JUVENTUS

Diskutime tek 'Futbolli - Football - Fußball - Calcio' filluar nga POKER, 17 Mar 2016.

 1. POKER

  POKER Forumium maestatis

  Sa keq Per Juventinet Nderroni ekip behuni me Savona osé GENOVA
   
  Vilsoni likes this.
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Laqi eshte ekip jo i kec, por kur atallanta i napi 3 golla,NEVE do ja u rrasim nja GJASHTE.

  Ja leme MEJDANIT dhe llogaria del vetvetiu.
  Vrehemi me von.
  KLM.
  BEsHzNiCUAACZHv.jpg forza_juve_by_janahi_photography-d5lmodl.jpg 365ac8181fd1209a6a53852c4d127e25.jpg CE5r5nqVEAMWGul.png
   
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Qe thua tina.
  18-6-0=13 vjet.
  Matematike.
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  @broken_smile
  Se isha bo merak....e gjetem hajdutin e maces

  eh mire.
  NATEN ne te gdhire.
   
 5. katsune

  katsune cherry blossom

  ahahahah analize superlative, sidomos incipit. :D
   
  Airbourne likes this.
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Se si deve giocare, bisogna decidere tre cose in partenza: le regole del gioco, la posta in gioco, e la durata.
  (Proverbio cinese)
  Gioca male o gioca bene,alla fine VINCE sempre .....kush eshte me NEVE.
  FORZA JUVE.
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex


  Ne shqip perkthehet: nuk ka justifikime.
  Deri atehere kemi kohe....

  FORZA.
  Naten e mire.
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  do i mposhtem zgjebaraket e interit edhe po ishin nga durazzo.
  FORZA JUVENTUS
   
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  3-0 pjesa e pare.Nuk ndryshohet mendim per interin dhe tifozat amatore te tij,qe ngazellohen nje here ne 50 vjet apo gjysem shekulli.
  AIRBOURNE.
   
 10. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  :D
  Kush fitoi ?? :D :duku:
   
  Airbourne likes this.
 11. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Me ca perjashtime per indonezianet,fituan ata qe kishin me teper deshire.....por ce do qe NE jemi te PARET ndersa te tjeret do na arrijne shekullin tjeter,
  Tashti RELAX dhe kalofshi mire.
  AIRBOURNE.
   
 12. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Mos u merzit FIGURE se tashti do ja u KALAROJM

  FORZA JUVENTUS.
   
 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  ALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

  JUVEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
   
 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Po luajme MISERABEL....ska JUSTIFIKIM.
  Ec ATY.
   
 15. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Udheheqim occasionale....sme PELQEN.
  FORZA.
   
 16. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Pa merite....
   
  Dreamer likes this.
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  DREJT...

  aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  Ske shonce...FORZA.
   
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Juven e pashe per te rriturit(golat) por ky NUMRI DEVET 16 vjec RRUM....merre me ekipin e te RRITURVE masanej SHKRUAJME.

  PS: eshte KILLER nga NATYRA.
  FORZA JUVE.
   
 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  tuta.dybala.higuain.juventus.2016.2017.750x450.jpg

  Edhe dicka TI TIFOZI JONE: Hernanes eshte lojtar qe gjithmon godet porten.
  Sa per kete trainerin tone...."Vorrei che Dybala mi giocasse più vicino". Firmato: Gonzalo Higuain. I numeri danno ragione al Pipita, almeno nella partita stravinta 4-0 ieri sera inChampions League sul campo della Dinamo Zagabria. Dove i due attaccanti argentini della Juventus (entrambi a segno con un gol a testa) non si sono mai scambiati il pallone: nessun passaggio di Dybala a Higuain e nessun passaggio di Higuain a Dybala. Che invece ha duettato spesso e volentieri (54 volte) con Dani Alves: 34 passaggi ricevuti e 20 fatti al terzino brasiliano ex Barcellona.Allegri ha ricevuto il messaggio: per vedere una Juventus in HD, Dybala deve giocare più vicino a Higuain. E alla porta avversaria.

  Pra ne shqip i thone.....o prefoser.... nje VRASES i lindur si mua(PIPITA) me duhet dhe nje <PSIKOPAT> prane meje(YLLI DYBALA),dhe ti vrej se si i therrim,i grrime,i hedhim ne ere ose i VARROSIM.

  Per sot maroi ne FORZA ATY....
  Ne usa thone skipetaret femaruce, jane ne tru bebe nga hauret trojore.
  Alleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  KE ABSOLUTISHT te DREJTE.....ARESYEJA apo INSTIKTI llogjikor

  Paulo Dybala and Gonzalo Higuain are set to start their first game together since the Pipitajoined the Old Lady earlier this summer.

  Higuain, 28, netted 36 goals in 35 Serie A games with Napoli last season before moving to Juventus in a Serie A record transfer fee worth € 90 million.

  Dybala, 22, joined the J Stadium one year before in a € 40 million switch from Palermo and scored 19 goals in his first Serie A season with the Old Lady.

  Juventus have invested € 130 million to sign them both, but Dybala’s market value has now doubled as several clubs, including Manchester United, have already offered € 80 million to secure the services ofLa Joya.

  ENJOY

  VAMONOS
  dybala.higuain.juve.SKYSPORT.2016.2017.356x237.jpg
   

Shpërndajeni këtë faqe