Embelsirat

Diskutime tek 'Kuzhina dhe receta gatimi' filluar nga Never Alone, 11 Nov 2002.

 1. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Re: Embelsirat

  yikes hashure me fasule, po me vijne zorret ne goje :rolleyes:
   
 2. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: Embelsirat

  all i see is HASHURE :lol:
  now that you're spelling it qeka icik e cuditshme me fasule :idea:
   
 3. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Embelsirat

  Ene mu ma shpif po hashurja ka nje kuptim, behet me 40 elementet e tokes apo te ushqimit baze te njeriut a dicka e ngjashme, kur e kam ngrene s'merrej vesh c'ishte, ky versioni qe dime ne vetem me grure eshte me afer shijes sone. Mos harroni kanellen. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Embelsirat

  Hashure me groshe Kordelina :eek: ? It sounds like sallate ruse /pf/images/graemlins/laugh.gif !

  iiiiiiiiiiiiiiii yack !
   
 5. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Embelsirat

  Po pse me ben te ndihem fajtore re shejton /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. ladouce2005

  ladouce2005 Primus registratum

  Re: Embelsirat

  iiii fasule me sheqer :goofy:
  kam nje komshi qe dhe imam bajalldine e ka pas henger me sheqer. me siguri ai eshte krijuesi i kesaj hashures se Kordelkes /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Embelsirat

  Qe nje recete nga toka meme /pf/images/graemlins/laugh.gif me sa pashe ka dhe uRIZ /pf/images/graemlins/laugh.gif

   
 8. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Re: Embelsirat

  Kordele te postuarit 7 here nuk e bene Turqishten me te lehte per tu kuptuar per ne analfabetet /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif


  "Sabah nohut, fasulye ve baklayı süzüp,"
  Ca thote kjo para se te gatuani hashuren ngrihuni qe me nate e hani fasule bakllava e zupa? :lol:
   
 9. ladouce2005

  ladouce2005 Primus registratum

  Re: Embelsirat

  Kordele t'esht prish mouse /pf/images/graemlins/laugh.gif
  sa te shkathet te kemi moj aman, me gjithe mouse-in :kiss:
  Nelka, secili e perkthen me ate qe i haet :lol:
   
 10. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Embelsirat

  Ik thuj gjyshes ta perktheje :tipsy:

  Nuk e kam mausin me vibrim jo :tipsy: e ka fajin linja.

  Deshet deshmi, deshmi solla /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Ju mani avazin e vjeter me grure e niseshte, ate maj dhe une, eshte e mire kur i hedh dhe ca arra e kanelle /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Osht mbeturine otomane e kopjuar shtremet nga shqipot, por shijon mire ama krahasuar me fasulet e urizin dhe longun e trendafillit.
   
 11. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Embelsirat

  :kiss: Kordelina !

  Tashi kush do na shkruj' icik recenten e tullumave /pf/images/graemlins/laugh.gif !

  :lol:
   
 12. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: Embelsirat

  e di per ca me ka shku ne menje o gra :book:

  per trigona - jane pas shit njhere e nje kohe ke embeltorja e pesmedhjetkacit ose ke hotel arberia :goofy:
  Jeeez sa te miraaaaaaaaaaaaaaaa :goofy: :wub:
   
 13. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Embelsirat

  Ti je fantastike vallaj /pf/images/graemlins/smile.gif ! Dallo robi qe di me shiju ushqimin. I see so much of me in you /pf/images/graemlins/laugh.gif !

  Trigonat i qan mami im ! Eshte gatim tironc !

  ps. Sqarim per dasha(keq)leshësit /pf/images/graemlins/laugh.gif - fjalia e fundit ishte jo romantikisht e shprehur /pf/images/graemlins/laugh.gif !
   
 14. Rrapatushja

  Rrapatushja Nelk@

  Re: Embelsirat

  Recete nuk kam se i bej me sy, po tulluma si nga dora ime s'keni ngrene ndonjehere. Lum ata qe me kane afer :wink: /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Embelsirat

  :lol:

  Mjer tollum qe t'shef me sy se ti e boke me fol me vete !

  :lol:
   
 16. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Embelsirat

  :lol: :kiss:

  Trigonat bohen kollja Helen, blej petet e gatshme nga ato qe jane te bome me gjalpe dhe te thom una si t'i bosh ke shpia :lol:

  Sherbetin ta kallxo Zabella /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Embelsirat

  :lol:

  Ho mi ho se kom bo kthes' - kam fillu t'marr icik ere /pf/images/graemlins/laugh.gif !

  Megjithate, kot ta mohoj : m'vje mire qe kom fitu besimin tat per ti hudh sherbetin asaj qe do bosh ti /pf/images/graemlins/laugh.gif ! Sherbeti osht kritik ca here /pf/images/graemlins/laugh.gif !
   
 18. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: Embelsirat

  femna e mblidhena i dite neve ketu dhe ja fusim me trigona e tolluma :lol:

  Izzy - do zbulojme plot gjera along the journey /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 19. AnaBlue

  AnaBlue Forumium maestatis

  Re: Embelsirat

  Ku nuk ju kerkova neper dhomat e AF, por ju qenkeni grrumbullu te gjitha ketu! Te poshtra!

  Meqe ra fjala e ushqimit, sot kam llupur sa per nje jave. Kemi nje konference ne pune dhe midis ligjeratave ka ushqim me lopata, u shqepa! Tani po ha ca bakllava. Yummy! E keqja eshte se jam renduar aq shume nga e ngrena sa me ze gjumi neper ligjerata. Tek e fundit me zgjoj e gerrhitura e bossit qe kisha ne krah :lol:
   
 20. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Embelsirat

  Ca ere vje sherbeti? :lol: :kiss:

  Ana mua tani mu hap orkesi, mbreme isha ne nje darke turqsh :eek: per 24 ore s'haja dot me gje /pf/images/graemlins/laugh.gif dhe tere diten gjume me vinte :confused:
   

Shpërndajeni këtë faqe