Nga jeta e rokut, drejt në xhihad!!! (Foto)

Diskutime tek 'Moda' filluar nga BeRaTsi_MiZeRje, 1 Sep 2014.

 1. BeRaTsi_MiZeRje

  BeRaTsi_MiZeRje Aktivist i AlbForumi

  [​IMG]


  Një vajzë britanike, dikur këngëtare e një bendi të muzikës rok, tash raportohet se ka shkuar në Siri për të luftuar për islamizmin.
  Mediat britanike raportojnë se Sally Jones, e cila është nënë e dy fëmijëve, kishte lënë jetën e shfrenuar të rokeres dhe ishte shndërruar në myslimane.

  [​IMG]

  Me kalimin e kohës ajo ka ndryshuar emrin në Umm Hussain al-Britani ndërsa është martuar me hakerin britanik të shndërruar në xhihadist, Junaid Hussain.

  [​IMG]

  Dyshja thuhet se janë njoftuar përmes internetit dhe besohet se kanë udhëtuar të ndarë në Siri për t’iu bashkuar Shtetit Islamik.

  [​IMG]

  Sipas Daily Mail, burri i saj është njëri nga të dyshuarit për prerjen e kokës së gazetarit amerikan James Foley.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Thefshin qafen.....me gjith xhihadin e rracen e tyre.
   
 3. Roberto_uk

  Roberto_uk Valoris scriptorum

  Kta sjan Musliman kta jan terrorista
   
  scadarsko likes this.

Shpërndajeni këtë faqe