Raste Studimi

ujku81

Primus registratum
Re: Raste Studimi

Iole ke fillu me rihap librat e shkolles eeee. /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

LIPS ca te vuri zysha ne detyre?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Raste Studimi

Ujku mire dola shume.Nga detyra prisja maksimalen po sma dha.Sdq me motivoi te mesoja per provim akoma me shume /pf/images/graemlins/smile.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Raste Studimi

Meqe jemi ne teme ,mund te me sugjeroni ndonje teme interesante dhe te vecante per ta trajtuar per diplome?
 

ujku81

Primus registratum
Re: Raste Studimi

Ashtu eshte, aq sa ndonje here te duken budallalleqe ca gjera qe shkruhen aty. /pf/images/graemlins/smile.gif Eksperience personale nga perballja mbas disa vitesh me librat universitare te manaxhimit dhe finances te UT. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ujku81

Primus registratum
Re: Raste Studimi

Lips ti studion per manaxhim/marketing??
Po te ishe per finance do te sugjeroja une nje teme shume interesante, nderkohe nga marketingu do te sugjeroja nje teme nga marketingu i institucioneve financiare, vecanerisht nga marketingu bankar.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Raste Studimi

Interesante si idera,ju flm.Dua te mbledh shume ide qe te krijoj nje ide timen ne koke ne fund /pf/images/graemlins/smile.gif.Ndaj sa here tju kujtohet ndonje ide mos u kurseni te shkruani /pf/images/graemlins/smile.gif.
Ujku studjoj per te paren /pf/images/graemlins/smile.gif,te dyten na i ka shpifur Bardhyl Ceku /pf/images/graemlins/smile.gif
 

ujku81

Primus registratum
Re: Raste Studimi

Mos permend emra ne AF se mbase shkrun dhe ai ktu e s'po e merr me fakultetin. /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Raste Studimi

E hoqa qafe lenden e tij perfundimisht ndaj shkruaj pa frike /pf/images/graemlins/smile.gif
 

ujku81

Primus registratum
Re: Raste Studimi

Ata bejne çmos per te çpromovuar veten, /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif Iol e kena diskutu nji here ket gje. /pf/images/graemlins/smile.gif

LIPS do nje rast te veshtire studimi ne Sjellje Organizative - merr Fakultetin e Ekonomise ne analize. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Raste Studimi

Me thene te drejten me shume mundesine per te treguar "talentin" tim ma ka dhene departamenti i Manaxhimit.Marketingun dua ta bej master pasi sigurisht qe me pelqen por jo sic e bejne keta ketu.Jashte kam me shume deshire ta praktikoj Marketingun dhe te specializohem tamam.Nuk heq dore lehte jo por ne universitetin tone ka vertete nevoje per qarkullim /pf/images/graemlins/smile.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Raste Studimi

Ujku e kam menduar si ide dhe si dihet mbase e bej ,po duhet te mendoj mire konkluzionet ne fund,se ata profesoret e ekonomikut kane dhe njohje te medha neper biznese /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ujku81

Primus registratum
Re: Raste Studimi

Kryevepra e marketingut ne FE: Cocowingu eshte shkalla me e larte e borrowingut /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif (shpjegimi i fjales cocowing ne nje liber marketingu, /pf/images/graemlins/laugh.gif kush e gjen ku ka nji te qerasme nga une), e gjithe kjo ne nje paragraf ku nuk kuptohej asnje fjali. /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Raste Studimi

hahahhahahahahha edhe ti e paske vene re ate.sa kam qeshur me shoqet sja ke idene.sa turp ee /pf/images/graemlins/smile.gif
 

^Ira^

Forumium praecox
Re: Raste Studimi

LiPS ne lidhje me temen e diplomes qe do te zgjedhesh vitin tjeter, une te keshilloj te marresh parasysh edhe se ku mund te gjesh informacion me lehte, me shumice etj sepse sado interesante te jete nje teme, nese ti nuk ke informacion nuk mund ta realizosh.
Keq me vjne te te them, se me sa po kuptoj ti e paske shume qejf manaxhimin, por temat ne fushen e marketingut jane shume me interesante.
Merre njehere ne konsiderate te shqyrtosh temen "Marketingu online" dhe pershkruaj sesi realizohet ne Shqiperi, si dhe bej nje krahasim me vendet e tjera, rekomandimet qe mund te japesh ne fund jane te shumta.
Tek website http://www.albpr.org/ ka shkrime shume interesante per marketingun, besoj duhet ta kesh vizituar kete faqe, se me gjithe publicitetin qe i ben EBM, s'ka mundesi te te kete shpetuar pa e klikuar. Shikohi njehere shkrimet e web site-it lart se ndoshta nje prej shkrimeve te tij mund te te duket shume terheqes dhe i lehte per tu realizuar.
Gjithsesi jam e sigurt se do realizosh nje teme diplome shume te mire e bukur /pf/images/graemlins/smile.gif.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Raste Studimi

Flm Ira per keshillen. Sigurisht do perpiqem te gjej sa me shume materiale dhe kam dhe nje profesor ne shkolle i cili ka shprehur deshiren e madhe per te me ndihmuar per gjithcka /pf/images/graemlins/smile.gif. Me pelqen te marr nje teme per manaxhim pasi nuk jane te trajtuar shume dhe ne Shqiperi manaxhimi akoma nuk ka zene vendin qe i takon ne ekonomi.I kam pare shkrimet dhe sitin qe me ke keshilluar dhe sigurisht qe do i referohem kur te krijoj strukturen e duhur te temes /pf/images/graemlins/smile.gif.Sdq dhe nje here te flm /pf/images/graemlins/smile.gif
 

capuni

Primus registratum
Re: Raste Studimi

Lips, edhe une them qe do jete me interesate te besh nje teme mbi manaxhimin (pavaresisht se eshte me qef t'merresh me tema marketingu.)

Dicka shume interesante mund te jete te studjosh nje kompani jo-shume te madhe perendimore dhe te besh ndonje krahasim me manaxhimin ne nje kompani si Deka ose diku tjeter. Jam i mendimit qe po t'kontaktosh kompanin do jene te gatshem te te ndihmojne se ne pergjithesi jane te gatshem t'adaptojne gjera te reja.

Sidoqofte po deshe na material m'thuj.
 

ujku81

Primus registratum
Re: Raste Studimi

Po ti Gene ca kupton me manaxhim ose drejtim (gestione me duket se i thone italianet)?? /pf/images/graemlins/smile.gif
 

capuni

Primus registratum
Re: Raste Studimi

..une me manaxhim kuptoj: t'u vesh salaricen punetoreve, ti ushqesh me shuka (ose duke rrotullu lugen ne ajer e duke thon "topi rrotullohet, portes i afrohet, ence ...."), ti pastrosh hundet kur filloj u rrjedhin, ..ti ndrrosh pampersat ..etj.
 

ujku81

Primus registratum
Re: Raste Studimi

Capuno e di ate barcaleten qe shpjegon thelbin e kapitalizmit ti?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top