Eurovizion 2015 / Elhaida Dani

Al-Punk

Still here
Cfare mendoni per votimin e nates finale ne Eurovizion?
U habita kur pashe qe asnje pike nuk erdhi per Shqiperine nga shtete me nje popullate te larte emigrantesh si Zvicra apo Italia. Duke qene se piket jepen gjysma nga votimet dhe gjysma nga jurite, jam kurioz te di ne c'kosh plehrash kane perfunduar votimet e Shqiptareve ne keto shtete.

Per te mos shtuar qe nuk morem asnje pike nga shtete te tjera si San Marino (12 pike ne 2012 per Shqiperine), Gjermania, Norvegjia etj qe na kane dhene gjithmone pike per shkak te numrit te emigranteve qe kemi ne ato vende.
Belgjika nga ana tjeter percolli nje vote konsistente
 

Dreamer

Under the Dome
Nuk e kam ndjekur ndonjehere kete event se s'para me pelqejne dhe automatikisht nuk me interesojne ose per mua personalisht skan pike vlere as artistike ne nje kohe qe prezanton Shqiperine ose Greqine per shembull e kendon anglisht.
Pa kuptim !
 

Balahk

Locus omnem
Anglishtja eshte gjuha universale @[Unik].besoje se eshte krejt e ligjeshme ta kuptoj cdo kush tekstin e kenges dhe jo vete ai qe di shqip,ose greqisht sipas shembullit qe solle.
 
Top