Dukesha e Kembrixhit është sërish shtatzënë (Foto)

BeRaTsi_MiZeRje

Aktivist i AlbForumi

Lajmin për fëmijën e dytë “royal baby” e ka dhënë Clarence House me një komunikim zyrtar. Duka dhe Dukesha i Kembrixhit janë shumë të lumtur që Kate është duke pritur fëmijën e dytë.
Mbretëresha Elisabeta dhe anëtarët e tjerë të familjes mbretërore janë shumë të lumtur për lajmin e mrekullueshëm thuhet në komunikatën e Kensigton Palace.


Ashtu sikurse në shtatzaninë e parë edhe gjatë shtatzanisë së dytë, Kate ka një problem akut me të vjellat dhe ka marrë rekomandimin nga mjeku për të pushuar. Kështu që dukesha e Kembrixhit nuk do të marrë pjesë në një event në Oxford përkrah William.Lajmin e ka komentuar edhe kryeministri i Britanisë David Cameron: “Shumë urime. Jam i lumtur për këtë lajm të mrekullueshmëm që Kate dhe William po presin fëmijën e dytë”.
 
Top