Ankes

Status
Not open for further replies.

Balahk

Locus omnem
Pershendetje i nderur @Al-Punk.

Eshte e dyta here qe me behet ban.

A mund te beni te kuptoj,sepse realisht nuk po kuptoj dot arsyen e venjes se banit?

Ose me saket nuk arrij dot te bej lidhjen e arsyes qe me dhate dhe asaj qe une kisha shkruar.

Zoteri i nderuar,ne cilen pike te asaj qe kisha shkruar,shikuat kalamanllikun tim?

ne cilen pjese zoteri i nderuar kisha fyer ??

Ne cilen pjese te asaj qe kisha shkruar ju adresua dikujt.

Ke ofendova i nderuar,se ne asnje vend te asaj qe kisha shkruar nuk pata vene emer.

Qe kur keshtu duhet te marrim masa vetem sepse supozojm,edhe ne baze supozimesh veprojm?

I nderuar,e lexuat mire ate qe kisha shkruar?

Apo edhe kesaj here u keqkuptuat,si atehere kur une kisha pa keneqasi ndaj moderatorit qe me fshinte komentet,edhe dolet atje me parudhen "BALAHK"?

me duket se antipatia qe keni ndaj personit tim ju ben te mos i permbaheni asgjeje,thjesht te me nxirrni jasht.

Por ok,dua te ndryshoj sjellje.

Dua te ndjek standartin me te mire.

Kush eshte ai standarti qe une duhet te ndjek,per te qene me i rritur,me i pergjegjeshem,me tolerat.

Duhet te jem si hurtloceker qe ofendon femrat ne menyre te shthurur dhe te degjeneruar?
vete une kam pare se ne cfare gjuhe perverse maniake,i eshte drejtuar nje femre ne privat.

apo duhet te ndjek shembullin zana,qe nuk lene person pa u gerricur,apo thene ndryshe(i ngrene kurthe)

si keto duhet te jem qe tregohet toleranc ndaj meje?
Me thuaj i nderuar?

Irritohem pa mas kur me ne per kemben te drejtat e mia si user i thjesht.

Ndihem i fyer kur ju ndermerrni masa drastike ndaj personit tim,kur nuk ka aspak shkelje.

Thjesht nje sarkazem,drejtuar dikujt ne forum,pa emer,mbi te gjitha ne temen e caktuar.

Shoh qe ju ndaj meje nuk u treguat fare profesionist ne gjykim,thjesht vepruat ne baze preferencash.

keto lloj sjelljesh,keto lloj pa drejtesish,nuk bej asgje tjetet vecse krijojn percarje,dhe largojn userin,se nuk jeni i vetmi forum
ka te tjere ku useri trajtohet me drejtesi dhe respekt.
gje qe juve ju mungon dukeshem ndaj meje.

E kam lexuar regulloren me shume kujdes,asnje pike nuk i kam shkelur.
por dua te di,po ato moderatoret tuaj a kane regullore,apo vetem duhet te mbajn fshesen ne dore?

nje dite te mbare per ju.
 
Last edited:

Balahk

Locus omnem
Pse behem une kur nuk kam shkelur asgje,dhe pse tolerohen ofendimet ne menyren me banale te mundeshme?

e bej kete pyetje,sepse shoh qe nuk trajtohen te gjithe me drejtesi.

Por disave u lejohet fjalori ndyre kundrejt femrave,e disave qe nuk fyejn askend,vetem se pa emer kane mendime negative per dike.

Po ju a e dini se kujt i a drejtoja une kete?
Valle lexuat mendjen time,apo si??

Jeni shume i pa drejt.

Me keni thene qe,useri,moderatori,admin jane te barabart para teje.
por shikohet qart qe jo,sepse me vendoset ban,per te vetmen arsye,sespe menduat qe ato mendimet negative terthorazi i adresohej nje moderatori.

Po mire,me ban do me detyroni te ndryshoj opinion per x person?

eshte kusht qe me patjeter duhet te mendoj pozitivisht per moderatoret?

Dhe nese e shpreh ne temen e caktuar me behet ban???

Une mendimin tim per x person nuk e ndryshoj,e kam krijuar tanime.
keshtu qe nese duhet te me perjashtoni per kete arsye,bejeni i nderuar.

