#Unebesoj

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga Almaa'95, 11 Oct 2015.

 1. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  A jeni per feste sot?
   
  hareid and Balahk like this.
 2. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Pooooo:):)
   
  hareid likes this.
 3. hareid

  hareid Papirus rex
  [​IMG]  [​IMG]
   
  Last edited: 11 Oct 2015
  Balahk and Solaris like this.
 4. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  Dhe une do nderroj profesion....me intrigoka ky roli i ri i parashikueses...
   
 5. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Rob tmir kta Armenasit.
   
 6. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Une besoj cfare... qe festimet tek ne konceptohen me rremuje dhe me sharje? Neper rruget plot, rreth dy ore vetem rremuje dhe zhurme dhe kaos, degjon nga makinat e mbushura me gjysem njerez e gjysem kafshe: "Armeni, Armeni, t'q**sha motren!"
  Nderkohe po te shohesh lajmet, gjate kohes qe cubat shtremberojne fytyrat ne me te shemtuara sesa jane per hater te nje loje futbolli, eshte tere zona rreth e rrotull Fjerit e super permbytur nga shirat, me pamje ku nga shtepite dukeshin vetem catite dhe asgje tjeter, me njerez te bllokuar dhe te demtuar dhe disa goje te liga flasin per viktima.
  Por s'ka gje. Per sa kohe ne jemi te kenaqur qe kemi fituar nje ndeshje futbolli dhe kemi nje zhgarravine krenarie te perkedhelur, kujt i plasi k**i per te tjerat. Festo sot, se jeta eshte e shkurter.

  Ironia eshte edhe me e thelle se kaq, dhe per me teper nuk eshte e fatit. Por nuk ja vlen te shkohet me tej. Ne fund te fundit, une besoj se ndoshta nje dite ne shekullin e 22, edhe ne do te behemi plotesisht njerez.
   
  Dreamer likes this.
 7. shefki

  shefki Papirus rex

  Per mendimin tim armenet meritojne medalje ne vend te sharjeve,kurse keta "gjysem njerez e gjysem kafshe"qenkan interesante.Mbase krenohen si qeniet e vetme mitologjike bashkekohore te cilat kane nevoje urgjente per arsimim te posacem
  any takers?
   
 8. hareid

  hareid Papirus rex

  Edhe perpos sjelljeve te pa hijshme te disave te cilet gezimin e shprehin me sharje banale, duhet te e shohim anen pozitive te ngjarjes se mbremshme. Deri dje ishte vetem nje enderr, kurse mbrem u be realitet. Kjo ka rendesi. Cdo gje tjeter, sa i perket shprehjeve te atyre qe sharjet i kane si ushqim, per momenti eshte e parendesishme....
   
  Dreamer likes this.
 9. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Nja shami ju lutem.
  Po po per ate shkrimin aty siper e kam.
  Ne jemi popull qe nuk kemi degjuar ndonjehere sharje neper parlament, ose rendome neper Forume(qe me zor u eshte bere derman)

  Ne jemi aq te edukuar sa si letren qe e hedhim tek vendi caktuar, ashtu e themi edhe fjalen, edhe sharjen. Ne futemi komentojme menyren si feston alabaku, femija, i pashkolluari &perbuzim gezimin e tyre vetem sepse ndoshta nuk na ka dalur akoma inati skedines me Serbine.

  Ky forum eshte drejtesia vete. Jeta jashte duhet te marr shembull nga ketu. Kaq kisha une. Pik.
   
  Balahk likes this.
 10. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Po pra po Ilir Metes po i plas koka aty nga afera e Cez Dia, ti na permend Europianin.

  E ceshte nje Europian tek e fubdit para ngjarjeve ne Shqiperi. Pastaj ca rendesie ka tani, une humba dhe Skedinen.

  Pastaj u permbyt Vlora o vëlla, si plasi asnjerit pervec meje, madje dhe Vlonjatet dolen dje duke vozitur e duke festuar. Vetem une u merakosa.

  Mir tera hallet e Forumit mua, po dhe hallet jashte une duhet ti zgjidh tani??
   
  Balahk likes this.
 11. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Mos ta bejme tragjedi se mire e tha Alma siper ;)
  Ktu problem te fitojme e hall te humbim.
  Shqipetare jemi aq edukate kemi pike dhe eshte e kote ta zgjasim me shume.
  Rendesi ka qe u kualifikuam per momentin pastaj problemet qe u permenden me siper i hasim cdo dite e nuk ben njeri ze tani qe u kualifikuam e ne vend te jemi "te kenaqur" te pakten per nje dite na zune hallet e problemet pikerisht ate dite :)
  E kemi nje zakon te cuditshem qe kur duhet te festojme dicka (edhe pse ne rastin konkret seshte ndonje gje kushedi se cfare) atehere fillojme e qahemi e bejme autokritike.
  Aman festoni/ jini te lumtur nje dite e keni edhe 364 te qani halle.
  Rrespekte
   
  Almaa'95 and Balahk like this.
 12. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Kur te behesh kryeministre,ti do i zgjidhesh goce:)

  E mos harro se do te trokas ne dere,mos ma kthe shpinen atehere:p
   
  Almaa'95 and Dreamer like this.
 13. h3o

  h3o Papirus rex

  Nje shoku im u be me aritmi per 3 dite pasi humbem me Serbin ju e keni mendjen e shau e thau. :D
   
  Almaa'95 likes this.
 14. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Sa la ne skedine?
   
 15. h3o

  h3o Papirus rex

  Voten time e ka. Biles biles jap edhe 3 thes me miell per kontribut ne fushaten e saj elektorale. :D
   
  Balahk likes this.
 16. h3o

  h3o Papirus rex

  Sla gje. Thjesht merzitja.
   
 17. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Epo cte bejm qe me serbinen,deshen ato siper te humbnim.
   
 18. h3o

  h3o Papirus rex

  Cte bejme?
  Te kandidojme edhe guraxin qe mos te kete me sharje neper rruge.
  E ti perkushtohet edukimit edhe halleve te popullit.
  Te fituar jemi te dali kush te dali nga keta kanditatet forumor.
   
  Almaa'95 likes this.
 19. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Hahahahahahaahaha voten time nuk e ke:D
   
 20. h3o

  h3o Papirus rex

  Cthua? Nqs do kandidoja vete do i vidhja. Sdo merresha te trokisja dere me dere. :p
  Po flas per eliten komunitare forumore.
  Ne emer te tyre e kerkoj voten tuaj. :p
   
  Balahk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe