28-nentori-ngjarja me e rendesishme ne historine e kombit tone.

ARTAN GJELI

Primus registratum
28-nentori-ngjarja me e rendesishme ne historine e kombit tone.

Une jam Artani dhe jetoj ketu ne Birmingham per rreth 4-vjet.
Ne e festuam diten e pavarsise kombetare ne nje vend sa te bukur por edhe special,ne;St Teresa Leasure Centre.Ne nuk e patem imagjinuar se do te gjenim atje aq shume shqiptare,nga te gjitha trevat etnike.
Por subjekti i kesaj teme qe une hape nuk eshte vetem fakti se si neve ja kaluam lidhur me programin ,komentet historike rreth ngjarjes,por per dicka qe eshte lidhur me kete ngjarje kaq te madhe ne historine e kombot tone.
Une sot sapo morra vesh qe komuniteti shqiptar i Londres ketu ne UK,nuk e pate organizuar diten e Flamurit(kjo per arsyje organizative sic munda ta kuptoj).Vlen qe te permendet qe nese eshte e vertete(gjeqe une ende nuk e besoj),ka per te qene nje turp i madh per ne shqiptare qe punojme dhe jetojme jasht atdheut.Ky do te qe thjesht nje krim dhe autoret mbeten te jene vete shqiptaret.

Do te deshiroja pa mase te lexoja komentet e lexuesve te tjere rreth ketij fakti.
Artani.
Birmingham.UK
 

eM

Paper Moon
Re: 28-nentori-ngjarja me e rendesishme ne historine e kombit tone.

ORINO,
shume faleminderit per perkujdesin dhe deshires tende per te kujtuar kete date verte te rendesishme per popullin tone. Megjithate tek forumi historia ka nje teme tjeter kushtuar rendesise te kesaj date

Me keqardhje tema mbyllet!

eM
 
Top