Cfare keni gatuar/ngrene sot?

Airbourne

Papirus rex
Ndryshimi: shkruesi ne vend te rucola perdor rigon.
Ne vend te mishit te pules,proshute.
Ne vend te gjalpit vaje ulliri.
Qepe.
Dhe ne vend te domates,salce(hungareze ne fakt tek mua)
Gatuhet: vajin e ullirit ne tigan e nxeh,hidhen qepet sa te marrin ngjyre,pastaj kungulli ne forma sipas deshires+salcen dhe i perziene.
Pastaj uje te vaket+proshute dhe u ....krye.
Rigonin pese min.perpara mbarimit.Sipas deshires edhe hudhra.
Nje gote apo shishe vere nuk ju demton....si shoqerim.
Kaq.
 

Airbourne

Papirus rex
Kte kremin Airbourne e kursen apo mundimin dhe korrentin apo energjine elektrike, sepse duhen 20minuta....pra e blej per 0.89 cent ne dyqan apo shtepine perkatese shitese....ne forme te ngurte dhe me uje behet e lenget.
Perberesit.
4 fileta nga gjoks pule(mund te perdorni dhe kofshe).
Kripe dhe piper.
Vaj(vetem ulliri perdor vete)
Domate(cironka si perdor)
Mozzarella
Basilikum(vete perdor rigon).
Resti apo djatherat e tjera jane te tepruara(por sipas deshires).
Mishi i pules,skuqet per 5 minuta nga te dyja anet(natyrisht mbase e ke lare).
Muzika ne sfond te ngre nervat,dhe derisa te piqet....
Temperatura e sobes duhet te jete 175-200° sepse ne video nuk jepet.
Mund ta shoqeroni me pilaf,makarona,patate e si tju pelqeje....dhe nje gote vere ose shishe birre,uje apo qaj(sipas takatit).
Ju befte mire Juve dhe MUA.
 
Last edited:

Airbourne

Papirus rex
Mund ta shoqeroni me oriz apo pilaf KINEZ,makarona,kore BUKE apo si tja u ...KELLCASI
Ne poznajem niti jednog muškarca koji ne voli ovo jelo!
Thote UDHEZUESI.
Ne Shqip une e KUPTOJ: dashurria fillon ka barku apo plonci.
PS: njoni ka FATIN qe ska ...mundime.
Apropo...100 % e dardaneve e ZOTEROJNE...serbishten.
Na albaqeneria 90% ...anglo-saksonishtaYllirishten.
 

Airbourne

Papirus rex
Si pas ksaj...
VETE i BERA me vaj ulliri,piper,rigon,kripe dhe paprika hungareze,si pulver.
Nje shishe VERE as nuk DISKUTOHET nga beteja ne AMSEFELDER(Kosovsko Vino).
QASHTU....tashti Juzni ose Severni,mua nuk me intereson.
 

Airbourne

Papirus rex
Meny e thjeshte dhe pa shume mundime(se ku e kemi pare me duket)...


Mund ta shoqeroni me vere,birre,uje apo dhe Vodka ......

090780211a7b736b7240873ff56f689f.jpg
Derisa te piqen mund te ndiqni dhe...


Vetem mos u vrisni.

Tungi.
 

Airbourne

Papirus rex

Ne FAKT e kisha ne plan,por pertoja.Keshtu qe e bleva tek arrnautet per 8.50 euro.Shije mire dhe tash qetesi...Airbourne.

Download.jpg

PS....disa femaruce se kane kuptuar akoma,qe kur LLAPIN shume behen jo interesante.
Fshatare.....EBEN.
LG.
 

Airbourne

Papirus rex
TANI do asgjesohet nje pizze me vere gjermane,qe do ti EKZEKUTOJE nje kamunist ka TIRONA.

PS....vera 18 muajshe por per 2.49 euro ja VLEN.Perse KETO?
Sepse me bejne SHUME MIRE per rriMARJEN e FORCAVE per NESER,se sa te RRISH apo te meRRESH me PARAZITE si DARI bardhyl ne JEVGU mandQUKAPIKic.
Naten e mire.
IMG_20191016_200422[1].jpg IMG_20191016_200447[1].jpg
 

Airbourne

Papirus rex
Sipas KESAJ recete...


NUK e dija qe hudhra e paqeruar,shmang eren e padeshiruar,por Baby im se ka problem.Me te vetmin ndryshim nga KY gatim, qe Airbourne salcen e ka te kombinuar apo te perzier me piper te zi.Pastaj RIGON persiper.

Dhe me cfar SHOQEROHET.

Plotësia e fuqishme e Rieslingut te zi dhe butësia mahnitëse e së kuqes prej kadifeje, kombinohen...... me ëmbëlsinë e thart> të balancuar në mënyrë optimale për =harmoninë e përsosur.

  • Prodhuesi: Lauffener Weingärtner
  • Vendi: Gjermani
  • Rajoni: Württemberg
  • Adresa e prodhuesit: Lauffener Weingärtner eG, Im Brühl 48, 74348 Lauffen, Gjermani
Sa te maroje gatimi po degjojme...


Dhe PO....SHIJOJME...

2014 LAUFFENER WG im Fasskeller_aufgestellt.jpg IMG_20191019_161808[1].jpg IMG_20191019_161816[1].jpg

DANKE.
 
Top