Poezi per femije

Diskutime tek 'Këndi i Femijëve' filluar nga Diavolessa, 8 Nov 2002.

 1. 88**

  88** Guest

   
 2. shaban cakolli

  shaban cakolli Forumium praecox

  VALLË,SI QENKA JETA?!...

  Valë,valë
  moj valë lumi
  nuk fle dot
  nuk më zë gjumi
  n´kokën time
  vetëtima të m´dhaja
  ma rrëmbyen gjumin
  nga qepalla.

  Buzë lumit tënd
  sapo kam ardhë
  m´i merr hallet
  ti o valë.

  Përgjigjet lumi
  ti or mik
  s´mund t´i barti
  jam i lig,
  nëse duhet
  të t´i barti
  do të fryhem
  s´më zë shtrati.

  Det o det
  i thelli det
  ndër ujëvara
  ti je mbret
  kam një brengë
  që më rëndon
  vala jote
  më trazon.

  Vala ime
  s´ka fuqi
  të ta heq
  atë dhimbje ty.

  Fushë o fushë
  oj zonjushë
  mermë ca halle
  po të duash.

  Më tha fusha
  s´mund t´i ndali
  s´i durojnë dot
  lulet as bari.

  Mal o mal
  i madhi mal
  më ndihmo
  të heq këtë mall.

  S´mund ta marr
  edhe po desha
  është i rëndë
  sé mban dot bjeshka.

  Vallë,si qenka
  kështu jeta
  gjithkush rroka
  me halle t´veta!
   
 3. vjosana

  vjosana Guest

  erdhi pranvera o sa gezim femijet qeshin sa lumturimm
   
 4. daim

  daim Guest

   
 5. daim

  daim Guest

   
 6. Eulona

  Eulona Primus registratum

  Poezi moj poezi,
  zemra ime rreh per ty
  cdo dite te shkruj
  perseri
  dhe ti prap je me mua!!

  Poezi ime e parë (e momentit eshte )
  Ndoshta sju pelqen por....:)
   
 7. Eulona

  Eulona Primus registratum

  I adhuroj poeziitt Ju lutem shkruani sa me shum OK


  Euloooonnnnaaaaa
   
 8. Eulona

  Eulona Primus registratum

  Une shkoj ne klas te pare

  Jam duke shkuar per ne shkoll
  Shkoj ne klas te pare
  Kam shum shoqe me te vertet
  Me esht mesuesja prind i imi i trett!!!

  Kjo eshte nje poezi nga une kushtuar juve qe keni qen ne klas te paree !!! Ju dua shum
   
 9. Eulona

  Eulona Primus registratum

  Mami im

  Mami im sa te dua
  ti je engjell per mua
  shum je e embel ne mengjes
  dhe ne mbremje puthje perher
  une shkoj ne shkoll
  me mendjen tek mami
  mami mami sa te dua
  ti je drita per mua
  gjithmon ty te perqafoj
  se ti je me e mira ne bote
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Kushtuar mamit tim !!!!

  Eulooooooooonnnnnnnaaaaaaaaa!!
   
 10. Eulona

  Eulona Primus registratum

  hyni ne chat plz
  dua nje bisedddd ee
   
 11. Linda gegaj

  Linda gegaj Guest

  shum shum bukur mua me pelqen shum stina e pranveres
   
 12. Linda gegaj

  Linda gegaj Guest

  shum shum bukur mua me pelqen shum stina e pranveres
   
 13. shum bukur une e dua shum stinen e pranveres sepse ka lulzim ka bukuri ka shum lulzime mua me pelqen shum shum edhe e dua shum :wub: ju lutem mos e harroni stinen e pranveres esht nje stin e mir e bukur :ndihme:
   
 14. shurraa

  shurraa Guest

  qa po bani a jeni mir mua me peqen shum stina e pranveress
  ju dua ju puthi ku jeni
   
 15. oj pranver oj bukuroshe'
  skej m; e qoshe em qoshe
  bukuria te ndriqon
  dashuria ne ty lulezon

  me ty gezohet kjo dynja
  qdo qalles me qen sefa
  me ty gezohen plak e trit
  me ty gezohen nen e femij

  ngjall gjallesa per bukuri
  ke hare dhe shum knaqsi
  lulezojn lulet qith sa ka
  ti na vjen pa u nda

  me ty ringjallet qdo qalles
  cicirojn shpend ne qdo pjes
  lulezojn lulet pa pushu
  bletat punonejse qith vallzojn,
  neper lule mjalt tubojn
   
 16. hiqet bora vjen pranvera
  knon bylbyli si hera tjera

  qelin lulet ngjyra ngjyra
  dhe bejn gara cila asht ma e mira

  qelin pemt ngjyra ngjyra qe ti bejn frytet ma t mira
  era vjen kudo qe shkosh qelin lulet neper kopsht
  ne si puntore i ujsim ato si shperblim na flladisin
   
 17. Linda zogaj

  Linda zogaj Guest

 18. hsahcjklahc

  hsahcjklahc Guest

 19. hsahcjklahc

  hsahcjklahc Guest

 20. daliiiina

  daliiiina Guest

Shpërndajeni këtë faqe