Klea na La Morta dhe Vllezer:(:(:(

Diskutime tek 'Dhoma #Shqiperia' filluar nga POKER, 22 Sep 2018.

 1. POKER

  POKER Forumium maestatis

  NJOFTIM"
  Me hidherim te thell lajmerojme te gjithe shoke-miq dhe dashamire se me 22 shtator 2018 mbas nje semundje shume te rende humbem shoqen.me te çmuar te familjes Netwrk lindi ne fshatin HOT ,u rrit dhe u edukua nga nje familje patriotike dhe atdhetare me shum dashuri per jeten-emigroi ne ITALI
  Por jeta u tregua e pa bese-nuk Klea e shijonte frytet e jetes te tije dhe te familjes -qe i donte dhe e donin aq shume
  Me i qoft toka e leht
   
 2. Chrono_Crusade

  Chrono_Crusade Valoris scriptorum

  ??? Ç'është kjo ????
   
 3. klea

  klea Ad Maiora

  ASSO Damlla hajde se te kam bere vend te varri perballe....po te shkruaj nga parajsa :p
   
  MeKaNiKu, Daja and POKER like this.
 4. POKER

  POKER Forumium maestatis

  hahahahahahahahahahaahhahahaahhaah tvb o zot qenga gjall
   
 5. Timi

  Timi Valoris scriptorum

  ke coglione di oliva che 6
   
  klea, POKER and Scientist like this.
 6. POKER

  POKER Forumium maestatis

  stronzzo hyra nje dit seen timi seen klea senn asnje nga keni humbur
   
  Timi likes this.
 7. Timi

  Timi Valoris scriptorum

  Epo e kemi bo me fjal qe kur hyn ti fshihemi ne :hidhu:
   
 8. MeKaNiKu

  MeKaNiKu Forumium maestatis

  !seen asso babalen
   
 9. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Rreth kesaj date edhe Rrubi im e coi dashnoren e tij ne Kuba dhe i propozoi martese. Por dashnorja ishte e martuar dhe trasheguar me dy femije. Po keshtu edhe burri im.

  Edhe une j'a futa. Ne kontraten e divorcit ne klauzolen e ndarjes se pasurise, shuma e parave perfituar nga shitja e shtepise bashkeshortore u nda ne menyre te barabarte por ne momentin e shkrimit te kontrates fjala dollare ishte harruar. Une e lexova shpejte dhe pas sasise se parave shkruajta "pula".

  Une nuk jam debile. Me mire pula se dollare.

  Psh 50000 dollare eshte me pak se sa te 50000 pula. Nje pule baraz me 10 dollare.


  Oh Klean e kam kusheri ne boten time. Eshte mashkull. E nderroi emrin ne Kleanthi. Quhej Kristaq. Une e shava. I thashe pse nuk e shnderrove ne Kristian?!


  Rrofte Klea!


  El
   
 10. chatist

  chatist Primus registratum

  Ti qeke shum rehat.
   
 11. KADAFI

  KADAFI Founder dhoma #shqiperia

  Eléonoré, mblidhi pulat bashke me vezet, se te paskan ik ne drejtim te paditur...
   
 12. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Kam te gjitha faturat te mbajtura si prove e drejtimit te levizjes se pulave dhe vezeve. Me qe ra fjala tek pulat, Lori ishte pula jone shtepiake. Pervec glasave qe leshonte (ne banje) ajo hante edhe ullinjte e marinuar ne nje qyp balte. Babit i pelqenin vezet e Lorit dhe vezen e saj te perditshme e hante ai. Pervec kesaj ne kohen e ndarjes se pules se detit per Krishtlindje (qe i benin ne fshehtesi) dhe te kaposhit te detit per vitin e ri, babi servirte per vete gjoksin. Ne nje mbledhje familjare une ankova per kete padrejtesi duke thene se babi nuk e kishte bere ende vezen e kuqe per te merituar gjoksin. Ai u pergjigj se jo vetem gjoksin e pules do te hante por do te hante edhe vezet e kuqe qe bente Lori.

  Une nga inati qe me duhej te pastroja glasat e Lorit, sa here qe kisha nevoje te perdorja tualetin i vija ne sqep nje cigare te ndezur. Shyqyr qe ishte pule se babi do te hante edhe nje kritike tjeter po te n'a linte te dh****m ne hale me nje kaposh.

  Lori bridhte larte e poshte neper shtepi me cigare dhe me ne fund hipte ne maje te TV Iliria. Nje dite degjova babin qe i ankohej burrit te halles dhe dajos duke u thene se nuk kishte fuqi per t'i hipur gruas siper. Po te kishte pasur nje pule atehere do te ndryshonte puna. Une si e pacipe qe isha i'u drejtova se fare mire ai mund te hante Lorin.


  El
   
 13. RAIN

  RAIN Forumium maestatis

  Kadafi do shtoni gje me duket se eleonora esht shum e drejt me mendim qe jep dhe per ate qe thot
  . Eshte moment ndrim gjaku dhe prandaj dhe pulat bejn punen e vet
   
  alesia1 likes this.
 14. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Shi, shi Babali
  Vajti pula ne mulli
  Poqi dy kulece ne hi
  Nje e poqi, nje e dogji
  Nje e hengri me gjithe zogj

  Per te kryer procesin e hypjes siper te dikujt duhet te jesh i fuqishem. Kjo nuk ka te beje me ndrrimin e gjakut por me nevojat trupore per proteina. Sa me pak proteina aq edhe me pak ngritje dhe sa me pak ngritje aq edhe me shume deshire per nje femer siper teje. Nje femer lakuriq siper teje si psh Thamina mund te kryeje pjesen me te madhe te punes, pune kjo qe vjen sigurisht nga konsumi i saj i fasuleve. Ndaj dhe ju vjen era pordhe.

  Pse Santes i hipin te gjithe siper dhe nuk eshte ai qe u'a hipen?

  Koqe dembeli.


  El
   
 15. Tironci

  Tironci Forumium praecox

  A u poqen fiqt o maliq tha, jo akoma se po presim te piqen njerzit
   
  alesia1 likes this.
 16. alesia1

  alesia1 Forumium praecox

  Qyqa moj korbecke
   
  MeKaNiKu likes this.
 17. WORLD

  WORLD Forumium praecox

 18. klea

  klea Ad Maiora

  E po cte bejme ....jemi te detyruar te lexojm e te citohemi edhe nga budallenjt, mqs ra fjala qofte dheu i lehte per ty sa me shpejt e nese mar njoftim ta pi kafen virtualisht. Turpi 2019
   
  MeKaNiKu likes this.
 19. WORLD

  WORLD Forumium praecox

  @klea me ke do pish kafe virtualisht?
   
  POKER likes this.

Shpërndajeni këtë faqe