Uroj te kaloni mire.
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
Une nuk dua te mbaj anen e asnjerit ketu ne FORUM..
@Balahk te lutem ti VLEN shume me shume dhe me sa di une te vleresojne ata qe ti ke me shume PERZEMER...Pjesa tjeter se kuptoj pse te intereson akq shume...:)
 

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
OK...mendoj se ja ke shprehur dhe TI atij..dhe AI ty....!!Ç'kuptim ka me kjo gjee??/
 

-Zana-

e...Thjeshte
Balahk, të lutem mos u merr me pyetjen pse nuk bëhen Ban të tjerët, por pse bëhem unë.

Mundesisht Fshiji edhe emrat qe ka permendur , nuk duhet te lejohen ankesa te tilla ku sjell anetare te tjere ne bisede , per inate/arsye personale .

Paska shume Al -Punks k'tu gjithsesi, Meqe i paskan hyre ankeses me sforco .... Qesharake.
 

Balahk

Locus omnem
Mundesisht Fshiji edhe emrat qe ka permendur , nuk duhet te lejohen ankesa te tilla ku sjell anetare te tjere ne bisede , per inate/arsye personale .

Paska shume Al -Punks k'tu gjithsesi, Meqe i paskan hyre ankeses me sforco .... Qesharake.
Hahaha sa me ben te qesh ti mua,me zbukuron diten loool
 

-Zana-

e...Thjeshte
Me vjen mire qe te zbukuroj diten ;)

Ti kerkon hakmarrje tek te tjeret,nderkohe qe nuk mban pergjegjesi per sjelljen tende . Ankesa te tilla duhen Denuar , Jo inkurajuar.

C'fare do Beje ndryshe ...ne vend te Al-Punk , ti ?
 

Balahk

Locus omnem
Une?
Do i bija vetes perpara nese grricesha me cdo kend,apo ofendoja ulet nje person.

Pastaj do filloja te gjykoja tjeret.
jam per drejtesi.
dmth nisemi nga vetja pastaj te gjykojm tjetrin.
 

-Zana-

e...Thjeshte
Atehere pse ankohesh.. Ne kurriz te te tjereve.

Shuj e Shiko punen tende, mos ma permend me emrin .. Lart e Poshte, per hir te egos tende.
 

Balahk

Locus omnem
Pa aq kohe sa nuk zbatohet rregullorja me te gjith nje lloj,do i permend qe cke me te.

Aq me shume kur imja ishte vetem nje mendim i pa shprehur,pa ju adresuar asnjerit.

Hurtlocker,nuk i la gje pa thene nje antareje.
shkeli cdo norm te etikes,edhe ndaj atij nuk u ndermor asnje mas.respekt edhe mirkuptim mori,edhe toleranc.

Ndaj flas sepse ketu u hapet rruge sharjeve perverse.
 

-Zana-

e...Thjeshte
Po ta ri-perseris , ti Hyn k'tu me mendjen qe je Mbret.

Kur sjell persona te there ne bisede/ankese ... Atehere kjo ankese nuk ka qysh te merret seriozisht, nderkohe qe eshte thjeshte inat personal.

Anetarja ne fjale le te ankohet vete , te sjelli edhe provat - mos te shtyje asistentet e saje. Lol
 

Balahk

Locus omnem
Pastaj ckeni ju zana,une ju mora per shembullin e mire.
doja te ndiqja hapat e tua,qe te mos u penalizoja.
ju jeni shembulli ideal per tu ndjekur;)
 

Balahk

Locus omnem
Po ta ri-perseris , ti Hyn k'tu me mendjen qe je Mbret.

Kur sjell persona te there ne bisede/ankese ... Atehere kjo ankese nuk ka qysh te merret seriozisht, nderkohe qe eshte thjeshte inat personal.

Anetarja ne fjale le te ankohet vete , te sjelli edhe provat - mos te shtyje asistentet e saje. Lol
Oj shoqe,kuptoi qart ato qe kam shkruar.
i sjelle sepse nuk ndeshkohen te gjithe njelloj kur shkilet regullorja.
ja psh ndaj teje jane treguar mjaftueshem tolerat.
qe u ngre kurthe te tjereve.

Nuk kam permendur askund qe jam mbreti,thjesht me cenojn te drejtat e mia si user me pa te drejte.
te ka dal nami qe je super inteligjentja,por me kot se nuk po ke aftesin te kuptosh qart dhe drejt ankesen time.
e mbyll me ty kaq.
tani je lire te dalesh ne cilin perfundim do.
bye
 

-Zana-

e...Thjeshte
C'kam une ? Ta bera shume te qarte se c'fare kam une . Nderkohe qe ti me permend emrin Mua , per hir te egos tende .. Une kam shume , dhe kerkoj qe te merren masa per sjelljen tende .
 
Status
Not open for further replies.
Top