çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

KITARRISTI

Primus registratum
çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

Dijmë se Dardania e dikurshme është Kosova e sotme.Perse mbreti Kir i Dardanisë vajti deri tek Semiramida e Babilonisë(Iraku i sotshëm)?
A mos vallë për hir të Kirit shqiptarët i duan sot e kësaj dite irakenët dhe mbajnë lidhje tê mira me ta apo mos vallë për shkak tê ngjashmêrisê së diktaturës Enveriane me atë Sadam-ike ? Apo ka ndonjë sekret tjetër që akoma nuk ekemi zbuluar ? :rockband:
 

assassino26

Primus registratum
Re: çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

Thone qe Semiramida ka qene sexi.Kjo eshte aryeja besoj qe ai ka vajtur der atje....
 

OROSHI

Primus registratum
Re: çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

Une nuk do ta shifja si nje "lidhje" qe kemi ne me popullin Iraken.Arsyet jane nga me te ndryshmet pse shqiptaret dalin(me fjale)ne mbrojtje te Irakeneve,por arsyeja kryesore mbetet feja.Megjithate disa Pashallare me origjine shqiptare kane sunduar ne shekullin XVIII-XIX ne Irak,dhe thuhet se Irakenet kishin respekt per ata!! :wave:
 

Odoakri

Primus registratum
Re: çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

shqiptaret nuk lidhen me njeri tjeterin do lidhen me irakenet. aq me shume qe ne irak shume shqiptar kane lene leshte
 

OROSHI

Primus registratum
Re: çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

Prandaj u be puna lesh atje ne Irak??? :eek: /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

zog

Primus registratum
Re: çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

ne kohen e semiramides ne irak nuk kishte arabe, popuj te tjere e popullonin zonen, sot atje ka dominance arabe, edhe gjuha eshte e tille, edhe feja.


SEMIRAMIDE = SA E MIRA MADHE. (dmth e mire dhe e madhe)

PIRAMIDE = PIRG I MADH

FARAON = FARA JONE (krijuesi yne)

THOTI = THOT (hyjni e dijes tek egjyptianet)
 

edoni

Primus registratum
Re: çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

Une s'di se cilet shqiptar i duajn irakienet.............shko ne irak e pyete nanjo edhe bile te shkollum a e din se ku eshte shqiperia.GJate luftes ne Kosove eshte tregu se sa bota arabe i don shqiptare.ERdhen ne kosove mbas luftes me ndertu xhamia.I prishen tana ato Xhamia te vjetra dhe shume monumente te vjetra historike qe shkijet nuk i prishen.Arabet ne Arabi,Shqipetaret ne Evrope.
 

OROSHI

Primus registratum
Re: çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

Damastion,jo kaq direkt plako,se kercenon prezencen e Shqiperise ne Lidhjen Islamike /pf/images/graemlins/laugh.gif ,pastaj plako,duhet te mos cenosh "ndjenjat" qe kane muslimanet shqiptare per "vellezerit" e tyre arabe!!! :tipsy: :tipsy:
 

edoni

Primus registratum
Re: çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

Une asnje Arab nuk kam vlla edhe pse jam musliman.Une nuk jap nje qime floke te shqipetarit pa marr parasysh a eshte ai katolik a ortodoks per nje milion arab.KU ishin ata vellezerit e tu arab kur ne vuajshim,e ku jan tash.Xhamia vijn me bo.Me vjen mire qe ne ne kosove i kemi perjashtu shumicen e organizatave bamirese arabe.Bamiresia e tyne ne form te xhamive nuk na duhet po ne form te shkollave e kompjuterave.Vijn ketu me na shti perqarrjen nder shqiptare.
 

OROSHI

Primus registratum
Re: çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

Damastion,shkrimi im ishte me ironik per ata qe i quajne "vellezer" arabet. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

great

Primus registratum
Re: çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

orosh mos i provoko se mezi presin kete rast.me te vertete jane shume larg
hap nje teme per perralla ndoshta jane te zot.
 

balforum

Primus registratum
Re: çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

Asnje lidhje nuk kemi as me irakun e as me asnje mjekercjape thjesht shfrytezuan rastin qe shqipetaret akoma jane te percare dhe o bura evgjiteria e mbushen shqiperine e kosoven me xhamira e e qelben ate vend hyjnor me medresera fanatike arabe :smash:
 

OROSHI

Primus registratum
Re: çfarë i lidh shqiptarët me irakenët

sikur arabet te mos kishin qellime te keqija,nuk do ishte ndonje problem i madh,por ne shqiperi jane debuar shume nga keta arabe,qe mshifen pas fustaneve te fese,djali i ministres Leskaj po pastronte paret e njerit qe kishte lidhje me Al-Qaiden,kur e kuishte pyetur njeri hoxhen se :cfar do beje ti po te vinte Bini ne xhamine tende,hoxha nuk i kishte kthyer pergjigje,heshtja tregon se po,prandaj rrezikshmeria arabe ne shqiperi eshte shum e madhe po te kihet parasysh pika strategjike ne te cilen ndodhet shqiperia.duhet ti themi JO ndikimit arab ne xhamite tona!!!!Duhet ti themi Jo ndikimit Grek ne kishat tona,ndersa per katoliket nuk mendoj se ka ndikim Vatikani!!!!
 
Top