Kerkoj nje liber...

Sirena

Primus registratum
Kerkoj nje liber...

Titulli eshte: "Kushtetuta e re shqiptare.Sfida e se ardhmes auroatlantike te Shqiperise".
Me aq sa di, nuk eshte botuar nga ndonje shtepi botuese shqiptare (private jo njehere).Duhet te jete botuar ne saje te bashkepunimit me BE-ne ose me ndonje fondacion tjeter evropian.
Nqs do me ndihmonte ndokush do ti isha shume mirenjohese.
 

Mono

Forumium praecox
Re: Kerkoj nje liber...

Me shume probabilitet duhet te jete publikuar ne bashkepunim me Ministrine e Integrimit.
 

Sirena

Primus registratum
Re: Kerkoj nje liber...

E pashe por aty ka vetem botime qe kane te bejne me organe e norma te KE-se.Libri qe dua une eshte me teper interpretim, vleresim i kushtetutes shqiptare.
Shume faleminderit gjithsesi /pf/images/graemlins/smile.gif
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Kerkoj nje liber...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Titulli eshte: "Kushtetuta e re shqiptare.Sfida e se ardhmes auroatlantike te Shqiperise".
Me aq sa di, nuk eshte botuar nga ndonje shtepi botuese shqiptare (private jo njehere).Duhet te jete botuar ne saje te bashkepunimit me BE-ne ose me ndonje fondacion tjeter evropian.
Nqs do me ndihmonte ndokush do ti isha shume mirenjohese.

[/ QUOTE ]

Kam pershtypjen se e di per cfare behet fjale. Megjithate, mesa di une, eshte botuar ne hard-copy dhe nuk e gjen ne internet. Eshte nje analize e kushtetutes shqiptare dhe me duket se perbehet prej dy vellimesh, ne mos gabofsha.
 

Sirena

Primus registratum
Re: Kerkoj nje liber...

Nuk e kerkoja ne internet ne fakt.Doja te dija ku mund ta gjeja ne Shqiperi ne menyre qe ta blija.
Mesa di une perbehet vetem prej nje vellimi dhe eshte liber i vogel, maksimumi 200-250 faqe mund te jete.
Ia kam pare nje profesoreshe te juridikut ne Tirane, por ne moment nuk me vajti mendja te interesohesha mire per vendndodhjen /pf/images/graemlins/smile.gif
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Kerkoj nje liber...

<font color="black">Boh, ndoshta flasim per dy gjera te ndryshme. Megjithate, nese kam me shume info, do te them. </font>
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Kerkoj nje liber...

Kam pershtypjen Satin se i duhet debati kushtetues, ai qe eshte ne dy vellime dhe qe eshte botuar nga nje organizate nderkombetare.

Mbaj mend se me kishe premtuar dicka /pf/images/graemlins/rolleyes.gif

Sirena, per ate behet fjale?
 

Sirena

Primus registratum
Re: Kerkoj nje liber...

Nuk e di nqs behet fjale per te njejtin liber, pasi vetem titullin i di me siguri.Kam pershtypjen se eshte vetem 1 vellim.
Gjithsesi, nqs edhe keto 2 vellimet per te cilet po flisni kane te bejne me kushtetuten (aq me mire per nje debat ne lidhje me te) do isha e interesuar per ti gjetur edhe keto.
 

Sirena

Primus registratum
Re: Kerkoj nje liber...

Llape...mirenjohja eshte dicka jo materiale /pf/images/graemlins/laugh.gif

Ciao ali_demso /pf/images/graemlins/smile.gif

PS.Mos me prishni temen se ju griva /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

llapaqeni

Primus registratum
Re: Kerkoj nje liber...

sirena nuk kerkova asigje materiale..
p.s: te shof neser nese e gjej se njof dike qe eshte pedagog te juridiku
 

Ali_DemsI

Primus registratum
Re: Kerkoj nje liber...

Ne Prishim Temen???

Jooooooooooo Ska Mundesi /pf/images/graemlins/tonguee.gif /pf/images/graemlins/tonguee.gif

/me Fl000000000D /pf/images/graemlins/tonguee.gif Kissssssssss Sirena /pf/images/graemlins/smile.gif

Ej Per Ca Libri Behej Fjale Ketu??
 

Sirena

Primus registratum
Re: Kerkoj nje liber...

I sigurte je?
Do te te jem shume mirenjohese /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top