka hikur koha se deliret e tua të mbeten vetëm ty dhe nuk të ndjek njeri nga mbrapa :shrug: .
Megjithatë jam tepër kurioz dhe i paduruar të lexoj përgjigjen tënde
 

sindy

Primus registratum
Re: Studentet shqipetare ne Itali

Po mire o njerez po kaq te veshtire e paskeni pasur ju me m'kuptu,une kapa thjesht nje rast por,qe ta dini mire ju ka shqipetare dhe shqipetare qe kur i pyet nje Italian WHERE ARE YOU FROM?!!!! i fusin inje te ndrrume muhabetit per qejf,pastaj per sa i perket Walk idiotit Walk(NATEN E MIRE) :sleep: akoma se ke kuptuar se ku je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

pippo

Primus registratum
Re: Studentet shqipetare ne Itali

e dashur .... indinjaten tende e kuptova une po nuk kuptoj pse kerkon tu nderosh mendjen njerzve, secili ben sic e mendon, dhe as ti e asnje tjeter ska pse ta gjykoj po te pelqeu ok po ste pelqeu varja ça pune te prish ty se robi nuk do qe ta marrin vesh qe eshte shqipo(komplex i rrobit) pastaj ky problem eshte shtruar ne dhjetra tema ketu, leri shembujt se me shembuj hapim dhe tema te tilla psh. pse nuk e beri kaken qeni im sot ne mengjes..... thjesht nivel teme i dobet qao :sleep:
 

bob

Primus registratum
Re: Studentet shqipetare ne Itali

sindy ajo shoqja jote me duket se je ti vete!!!mos iu fut ketyre temave e pastaj nuk e di se si te llapesh.mos valle je djale e ci voi rompere i coglioni?!
 

Enion

Primus registratum
Re: Studentet shqipetare ne Itali

Fillimisht postuar nga great1:
[qb] ato vajza shqiptare qe nuk pelqejne te flasin shqip,apo qe e kane per turp mi sillni mua.pastaj do shohim sesi ato do e belbezojne Shqipen tone te bukur.e sillm :goofy: ini,cfare pritni.!!! [/qb]
Kur te ti sjellin ty great me bej nje feshkellim edhe mua.
Nuk i duroj dot keto lloj rrjepacakesh. Keshtu lloj njerzish kam edhe une kendej nga ana ime. Ku kulmi me i madh eshte kur dy shqiptare flasin me njeri tjetrin italish. Ose kur i thua italianeve qe nuk jam shqiptar por jam grek. :mad: :mad:
 
Re: Studentet shqipetare ne Itali

Sa histori ka keshtu...te kalosh nje nate dimri dhe nuk arrin ti tregosh te gjitha,duke marre si shembullin qytetin e Trentos ku jetoj une,qe eshte shume i vogel dhe ka pak shqipatare krahasuar me qytet e tjere!

Po keshtu keni degjuar ju:
"Mi vergogno di essere albanese"
"Me vjen turp qe jam shqiptare"

Iiii sa njerez ka me komplekse,te merresh me ata...eshte kohe e harxhuar kote!
 

bob

Primus registratum
Re: Studentet shqipetare ne Itali

ENION rri krejt i qete,por nuk e di se a mund te hasim ne nje derrase te kalbur.pastaj imagjino po te ishte nje vajze,nje senduici nuk do ti shpetonte!po bej shaka po me te vertete qe ata njerez te vegjel jane bere turpi i kesaj bote.mire thote edhe x ray ti leme ne fatin e tyre.se shpejti!
EJ X-RAY je interist/e me behet qejfi.por nuk jane kohe te bukura per ne,shpresojme!
 
Top