Lajmi I Madh Per Tifozet E Milanit Po Vjen Ai Qe Do Jete Perforcimi Me I Mire Ne Serie A

Diskutime tek 'Futbolli - Football - Fußball - Calcio' filluar nga Agjenti_007, 31 Aug 2015.

 1. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  Uitsel, Shanset E Fundit
  Milani Ka Fituar Sfidën E Djeshme Në “San Siro” Kundër Empolit, Duke Marrë Fitoren E Parë Në Drejtimin E Mihajloviçit. Gjatë Ndeshjes, Administratori I Deleguar I Milanit, Galiani, Ka Qenë I Kontestuar Nga Fansat Kuqezi, Ndaj Dhe Pas Ndeshjes Ky I Fundit Ka Deklaruar. “Mendoj Se Fansat Presin Më Shumë Përforcime, Ndaj Dhe Do Të Tentojmë Të Gjitha Shanset E Fundit Për Të Sjellë Uitselin Në Milano. Matri, Mauri, Mekses, Montolivo, Suso dhe Noçerino Mund Të Largohen Nga Kuqezinjtë, Ndaj Dhe Mund T’ju Them Se Kemi Shanse Të Sjellim Uitselin Në Momentin E Fundit”. Zeniti Kërkon 22-23 Milionë Euro Për Kartonin E Mesfushorit Belg, Ndërsa Milani Po Tenton Dhe Pistën E Dytë E Cila Eshtë Huazimi I Lojtarit Me Një Kosto Prej 3 Milionë Euro. Lajmi I Mirë Për Milanin Eshtë Se Uitsel Personalisht Ka Deklaruar Se E Ka Endërr Të Veshë Bluzën E Kuqezinjve Dhe Presidenti I Zenitit I Ka Dhënë Lejen Për T’u Larguar.
  c97ccdc6ba362cad88aefac4fb4e84d4275454b26876f3a5d437196f03d8326e_large.jpg
   
  MeKaNiKu and Al-Punk like this.
 2. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Me trajnere lodra, veshtire se do ece Milani
   
 3. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  Witsel Dhe Soriano Në Radarin E Milanit
  4006c259ce6bc623a538ef7ff18ca1cd9feaaf4e34b4288782b51ee255356a6a_large.jpg
  Milani Dëshiron Që Të Përforcohet Në Prag Të Mbylljes Së Afatit Kalimtar Në Repartin E Mesfushës.Dy Synimet E rossonerëve janë Axel Witsel dhe Roberto Soriano, raporton Di Marzio, transmeton Koha.net. Kuqezinjët kanë bërë ofertën e fundit Për Mesfushorin Belg, Që Eshtë Huazimi Me Të Drejt Blerje Në Fund Të Sezonit. Ata janë Të Gatshëm T’i Paguajnë Zenitit Tani 3 Milionë Euro, Kurse Pas Huazimit Edhe 22 Milionë të tjera. Në rast të dështimit të tij, atëherë Milan do bëjë ofertë për mesfushorin e Sampdorias, Roberto Soriano. Për shërbimet e Witselit në garë ka hyrë edhe Tottenham, që raportohet të ketë bërëOfertë Prej 35 Milionë Euro.
   
  MeKaNiKu and Balahk like this.
 4. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Shpresojm t'i ec mbare sivjet,se na turperoi fare keto vitet e fundit.
   
  Agjenti_007 likes this.
 5. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  Galliani Balotelli Erdhi I Pari Në Stërvitje Dhe U Largua I Fundit
  f29bb66204841fd3cd6b633acdaaaa9cd4f8d1d0e7cd79c11baceb98f569d368_large.jpg
  Galliani: Balotelli erdhi i pari në stërvitje dhe u largua i fundit

  Adriano Galliani ka thënë se Mario Balotelli ka ardhur i pari në stërvitje te Milani dhe është larguar i fundit. Balotelli ka qenë personi i parë që ka ardhur në stërvitjen e Milanit dhe i fundit që është larguar, gjithnjë sipas fjalëve të thëna nga Galliani. “Balotelli erdhi në stërvitje para kohe. Ai i hapi dyert e qendër stërvitore, Milanello”, tha Galliani për La Gazzetta dello Sport. “Ai erdhi i pari dhe u largua i fundit. Jam duke menduar që t’ia jap atij çelësat”, përfundoi Galliani.
   
  MeKaNiKu likes this.
 6. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  Milan nuk do të transferoj asnjë futbollist në këtë afat kalimtar.
  a0ffaa5a22405d5207d555f8aab1293a11c25216c362646be8fc8fe0a91243db_large.jpg
  Milan Channel ka një lajm të keq për tifozët e Milanit, pasi thotë se afati kalimtar për skuadrën e Sinisa Mihajlovicit ka përfunduar.

  Milan kishte bërë përpjekje që në momentet e fundit të nënshkruaj me Roberto Sorianon dhe Axel Witsel, por pa sukses dhe tashmë për ta ky afat kalimtar ka përfunduar.

  Milan ka qenë mjaft aktive gjatë kësaj vere me transferimin e disa mbrojtësve, mesfushorëve dhe sulmuesve, por tifozët dëshironin më shumë.
   
  MeKaNiKu likes this.
 7. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  Pronari i Milanit , MR. Bee , me ne fund do beje goditjen e madhe te vertete

  Ne Janar Milani do transferoje kete super yll

  Tifozet e Interit dhe Juves duhet te shqetesohen seriozisht
  [​IMG]
  Aksionari i ri i Milanit, Mr.Bee do të financojë blerjen e mesfushorit të Zenit St Petersburg, Axel Witsel, pas rihapjes së afatit kalimtar në janar.

