s'ban me harrue luften n'kosove

manga

Primus registratum
s'ban me harrue luften n'kosove

foto_35.jpg


femrat-uck.gif


kla.jpg


soldiers.jpg


spalone%20domy%20UCK.JPG
 

receli

Primus registratum
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

Ngo bre Mang mangupi !

mos asht ma mire me than: Mos me harrue masakrat serbe se per luft ske cka i kujton asaj.

Ne luft ne deshtuam.
Sepse si fizikant qe je e din mire se plumbi, me shpejtesi ma te madhe se te zerit, nuk pjerdh per bereten e kuqe prej stofi ne kryet e ushtarit.
Ai e cpon kryt e njeriut tej per tej.
Me mbrojt koken e luftarit duhet Helmeta e celnikte.Beretat jane per bukuri e jo per lufte. Askush nuk u interesue me i pais luftaret me helmeta celniku.
Ata qe shpallen luften ishin do magar me tre klas fillore e ata qe i dhan fund masakrave Serbe ishin Gjeneralet e Natos me njohuri ne fizike.
Ishalla ty fizika te jep mend e nuk ti qet krejt dhe ato qe ke.
 

receli

Primus registratum
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

Thuj atje lart se Ai ne Foto eshte prof. Fehmi Agani i cili u vra sepse nuk mundi me ba sehir policin Serbe kur desh me vra disa te rinj.
Vetem ai nderhyri. Tjeret vazhdun rrugen per han te elezit.
 

manga

Primus registratum
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

ma i forti guri,

kto syreta jane prej nji periudhe kohore hiq ma e largte se 3,5 vjet. tash, a jane dale n'syret ata djem me bereta per pune bukurie apo jane dale per me kallxue trimni, une s'e di, se me ta s'jam kone.
edhe a ka pase apo jo lufte n'kosove une s'e di - s'di qysh me i thane ndryshe asaj qi ka ndodhe n'kosove, pervech se lufte. ti e quejte masaker - ok; masaker a kane...megjithate, dikush e ka kape nji arme, e dikush me gure e dikush me grushta e kane luftue.

po m'vjen mire qi e din qi jam fizikan - shpresoj qi e din se s'jam mangup - ket nofke qi me ngjite, e bajsha me shnnete e ty t'u ngjat'jeta. bane mire qi m'kallxove dichka qi kurre s'e kam harrue - qi fehmi agani asht kane profesor edhe qi ke dashte me thane (por, s'e ki thane) qi akademik fehmi agani asht arkitekti i pamvarsise s'kosoves. asht dashte me i hallakate ti pak postimet e mija neper albforum (meqe s'ki kohe, po t'tham me e hallakate diskutimin http://www.albforumi.com/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=38;t=000013 ) e me e marre vesh qendrimin tam per luften n'kosove. tash, a ti lexon pak, apo une jam mangup? a ti ngutesh e permutesh, apo une megjithate mbes mangup?
a e ki blue pak n'ato dy kokrra tru (n'i paq) se pse s'asht masakra e bame n'kulle t'jasharajve n'kto postime t'mija? ti, n'vend se me i postue kto gjana, qohesh e fyen njerz - hallall ta boft zoti!
tash, ti ndash thuej ksaj pune lufte, n'dash krize, n'dash masaker, n'dash ... ban mire me kallxue ku e kie hallin, se s'asht vakt me u shtye se cili po shahemi ma fort...
 

Dua

Primus registratum
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

Fillimisht postuar nga Guri:
Ne luft ne deshtuam.
Ne lufte s'ka fitimtare o Guri. Te gjithe jane te deshtuar. Te gjitha palet humbin, kush me pak kush me shume. Fitimtare jane ata qe nuk luftojne, se kur fillon flaka nuk dihet sa shkon pasuli. Te gjithe djegen.

P.S.manga me ke be me lot /pf/images/graemlins/frown.gif

...nga Dua
 

manga

Primus registratum
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

Fillimisht postuar nga Dua:

P.S.manga me ke be me lot /pf/images/graemlins/frown.gif

...nga Dua
s'ki nevoje, se asht e kalume...por, kryesorja mos me e harrue...
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

Edhe une mendoj se nuk duhet harruar, nuk duhet harruar qe te mos perseritet me! Gjthmon kemi derdhur gjak ne luft me serbin prandaj kete radh nuk duhet leshuar me Kosova ne duar te atyre, sado demokrat te duken ne kete moment.

Turp e faqja zez te hidhet balt mbi luften ne Kosove dhe te hidhet posht burreria atyre qe u vran sepse nuk paskan pasur helmeta!

