Paraqitjet grafike te Forumit

admin

Administrator
Forumi eshte percaktuar qe te hapet me grafiken e kuqe (stili shqiperia.com) por nese ngjyrat nuk ju pelqejne atehere mund te zgjidhni dhe dy ngjyra te tjera.
Duke shkuar ne fund te faqes, ne cepin e majte te ekranit keni mundesine te percaktoni paraqitjen e forumit. Duke klikuar mbi paraqitjen aktuale do ju dalin dhe versionet e tjera te mundshme.
Zgjidh_paraqitjen.JPG
AKtualisht forumi ka keto 3 paraqitje te mundshme
Paraqitja Shqiperia.com
ForumiKuq.JPG


Paraqja: Default StyleForumiBlu.JPG

Paraqitja GrayXen
ForumiGri.JPG
 

gurax

Pan ignoramus
rastesisht pash ne nje diskutim qe ne vend smile del /pf/images/graemlins/tongue.gif

Kjo ndodh sepse ne ate kohe kur jane bere ato shkrime, programi i forumit ka qene shume ndryshe. Aq ndryshe saqe dikur kur eshte bere ne nje moment nje 'upgrade' i rradhes, u pa qe ishte e pamundur per te bere edhe upgrade - per te migruar - per emotikonat dhe simbolet grafike te perdorura neper shkrime. Kishte dicka ne menyren se si ka qene i programuar versioni i atehershem i programit qe nuk i pranonte emotikonat e vjetra.

Sidoqofte ajo qe eshte me e rendesishmja jane vete shkrimet. Vlera e vertete e forumit eshte tek shkrimet, tek diskutimet ndermjet anetareve. Dhe keto jane kaluar perhere me sukses dhe nuk kane humbur, sic mund te shihet nga nje numer shume i madh temash dhe shkrimesh qe jane filluar qe shume e shume vite me pare kur ky forum ishte ende i sapolindur. Ne fakt, vijueshmeria pa nderprerje e shkrimeve, temave dhe diskutimeve, eshte nje karakteristike per te cilen ky forum eshte krenar. Permban ne vetvete nje histori vetjake, nje personalitet te vetin. Ose, thjesht jam une qe me pelqen ta shoh ne kete kendveshtrim. :)
 

Universal

AnonymouS
Forumi i ri eshte me i mire dhe kishte ardhur koha per te bere update.

Deri më tani nuk kam ndonjë ankesë, përveçse ndaj fjalorit të përdorur tek tuk. Sado që ishin në tema me humor, mendoj se të gjithë anëtarët meshkuj duhet të "ruhen" pak në ato që shkruajnë, mua përfshirë. Sepse duhet të përpiqemi që ta mbajmë ambientin sa më neutral. Sa më pak seksist, në mënyrë që femrat të mos ndihen të ndrytura për tu futur në debate. Kjo sepse opinioni i tyre është thelbësor, sikundër është edhe roli i femrës në shoqëri.
 

katsune

cherry blossom
si default style ishte me relaksuese per syte dhe e bukur (per mua) ngjyra blu e BlueMoon style sesa kjo roze-kuqe e ShqiperiaNew qe del tani.
 

katsune

cherry blossom
broken,posht eshte nje opsion qe mbane ngjyren qe do :)

Po, kete e dija...por kur ben log out rikthehesh tek default style i forumit, jo tek ajo ngjyre qe kishe zgjedhur ti kur je online.

Tani u rikthye ne ngjyren blu, me pelqen. :)
 

Balahk

Locus omnem
Po, kete e dija...por kur ben log out rikthehesh tek default style i forumit, jo tek ajo ngjyre qe kishe zgjedhur ti kur je online.

Tani u rikthye ne ngjyren blu, me pelqen. :)
po edhe aty klikoja opsionin posht edhe e nderroja,se ajo ngjyra kuqe ishte e tmerrshme per syte e mi..kjo new-ja ishte blu ne te kalter,me pelqeu edhe mua.ngjyre qetesuese :)
 

gurax

Pan ignoramus
Eshte instaluar dhe vene ne perdorim nje tjeter stil per paraqitjen e forumit, i ngjashem me 'BlueMoon', i cili kishte nje difekt ne faqen per regjistrimin e lexuesve.

Ky stil eshte "NightMoon", nje ripunim i asaj me perpara (BlueMoon) persa i perket ngjyrave. Per momentin ky stil nuk e permban modulin e chat. Ky do te instalohet per kete stil ne keto dite ne vazhdim.
 

Universal

AnonymouS
Nje sugjerim do me pelqente te hiqej Chati per te vetmen arsye sepse ka rene shume rendimenti i postimave, madje nuk mund te ruhet né cdo kohe..
 

gurax

Pan ignoramus
As une nuk e perdor chat, ne forum vij per aspektin forum te tij, jo per chat.
Por ka antare qe e perdorin opsionin chat dhe mendoj se nese chat nuk demton, nuk shndrrohet ne nje bezdi, atehere le te ngelet te perdoret nga ata qe e perdorin. Opsionet dhe mundesite jane dicka e mire, pervec rasteve kur vertet ose demtojne, ose keqperdoren. Let's live and let live.
 

e panjohura

Valoris scriptorum
Nuk eshte i domosdoshem,une jame ne forum por as qe e vrej qe ekziston chat-i....:)Ne fillim nuk dija qe mund t'a beja off.kurse tani as nuk me shqetson kush as nuk shqetesoj kend...:)
 

Universal

AnonymouS
As une nuk e perdor chat, ne forum vij per aspektin forum te tij, jo per chat.
Por ka antare qe e perdorin opsionin chat dhe mendoj se nese chat nuk demton, nuk shndrrohet ne nje bezdi, atehere le te ngelet te perdoret nga ata qe e perdorin. Opsionet dhe mundesite jane dicka e mire, pervec rasteve kur vertet ose demtojne, ose keqperdoren. Let's live and let live.

Gurax nuk e hedh posht teorine tende,thjesht chati demton ne ndikimin e temave pasi cdo kush e ka me te lehte te shkruaj ne chat se sa te hape nje teme e do prese pergjigje, e nese ajo vjen.
Pra shumica ketu e perdorin chatin :)
 
Top