  Milan vazhdon të jetë i interesuar për transferimin e mesfushorit të Zenit St Petersburg, Axel Witsel.

  Sipas të përditshmes sportive italiane “Corriere dello Sport”, aksionari i ri, Mr.Bee ka kohë deri në shtator për të realizuar blerjen e 48 për qind të aksioneve në San Siro.

  E më pas, ai do të financojë blerjen e reprezentuesit belg, gjatë afatit kalimtar të janarit.

  Milan dështoi në transferimin e Witselit gjatë afatit kalimtar të verës për shkak të mungesës së fondeve të mjaftueshme.
   
  MeKaNiKu likes this.
 8. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  6c4080fe412f91925401710bf24e4f00f73495b1814cc480281e692335e61a5b_large.jpg

  Milan transferon një super futbollist?


  Milan është i interesuar për transferimin e mesfushorit kreativ të Bayer Leverkusen, Hakan Calhanoglu. Milan ka filluar të medojë për përforcimet e para të vitit 2016. Dhe, sipas të përditshmes sportive italiane “Tuttosport”, “Rossonerët” janë të interesuar për transferimin e mesfushorit kreativ të Bayer Leverkusen, Hakan Calhanoglu. Deri më tani gjatë këtij sezoni, Calhanoglu ka zhvilluar dhjetë ndeshje duke shënuar pesë gola. Ndërsa, klubi gjerman e vlerëson në mbi 25 milionë euro, meqë ka kontratë të vlefshme deri më 2019.
   
  MeKaNiKu likes this.
 9. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  Happy birthday, A.C. Milan legend George Weah!
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  MeKaNiKu and Balahk like this.
 10. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  2e29db6d98a23d009ceacba603e12b72f9afabb41fcf89ca8ca2e40765dbc805_large.jpg

  Shkëmbim interesant Milan-Man.United


  Duket se dy klube të njohura evropiane do të bëjnë shkëmbim të lojtarëve gjatë ditëve të para të afatit kalimtar dimëror. Milan po kërkon një mesfushor krahu, ndërsa Man United një mesfushor shkatërrues, andaj vet klubi anglez i ka ofruar Milanos këmbëshpejtin Antonio Valencia për holandezin Nigel Do Jong. Marrëveshja në mes klubeve pritet të përfundojë pozitivisht sepse janë të pajtimit për këtë shkëmbim për të qenë të kënaqur të dyja palët.
   
 11. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  Milan, 16-vjeçari i zë vendin në portë Diego Lopezit
  1445866597donnarumma.jpg
  Trajneri i Milanit, Sinisa Mihajlovic, vendosi që portën e skuadrës së tij për ndeshjen ndaj Sassuolos, të fituar 2-1 pasditen e së dielës, t’ia besojë një djaloshi 16-vjeçar.

  Serbi, i pakënaqur nga paraqitjet e fundit të veteranit Diego Lopez, e la në stol ish-portierin e Realit të Madridit dhe në vend të tij aktivizoi të riun Gianluigi Donnarumma.

  Me aktivizimin e tij, portieri i ri italian shndërrohet në debutuesin e dytë më të ri të Milanit në Serinë A. Më i riu vazhdon të mbetet ish-kapiteni legjendar, Paolo Maldini.
   
  Albo4Ever likes this.
 12. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  Balotelli drejt operacionit. Kthehet në janar të vitit 2016
  1447236732balo.jpg
  Mario Balotelli me shumë mundësi do të operohet për të zgjidhur problemin e tij me pubalgjinë. Pas një vizite që kreu të hënën në Kopenhagen të Danimarkës, sulmuesi i Milanit do të realizojë edhe disa vizita të tjera përpara se të vendosë përfundimisht, por duket se rruga e vetme është operacioni, që do të bëhet javën e ardhshme.

  Koha e rekuperimit nuk do të jetë shumë e gjatë. Balotelli do të mund të kthehet të luajë në muajin janar të vitit të ardhshëm.

  Në fakt, SuperMario ka 45 ditë që nuk shihet në fushat e lojës. Ndeshja e tij e fundit ka qenë në 27 shtator, ndaj Genoas.
   
 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Quhet dobesi apo edukate jo familiare kur kritikon ne mungese....KAMPIONET.
  Boni cicin,qe tjua duan te dashurat+futini dhe JOINT.

  GRANDIOS.
   
 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Pergezime MILANIT..


  PURE DOG....MILANIST dhe..................HUMAN....e para...shume me muskuj :).....GRANDE.
  Se njof do SHEMTIRA ka trojet me kocka BUALLI.
  Noten e mire.
   
 15. drague

  drague Primus registratum

  boni cicin e bleme i hale pare
   
 16. Poshnjari

  Poshnjari Kontribues tek Shqipopedia

  apo uroj ti dale per mire
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Thui asaj Fette,Hässliche,PUTANA-s KUH, ka kongresi i FSHATIT,se cfar etimoloQUHET.....SHEMTIRE.

  Shnet daku....ne futi i gastare.
   
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Kushurira me te kuqe.....si ma keni da menjen????
  Do na mujtni ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!
  Me LLAPE,pa fillu neshja keni fitue....lol

  Shttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt NORDHSA.
  Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
   
 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ehhhhhhhhhhhhhhh
  Ahhhhhhhhhhhhhhh
  Uffffffffffffffffffffffffff


  Apropo.....nuk e kqyra per aresye <patriotike> PERSONALE.

  ALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.
  PS: te mendosh qe luajme MISERABEL.....dhe URTE llapaqenat me flamur te kuq.
  FORZA JUVE.
   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

   

Shpërndajeni këtë faqe