A ekzistojne UFO-t?

Diskutime tek 'Shkenca' filluar nga ledion, 26 Aug 2004.

 1. ledion

  ledion Primus registratum

  A ekzistojne UFO-t?

  Qe nga 1946 jemi marre shume me UFO-t. Kemi folur shume per ta. Ekzistojne apo nuk ekzistojne?
   
 2. genti

  genti Primus registratum

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Ashtu eshte, sikur te ishin marre shqiptaret me pak me problemin e UFO-ve nuk do ishte shqiperia ashtu si eshte /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 3. khour

  khour Forumium praecox

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Sa e cuditshme qe eshte. Kur dikush flet qe beson per egzistencen e fantazmave shumekush e quan te lojtur.Kur del dikush qe flet per ufot i besojme pa hezituar. Ndryshimi eshte se e para eshte primitive dhe e dyta shkencore.Mendoj se ne te dyja rastet fshihen njerez te shkalluar, te semure ose mashtrues.
   
 4. TEO

  TEO Primus registratum

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Te thuash qe jemi te vetmet qenie ne univers eshte banale dhe idjotllik. Te thuash qe jemi te vetmet qenie inteligjente ne univers pastaj eshte absurditet fare.

  Zoti beri Adamin dhe Even. Adami dhe Eva bene dy cuna. Si u shumuam pastaj??? Lindi Abeli apo Kaini?
   
 5. kris[t]i

  kris[t]i Primus registratum

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Une personalisht besoj... qe UFO ekzistojne dhe qe ato kane nje teknologji shume here me te mire se tonen dhe nje tru me te zhvilluar se tonin....
  Kristi
   
 6. SuPeR_MaN

  SuPeR_MaN Primus registratum

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  UFOT? Kur Flitet me miljarda Galektika, e me multimiljarda Yjzi, e per Planete ska numer, si nuk eshte e munder te ket qenje diqka si ne te ngjajshme, kjo eshte e mundur me se 1.000.000% :book:
   
 7. Florus

  Florus Forumium maestatis

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Qe atehere paska pas gay :eek: :smash:

  Nuk besoj ne ekzistencen e UFO-ve :shrug: kjo sdo te thote ama qe nuk besoj ne ekzistencen e qenieve diku tjeter ne hapesire. Po te ishin aq te perparuar "ata" sa te kishin shpikur nje objekt fluturues kaq potent, atehere pse nuk na kontaktojne :confused: nuk e besoj se arsyeja eshte frika /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 8. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Nuk jam dakort me ty Xhino! Shumica e qeveritarëve shqiptarë janë UFO kështu që i bie që ne nuk jemi marrë sa duhet!

  A egzistojnë UFO-t? Besoj se po dhe prova ka patur gjatë gjithë historisë së njerëzimit. Le të kujtojmë ngjitjen e Krishtit në qiell (ata që do më shikojnë kur të ngjitem do verbohen nga drita e madhe. Një dritë aq të madhe mund ta krijojë vetëm një reaksion bërthamor i pamundur në atë kohë!) apo edhe vetë formën e kishave e të xhamijave.
  Kaini apo Abeli! :idea: Ja pse bashkëegzistojnë teoria e evolucionit dhe ajo e krijimit! Të dyja faktikisht janë të vërteta! Kaini dhe abeli, edhe sikur të ishin gay, nuk kishin një teknologji për t'u transformuar në femra. Pra e vetmja mënyrë ishte t'ia bojshin majmuneve! Që nga ajo ditë rraca njerëzore ka pësuar një regresion të hatashëm!
   
 9. b.k.

  b.k. Primus registratum

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Ne mendjet e njerezve po. Bile jane shume reale.
   
 10. SuPeR_MaN

  SuPeR_MaN Primus registratum

 11. Tan

  Tan Primus registratum

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Ufot ekzistojne perderisa ekzistojne deshmitare reale.
  I pari qe pa ufon ishte piloti Kenneth Arnold i cili e pershkoi si nje flying saucer, nga mori dhe emrin.
   
 12. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Posiiii, nuk keni pare juve sesa ka ketu ne Forum? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 13. Tan

  Tan Primus registratum

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  kemi pa posiiiii ca me kater kom
   
 14. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  e pese gishta. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Une nganjehere mendoj qe ndoshta nuk jemi te vetmit ne gjithe ate univers te madh... pastaj mendoj: kush dreqin i di permasat e universit, ndoshta eshte dhe shume i vogel..! /pf/images/graemlins/shrug.gif
   
 16. lionkid

  lionkid Primus registratum

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Po cfare UFO ore!!! Me duket se eshte qesharake.

  Une jam i sigurte qe ne kete gjithësi te madhe ka jetë. Mikrobe dhe insekte te tjera mund te them se ka me siguri, mirepo nuk jam i sigurte qe ka "njerez", do t'thote qenie inteligjente. mirepo besoj se po dhe une per veti jam i sigurte qe po (me pak ose me te zhvilluar se ne).

  ne sistemin tonë diellor ekzistojne disa planete. toka i permbush kushtet per jeten e njerezve (temperaturen, ajrin, atmosferen, ujin etj.) Në gjithësi eksizotjne aq shume galaksija, yje dhe mos ti permendi planetet.....prej miliardave planeteve qe ekzistojne mendoni qe asnjë nuk i permbush kushtet per jete te ndonje qenie inteligjene si q'eshte njeriu?
   
 17. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  E paske horizontin e planeteve shume te kufizuar, deri te miliardat shkoke.... ore eshte pafund dhe ka infinit planete, e kupton dicka qe s'i gjendet fundi... asnjeri nuk e kupton sepse ne kete bote jemi te rrethuar nga gjera qe lindin dhe vdesin, fillojne dhe mbarojne!!
   
 18. nycattorney

  nycattorney Primus registratum

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Une them se me shume se gjysma e atyre qe postojne ketu jane UFO. E vetmja menyre per te shpjeguar te pashpjegushmen...
   
 19. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  Sot kapen nji ktu ke lagjia ime, duhet me prit deri neser sa te dali n'gazet. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 20. ersidi

  ersidi Primus registratum

  Re: A ekzistojne UFO-t?

  "ufot" nje fjale per te pershkruar te panjohuren.dhe pse ne duhet te mendojme qe jemi te vetmet qenie njerezore ne univers? sepse nuk i kemi eksplorur galaktikat e tjera apo sepse duam te ndjehemi qenie superiore?.
   

Shpërndajeni këtë faqe