Lady Gaga mahnit boten: Sjell Fustanin Fluturues...

  • Thread starter Flavja
  • Data e fillimit
F

Flavja

Guest
  • Kengetarja Lady Gaga prej kohesh ka thene se eshte duke eksperimentuar me teknologjine me te fundit duke realizuar ate qe nuk eshte bere deri me tani. Lady Gaga ka krijuar te ashtequajturin ''Gaga-Copter'' ose nje tip helikopteri me 6 helika te fuqishme dhe me nje peshe dinamike , e cila lejon ngritjne nga Toka dhe fluturimin deri me 6 m lartesi (deri me tani). Lady Gaga sjell kete ide te sajen origjinale duke u bere e para femer qe i jep jete nje projekti qe deri me tani e kemi pare neper filma. Gaga dizenjoi dhe punoi per kete me inxhiniere te kompanive Apple dhe Nasa ne bashkepunim me kompanine e saj ''House Laboratories'' qe percjell teknologjine me te fundit permes ideve te cmendura te Gaga-s. Ka interes te madh per blerje por Lady Gaga ka thene se kete per disa kohe nuk do e hedh ne treg pasi do e perdor per promovimin e kengeve te albumit te saj te ri qe duket sic Gaga e tha do jete ''High Tech''. Te presim te tjera cudira qe njerezimi po i sheh permes biznesit te ri te Lady Gaga-s... Ka hipoteza qe Gaga do zgjeroje Gamen e produkteve dhe do hyj ne tregun e aparateve celulare me forma nga me te ndryshmet dhe te paparat deri me sot.
    video ilustruese :
  • Burimi : Arlis Alikaj , Fabjola Kuburi , Portali online Al-Lur dhe Gazeta Intervista.
 
Last edited by a moderator:
Top