Humbem luften?! Pffff, ate e humben serbet dhe biles me faqe te zez se kan per ta mbajt emrin 'kasapet e ballkanit' per gjeneracjone te tera!

Sikur Shqiptaret te mos kishin levizur fare NATO-ja do priste dhe nja tre vjet para se te nderhynte ashtu sic priti ne Bosnje.
 

Kosovarja

Primus registratum
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

Tung te gjitheve,

Une kam qene ne Kosove gjate gjithe luftes edhe keto pamje jane nje realitet te cilin e kam pare me syte e mi. Kur disa psikologe thonin se traumat e luftes shfaqen pas 2-3 vitesh me dukej nje gje absurde, por tani e shoh se eshte e vertete. Une edhe pse i kam pare keto pamje me syte e mi, tani prekem me shume. Edhe pse kam pare njerez te vrare tani nuk mund te shoh bile asnje film qe ka skena te dhunshme.
E sa i perket harrimit, harrimi nuk do te kete e as qe duhet te kete, sepse kur nje gje harrohet ajo perseritet. Une nuk mund te kuptoj kur dikush me flet per falje e per harrim. Si mund ta fal ate njeri ose ate popull qe me kane vrare vellaun ne syte e mi? A mundem valle te harroj qe vellaun ma kane vrare??? Ndoshta dikush do te harroj por shume familje qe kane pasur fatin e njejte me timen, jo kurre.
 

Dua

Primus registratum
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

Fillimisht postuar nga Kosovarja:
Une edhe pse i kam pare keto pamje me syte e mi, tani prekem me shume. Edhe pse kam pare njerez te vrare tani nuk mund te shoh bile asnje film qe ka skena te dhunshme.
Shume e vertete! Une jam bere me e keqe se femijet, lotet me rrine aty te gatshem per te shperthyer. Dhe kjo po ndodh tani qe mendova se u harruan te gjitha. /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif

...nga Dua
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

Si mund ta fal ate njeri ose ate popull qe me kane vrare vellaun ne syte e mi? A mundem valle te harroj qe vellaun ma kane vrare???

/pf/images/graemlins/frown.gif
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

Shume e vertete! Une jam bere me e keqe se femijet, lotet me rrine aty te gatshem per te shperthyer. Dhe kjo po ndodh tani qe mendova se u harruan te gjitha.

Njeriu nuk harron, vetem kujton se harron. Tragjedit e hidherimet zhyten ne brendsi te mbuluara nga konshienca por sapo gjejn rastin per te dal ne siperfaqe shperthejn si ateher kur i kemi jetuar....

/pf/images/graemlins/frown.gif me vjen shume keq qe keni jetuar ato momente... Edhe une akoma e mbaj mend edhe une nje fotografi te nje femije 2 vjec te masakruar nga serbi, nuk me ka pas zene gjumi 3 dite resht. /pf/images/graemlins/frown.gif

Por nga nje an them se ato qe ran nuk ran kot. Te pakten te tjeret qe do vijn e do jetojn ne vendin e tyre dhe do flasin gjuhen baballareve e gjysherve te tyre /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Dua

Primus registratum
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

Fillimisht postuar nga Le_Routard:
Njeriu nuk harron, vetem kujton se harron. Tragjedit e hidherimet zhyten ne brendsi te mbuluara nga konshienca por sapo gjejn rastin per te dal ne siperfaqe shperthejn si ateher kur i kemi jetuar....

/pf/images/graemlins/frown.gif me vjen shume keq qe keni jetuar ato momente... Edhe une akoma e mbaj mend edhe une nje fotografi te nje femije 2 vjec te masakruar nga serbi, nuk me ka pas zene gjumi 3 dite resht. /pf/images/graemlins/frown.gif
/pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif

...nga Dua
 

Iliri

Primus registratum
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

Nuk harrohen :smash: Populli Kosovar tregoi trimeri te jashtezakonshme. Megjithese pa arme moderne, nuk paten frike ti dalin para tankeve Ruse te serbise.
 

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: s'ban me harrue luften n'kosove

Fotot e treguara jane aq prekese! /pf/images/graemlins/frown.gif

Kemi degjuar per masakrat ne Kosove, kemi pare foto plot dhe kur i rikujtoj, perseri me jep te njejtin peshtjellim ne stomak.

Kam frike se po harrojme. Harresa eshte ilaci natyral i qenies njerezore. Po harrojme sic kemi harruar gjithmone kur na kane sakatuar, terrorizuar dhe masakruar! :mad:
 
Top