Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglishtja ne shqip?

pppppaa

Primus registratum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

E s'u be gje per ket muhabetin e?? /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif

Hajde rri perkthe gjithe ate plan kontabel tani
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

Mire te bohet /pf/images/graemlins/laugh.gif na hape koken tu u anku /pf/images/graemlins/laugh.gif Ulu puno aty leji llafet /pf/images/graemlins/laugh.gif

Apo free-rider ne ti /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ujku81

Primus registratum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

Poster planin e perkthyer ne anglisht e kam une. Ta nis me e-mail me kontakto ne PM.
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

....ai ka kalu 10 ore dje /pf/images/graemlins/laugh.gif tu e perkthy...i o bo truni pershesh, edhe kurrizi cop e cik duke nejt mbi pc /pf/images/graemlins/laugh.gif
ti u kjutove sot /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ujku81

Primus registratum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

Epo nuk kisha kohe te hyja dje, sot e pashe. S'ka gje se mire i ben po he. E paska gdhi m'duket shi kur te vije me sy te fryra. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

Ujku a ma jep dhe mua nje plan te tille? Nese se ke problem kuptohet.
 

matriksi

Primus registratum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Ujku a ma jep dhe mua nje plan te tille? Nese se ke problem kuptohet.

[/ QUOTE ]
Bej search tek google :chart of accounts sample.
 

Petra

Primus registratum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglishtja ne shqip?

Ju lutem me ndihmoni me termin
Provision?
Shpjegimin konkret dhe perkthimin
 

Petra

Primus registratum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglishtja ne shqip?

Annie, rrofsh por ne shqip e doja ne fakt.
 

Admir

Forumium maestatis
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglishtja ne shqip?

Provision = Perkujdesje
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglishtja ne shqip?

nope, ne shqip perdoret gjereisht ne kontabilitet termi provizionim. kaq thjeshte, provision s'ka vetem perkthimin me lart. Plus, provision is the action of providding or supplying (sigurim, furnizim fjale per fjale), s'ka te beje me perkujdesje.
 

Petra

Primus registratum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

Tani me shkrive fare. C'te bej me keto linqe une. Kam fjalor te cdo madhesie. Une dua termin e duhur qe te perdor ne tabelat e kontabilitetit.
 

Petra

Primus registratum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

Perkujdesje jo e jo. por nuk eshte ne kuptimin e supply.. eshte shume me teper se kaq. Une anglisht e di. Por shqip nuk i gjej dot term.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

Tu nuk te pelqen postimi im? S'ka problem. Une tu gjinda se jam hasur me te, keshtu perdoret ne shqip: Provizionim.

Shkrihesh apo jo ti eshte tjeter gje /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
Pjesa e shpejgimit ishte per shtegtarin, qe eshte nje anglisht foles i shkelqyer, thjeshte e korrigjova. Ndersa pergjija tjeter ish per ty. Nuk kish aludime.

Shendet lule /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif
 

Petra

Primus registratum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

HTMADM e ksiha me Annie o rob zoti. Te duket sikur ke futur ndonje link ne postim ty? Mendoj se provizion, fatkeqesisht eshte termi i vetem per ta sjelle ne shqip. E kam hasur edhe provigjon. Nuk e di nese shkon.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Petra</div><div class="ubbcode-body">HTMADM e ksiha me Annie o rob zoti. Te duket sikur ke futur ndonje link ne postim ty? </div></div>

/ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/lol.gif jam me nje sy ne ekran, tani te lexova.

O Annie, o shtrige lere mi gocen. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
 
Top