Youtube.com me nameserver të Google

Diskutime tek 'Webmastera - Faqe - Domaining - Hosting' filluar nga Enea Xhani, 26 Oct 2012.

 1. Enea Xhani

  Enea Xhani Forumium maestatis

  Pershendetje !

  Sot, po shikoja ne Youtube.com nje video e publikuar nga TEDx. Kot nga kurioziteti shkova tek who.is dhe kerkova per youtube.com. E di qe Youtube bashkëpunon me Google, por u cudita qe edhe mbeshtetet ne serverat e Google. Rezultatet nga Who.is :

  Domain servers in listed order:
  ns1.google.com
  ns2.google.com
  ns3.google.com
  ns4.google.com

  Created on..............: 2005-02-14.
  Expires on..............: 2013-02-14.
  Record last updated on..: 2012-01-22.

  Registrant:
  DNS Admin
  Google Inc.
  1600 Amphitheatre Parkway
  Mountain View CA 94043
  US
  dns-admin@google.com +1.6502530000 Fax: +1.6506188571
   
 2. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  YouTube eshte prone e Google! Eshte blere shume kohe me pare dhe mendohet qe eshte renditet si makina e dyte me e perdorur e kerkimit pas vete Google.com
   
 3. Enea Xhani

  Enea Xhani Forumium maestatis

  Kete e dija, por asnjehere nuk me shkonte mendja qe kishte mbeshtetje ne serverat e Google ! :)
   

Shpërndajeni këtë faqe