A funksinon bursa ne Shqiperi?

Diskutime tek 'Ekonomia & Biznesi Shqiptar' filluar nga z.Prenge, 19 Jan 2011.

 1. z.Prenge

  z.Prenge Guest

  Jam i interesuar te di nese ka burse aksionesh ne Shqiperi dhe a funksionon? C'do infomacion i juaji eshte i mirepritur.
  flm.
   
 2. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Bursa ka nje faqe nen www.tse.com.al.
  Bursa funksionin si agjensi (dikur prane Bankes se Shqiperise, dikur prane ministrise se Ekonomise dhe tani nuk e di).

  Ka te pakten 6 vjet qe pritet te hapet, por akoma nuk po operon realisht ne treg.
   
 3. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Bursa ka nje faqe nen www.tse.com.al.
  Bursa funksionin si agjensi (dikur prane Bankes se Shqiperise, dikur prane ministrise se Ekonomise dhe tani nuk e di).

  Ka te pakten 6 vjet qe pritet te hapet, por akoma nuk po operon realisht ne treg.
   
 4. z.Prenge

  z.Prenge Guest

  Kjo eshte me te vertete e cuditshme. Jemi i vetmi vend ne Europe (mbase edhe ne bote) qe nuk kemi burse aksionesh. Edhe nga ana tjeter qeveria flet per zhvillim kolosal te ekonomise shqiptare.[​IMG]
   
 5. plato

  plato Primus registratum

  Te mos harrojme qe jemi nje shtet me 3.5 milion banore! Nuk pritet nje larmi e madhe ekonomike
   
 6. z.Prenge

  z.Prenge Guest

  Bursa ofron nje sere avantazhesh si per ndermarrjet ashtu edhe per publikun e gjere dhe per ekonimine ne pergjithese. Perben nje alternative tjeter thithje kapitalit per nderrmarrjet dhe me kosto shume me te ulet se kredite bankare duke i ndihmuar ne financimin e programeve te tyre investuese.

  Gjithashtu perben nje menyre tjeter investimit shume me fitimprurese se depozitat bankare per investuesit qe ju pelqen rreziku.[​IMG]
   
 7. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Perpiqu te kontaktosh Artan Gjergji (email 01 : gjeart@yahoo.com, email 02 : agjergji@amf.gov.al [Emailet i gjeta ne internet, prandaj po vazhdoj me publikim]). Eshte ekspert i mirefillte per bursat dhe per Bursen ne Shqiperi. Kontaktoje dhe pyete per cfare te duhet dhe me pas eja prap ne forum dhe na informo me shume me informacione nga Tema apo teza per te cilen po punon.
   
 8. erinda

  erinda Primus registratum

  Jam duke punuar nje teze me teme per tregun e kapitaleve ne shqiperi dhe kur isha ne vere ne Tirane kontaktova me disa persona, njeri prej te cileve ishte ky pseudo eksperti (teper arrogant), pedagog ne nje nga universitetet private, te cilin ju StillMandi e quani ekspert te mirefillte.
  Megjithate, ajo qe do te sugjeroja eshte te drejtoheni tek Bursa e Tiranes ku mund te merrni info te sakte. Ne faqen www.tse.com.al do te gjeni adresen e email-it ku mund te kontaktoni
   
 9. bLuE IcE

  bLuE IcE """""PLANETARE""""""

  Me keto kriza boterore qe pame dy vitet e fundit eshte me mire edhe per ca kohe mos te kete nje burse ne shqiperi...
   

Shpërndajeni këtë faqe