Stadiumi I Ri, Mbyllet Afati I Tenderit

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga Agjenti_007, 29 Feb 2016.

 1. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  1456758158stad.jpg

  Është mbyllur këtë të hënë afati i tenderit për projektin e stadiumit të ri kombëtar “Qemal Stafa”.

  12 kompani të huaja dhe shqiptare kishin shprehur interesin e tyre, por ofertë konkrete ka sjellë vetëm shqiptarja “Alb-Star SHPK”.

  Ndërkohë, pritet të hapet brenda ditës oferta me projektin dhe skema e financimit. Grupi i vlerësimit të ofertës përbëhet nga drejtues të lartë të qeverisë dhe FSHF-së.
   
  AL3XI likes this.

Shpërndajeni këtë faqe