Kush e urdheron njeriun, zemra apo truri?

S6T6N6

Forumium maestatis
Kush e urdheron njeriun, zemra apo truri?Kush e urdheron njeriun mendja apo zemra? E bera kete pyetje se ca here na mundon, zemra na thote te veprojem ndryshe ne ca raste, situata, por mendja edhe logjika ta do ndryshe. Ca here njerezit thone " e bera ashtu sic ma donte zemra" a eshte kjo se zemera e urdhoje, i dha trejtim se cfare te bente apo eshte truri ai, qe vendose se cfare bejem ne ne jeten e perditeshme. Ka raste ne jete qe zemra na thote ndryshe e mendja dryshe, pershembull: nje dite te bukur pranvere...

TEMA
 

mirdita

Papirus rex
Esht e vertet ne Dashuri zemra urdheron,ama ne pushtet dhe jeten e perditshme per gjera te thjeshta urdheron Truri.
 

Sweety el

Locus omnem
ne dashuri vetem nje urdheron ajo eshte zemra dhe vetem ajo kurse ne jeten e perditshme dhe pune e pushtet truri
 

keca

Forumium praecox
ka shum faktor qe e udheheqin njeriun.zemra due truri po pajtona me ta.por disa raste njeriun e udheheq edhe trimeria.besimi dhe vendosmeria.etj
 

Hektor12

Locus omnem
te dyja shume gjera komandoohen nga zemra edhe truri, bashke dhe vec e vec .. pa pyetur per njera tjetren ...
 

dr love

Locus omnem
Sot po me udheheq truri..ishalla i bindet zemra..se veshtire do ta kem po nuk bashkpunuan.
 
Top