A e dini kush e vrau ALDO MOREN ne Itali?

ilirjan

Primus registratum
A e dini kush e vrau ALDO MOREN ne Itali?

A e dini qe ne kohen e ENVERIT kishte nje kabull telefonik (ifshehte teper sekret) qe lidhte lidhte Italine me Shqipnine nen uje nga Adriatiku? kuptohet qe mos tu kapnin bisedat me ane te radareve, kush e beri dhe pse?
Po ju lej te thoni dicka qe dini , neqoftese keni degjuar dicka.
 

assassino26

Primus registratum
Re: A e dini kush e vrau ALDO MOREN ne Itali?

Ueeeeeee...edhe kjo na doli e se paskerkeshmi ditur.
Une ,emdoj se kabllin e kane shtrire skafistat
 

ilirjan

Primus registratum
Re: A e dini kush e vrau ALDO MOREN ne Itali?

Po e hap une pak , Aldo Moren e vrau policia e fshehte italiane SIM dhe jo brigata rossa sic u tha dhe jo vetem kaq,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

Odoakri

Primus registratum
Re: A e dini kush e vrau ALDO MOREN ne Itali?

diten qe u gjend ne makine i vrare kishte ne xhep ca monedha.E bija thote qe i jati urrente te mbante monedhat ne xhep, sipas asaj, dhe shume te tjerve, brigatistet e kishin liruar dhe i kishin dhene monedhat per te folur ne telefon, pastaj dikush qe nuk kisht interes qe ai te kthehej i gjalle.
tani nuk eshte cudi qe ketu te jete dhe cia, sdq asnje nga politikanet italian nuk u interesua seriozisht per te zgjidhur problemin e rrembimi

kuptohet qe keto jane llafe se e verteta nuk i intereson ende asnjerit( pervec se bijes)

PS:e kish aldo moro
 

savage

Primus registratum
Re: A e dini kush e vrau ALDO MOREN ne Itali?

mesa di une, aldon e shkrete e vrau xhovani. apo ishte xhakomo? nuk jam i sigurt por njeri nga keta te dy ishte patjeter. Apo ishte Xhusepe Verdi? Me ngaterrohen keta me xh mor amani. sido qe te jete vate aldua i varfer. eh..
 
Top