Receta Gatimi Shqiptare

TEDI

Valoris scriptorum
Receta Gatimi Shqiptare

Po fillojme pra te Dashur Forumiste sektorin E kulinarise Dhe meqe Ema ishte e para qe hapi kete teme po jap Receten e Taves Se Kosit (Elbansani)

Atehere Per 4 vete ;
MIsh QIngji Ose keci me mire qingji 500 gr
kos 1 lt ; Oriz 1/2 filxhan kafeje ;veze 3 kokrra ;gjalpe 100 gr;Miell 2 luge gjelle ;kripe piper...

Pergatitja :

Mishi pasi lahet ,fshihet ,pritet ne racione vihet ne nje tave dhe i hidhet gjysma e gjalpit dhe kripa dhe piperi .Piqet ne furre me teperature 180° duke i sperkatur pjeset e mishit me lengun e tij . (me pare mishi te zihet per 30 min ) .Para se te perfundoje Pjekja (15 min ) hidhet mbi tave orizi dhe pak leng mishi 1/2 gote uji e nxehte . Hiqet nga furra dhe lihet qe te ftohet pak.nderkohe ne nje tas porcelani hidhet kosi dhe kripa,Punohen mire shtohen vezet nje nga nje dhe mielli pa e ndaluar perzierjen . Ne fund i hidhet pjesa e mbetur e gjalpit. Kjo mase vihet ne tave ,perzihet mire qe te trazohet me copat e mishit dhe Orizin dhe futet serish ne furre per rreth 15 min... Ju befte mire ... Qe ti keni me kollaj per ti marre si receta do i vendos te ndara dhe sipas vendeve... :cool:
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Tarator
Per 5 veta : 1 lt kos 200 g kastraveca te vegjel pa fara te grire imet . 1 koker hudher mesatare e qeruar dhe e grire shume holle 1 filxhan kafeje vaj ulliri ,pak uthull, kripe ..

Pergatitja :

Per Tarator Preferohet Kos i Trashe . Hidhet kosi ne nje ene porcelani me pak kripe dhe punohet me telin e kuzhines ose ne mixer sa te jete homogjen . Nderkohe kastravecat e pastruar i grijme ne rende te trashe dhe i kullojme nga lengu i tyre i tepert i hedhim ne enen me kos. Bashke me hudhrat e grira imet mundesisht te shtypura dhe i periziejme serish derisa te jete mase homogjene gjate kesaj kohe shtojme dhe vajin dhe kripen dhe pak uthull sa per shije . Pasi te jete perzier mire e vendosim enen ne frigorifer per rreth 1 ore sa te ftohet pak ...
Serviret gjithmone e ftohte... /pf/images/graemlins/smile.gif
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Paçe vici

Per 5 vete : 1 kg plendes vici ;500 gr tul domateje ;20 gr gjalpe1 kokerr qepe disa thelpinj hudher 1 deges rozmarine . 1 gjethe dafine ;1 gote vere te bardhe pak miell . vaj kripe

Pergatitja :

Pastrohet mire Plendesi i vicit lahet dhe pritet ne rripa . Pervelohet per 5 min ne uje te valuar dhe e shplajme ne uje te ftohte .grijme qepen e kaverdisim me gjalpin dhe me pak vaj dhe pak miell . Pastaj hedhim plendesin e prere Hudhrat rozmarinen dafinen dhe kripen. E leme te zieje per rreth 15 min se bashku me veren dhe pak qumesht . Gjate zierjes nese ka avulluar shtojme uje sa te mbulohen komplet hedhim domatet e prera ne kubike te vegjel dhe vazhdon zierja ne tenxheren e mbuluar. e leme te zihet derisa te valoje mire .. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

pussykat

Primus registratum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Eteprut fare tu i editu kto postimet mo lal ca bohet kshu?PO lei njerzit te flasin mo.
 

mostro

Putraku
Re: Receta Gatimi Shqiptare

plenc me veze kush ka provu???
na thoni receten nqs e dini..kame ngrene njeher dhe me ka pelqyer shume /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Fillimisht postuar nga PUTRAKU:
[qb] plenc me veze kush ka provu???
na thoni receten nqs e dini..kame ngrene njeher dhe me ka pelqyer shume /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Ta shkruaj une robo . Po jo sot se skam me kohe ...
 

edda

Primus registratum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Une e baj kshu plako
marr vezet ene i rraf me içik krype, piper ene miell, lyej plancin (qe ktu shyqyr zotit eshte i rrum, i pastrum ne i zim) me vezet ene pastaj i fergoj n'tylyn.
 

edda

Primus registratum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

si bahet krypaneci (ai qe bahet me hislla ene me qepe te njoma)?
kush e di te ma shkruje içik para te shtunes se e du ta marr me vete te dielen n'plazh
Danke
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Fillimisht postuar nga edda:
[qb] si bahet krypaneci (ai qe bahet me hislla ene me qepe te njoma)?
kush e di te ma shkruje içik para te shtunes se e du ta marr me vete te dielen n'plazh
Danke [/qb]
Cere o kjo mre . se po pys momen time se ajo o specialiste per guzhine shqiptare...
 

edda

Primus registratum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Kjo bahet me mill misri ene me hislla ose me qepe te njoma..une s'di mire masat :confused:
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Fillimisht postuar nga edda:
[qb] Kjo bahet me mill misri ene me hislla ose me qepe te njoma..une s'di mire masat :confused: [/qb]
Tip Lapraku n mos gaboj ...
 

edda

Primus registratum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

lapraku :confused: ..kjo eshte recete e EL, eshte shume shume e mire
 

arbi

Primus registratum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Fillimisht postuar nga TEDI:
[qb]
Fillimisht postuar nga edda:
[qb] Kjo bahet me mill misri ene me hislla ose me qepe te njoma..une s'di mire masat :confused: [/qb]
Tip Lapraku n mos gaboj ... [/qb]
ashtu me duket edhe mua
 

edda

Primus registratum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

atehere m'thoni si bahet kjo se nofta jane e njejta gja
 

assassino26

Primus registratum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Fillimisht postuar nga edda:
[qb] si bahet krypaneci (ai qe bahet me hislla ene me qepe te njoma)?
kush e di te ma shkruje içik para te shtunes se e du ta marr me vete te dielen n'plazh
Danke [/qb]
O Edda me fal per nderhyrjen,por per menimin tem,mo mire merr nai sanduic me cete per pllazh.mos u ngatrro me kryepianeca a si ja thone emrin /pf/images/graemlins/laugh.gif
Sanduici bohet...
Merret 1 buke e vogel 100 lekshe ka ato stregjatshet,cahet ne mes por pa i keputur gjysmat.Hudhet mrena ca te dush,patate,sallom,flete sallate,domote,kastraveca edhe nai veze e zime e preme holle,edhe nai gjo tjeter simas deshires dhe uola sandwici osht gati /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Receta Gatimi Shqiptare

Fillimisht postuar nga edda:
[qb] atehere m'thoni si bahet kjo se nofta jane e njejta gja [/qb]
Nese eshte Kjo qe kerkon atehere ta sjell neser receten Se sot skom shku n Shpi fare ...
 
Top