Hmmm nje pyetje per ju?

Balahk

Locus omnem
Cfare nenkuptojm me termin "kurve"?
Cfare eshte ajo gje qe e ben vertet nje femer te meritoj kete lloj emertimi?
Sepse me rastis shpesh ta degjoj kete fjale,ne cfaredo lloj ambjenti,me cfaredo lloj niveli njerezish.madje kete e perdorin edhe femra me femre,dhe jo vetem meshkujt ndaj femrave.
jam kurioz te dije mendimin tuaj?
 

joetisti_

Locus omnem
dikur 'kurve' ishte si te thoje sot 'vrasese' apo mos me keq. Por sot fjala e ka edhe kuptimin e mirefillte qe i thuhet nje femre qe shkon me shume meshkuj, mbase edhe me pagese,(qe prapeseprape s'ka ndonje gje te keqe) por ka edhe kuptim te figurshem qe nganjehere eshte perkedheles.

'kurve' thuhet gjithashtu per nje femer dinake qe di t'i luaj telat mire kudo ne jete.
'kurve' i thuhet nganjehere edhe te dashures per t'i thene maksimumin e asaj qe ajo te ka dhene apo te ka bere te ndiesh ne nje rast te vecante.

por ka shume vajza qe e kane akoma alergji kete fjale. S'e di pse...
 

joetisti_

Locus omnem
pershembull, dashnorja ime eshte kurve sepse nuk ma jep. Dhe te gjithe keshtu i thone... Si nuk ia dha asnjerit xhanem !? :p
 
Top