Te digjesh apo te varrosesh?

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga Aki, 19 Aug 2015.

 1. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Me mire i vdekur dhe i djekosur,se sa i vdekur dhe i varrosur.
   
 2. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  E crendesi ka kjo
   
 3. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  me mire te mberesh gjalle them une
   
  Hektor12 and Balahk like this.
 4. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Le te me bejne sapun.
  Me mire sapun e sherbej per dicka se ushqim per krimbat.
  #unevlej!
   
 5. Monroe

  Monroe Valoris scriptorum

  Me mir tme djegin sesa ushqim per krimba
   
 6. katsune

  katsune cherry blossom

  nentoke mund te sherbesh per te ushqyer nje lule psh :)

  per mua s'do kishte shume rendesi sesi mund te perfundonte trupi im pas vdekjes.
   
 7. klea

  klea Ad Maiora

  Nese do isha nen toke do doja te kisha njje peme siper,nese do digjesha me hirin tim te benin unaze
   
  POKER likes this.
 8. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Persa i perket pyetjes .. ku qendron problemi ketu hahaha
   
 9. Sweety_boy

  Sweety_boy Forumium maestatis

  Nga balta kemi ardhur e ne balte do kthehemi
   
  POKER likes this.
 10. POKER

  POKER Forumium maestatis

  Aman dhe Ju ca tema Ishalla Uk Vdes kte Vit se me La Ktu Agimi hahahaha duhen 15 mi euro tme coj ne vlor
   
 11. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Nga te gjitha sistemet ekzistuese te trupit te njeriut, pas vdekjes se tij, vetem njeri mbijeton. Ai qe eshte edhe me i rendesishmi. Sistemi eshteror. Ai eshte sistemi i pavdekshem.

  Dekreti hyjnor eshte qe trupi duhet te varroset dhe te lejoje dekompozimin e natyrshem te tij. Feja Abrahamike ne qofte se nuk do te arrinte ne gabimin trashanik te lejimit te penetrimit ne gji te tij te filozofive te Lindjes do te mbante solide kete urdherese qe nenkupton nje TRUP per nje SHPIRT. Trupi varroset pas leshimit te shpirtit te tij. Pa u bllokuar ne nje qivur.

  Shpirti qe jep JETE ndahet per t'u njesuar dhe per t'u identifikuar dhe jo per te vajtur ne piken e nisjes qe eshte bashkesia shpirterore nen nje familje shpirterore.

  Djegja e trupit nenkupton mungesen e shpreses per ringjallje. Ai gjithashtu nenkupton zaptimin dhe pushtimin qe shpirti i te vdekurit i ben nje njeriu te gjalle. Nuk ekziston dicka me neveritese se kjo.

  Ne qofte se babai shpirteror i Lindjes eshte shuma e bashkesive te familjeve shpirterore, me vdekjen e shpirtit te tij vdesin jo vetem shpirtrat qe e perbejne por edhe trupat e manifestuara ne BOTE.

  Ne jemi Abrahamike dhe e refuzojme djegjen.


  El
   
 12. Jetmiraaa

  Jetmiraaa Primus registratum

  I kam frik vendet e mbyllura :(:(.
  Me hypen te dridhurat vetem kur e kujtoj:p:p
  Gjithsesi le te behem ushqim per krimbat,te pakten krimbat le te ngopen me tulet e miaa :p:D
   
  Al-Punk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe