Sallatrat dhe pjatat e ftohta

Diskutime tek 'Kuzhina dhe receta gatimi' filluar nga Ema, 5 Nov 2002.

 1. RAUL

  RAUL Primus registratum

  Re: Sallata

  100% SURE BEBE. :kiss: :kiss: .. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 2. Bukuroshja

  Bukuroshja Primus registratum

  Re: Sallata

  No thank you :goofy: RAUL!
  Une e du çunin te ri :smash: RAUL.
  Burrin plak :eek: nuk e du.
  :wave: Buh-Bye RAUL :wave:
   
 3. RAUL

  RAUL Primus registratum

  Re: Sallata

  une i shkreti sa kom kaluar te 20tat dhe ti me thua plak.. :smash: :smash: :kiss:
   
 4. TEDI

  TEDI Valoris scriptorum

  Re: Sallata

  Yhyyyyyyyyyyyyyyyy me Fillu un me shkrujt Sallatat skom kohe me flejt gjum masnej ...
   
 5. Bukuroshja

  Bukuroshja Primus registratum

  Re: Sallata

  TEDI!
  Ti shkruaj nje per cdo nate.
  Mos i shkruaj te gjitha pernjeheresh!
  :rolleyes:
  bye
   
 6. TEDI

  TEDI Valoris scriptorum

  Re: Sallata

  Atehere kjo quhet Pure Patellxhanash ...


  Perberesit Patellxhana 5 6 cope te medha
  Speca gogozhare 4 5 cope
  Hudhra 3 4 thelpinj
  Djathe te bardhe dhe Kackavall 300 Gr
  Majdanoz kripe piper vaj Ulliri

  . Merri Patellxhanat dhe Futi ne Furre sic jane te paqeruar dhe Leri te piqen derisa te behen te qullta . Nxirri nga Furra dhe Leri te ftohen Hiqi lekuren e tyre dhe pjesen Brenda kaloje ne NJe Blender te gjithe ... Ne Nje Tas te madh hidh perzierjen e Patellxhanave hudhrat e Grira majdanozin e Grire Gogozharet Ne Kubike te vegjel Djathin e Bardhe dhe Kackavall Kripe Piper Vaj Ulliri dhe Uthull sipas deshires .Perzieji mire dhe Pastaj leri ne Frigorifer per 3 4 ore dhe serviri . Hudhrat te jene te Grira ne Blender me Pak Vaj Ulliri ...
   
  exit and mirdita like this.
 7. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Sallate Orizi.
  Zihet orizi me uje te ftohet dhe te kullohet,lihet deri sa te thahet me peshqir e pastaj hidhet ne tas dhe i hidhet pak bizele.Djathe pa shume kripe,proshute ose fileto(ose sallam),veze te ziera e pak ullinj pa fara,vaj e ndonje gje tjeter sipas deshires.
   
  exit likes this.
 8. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Ju beft mir sepse keshtu pregaditet sallata orizi
   
  exit likes this.
 9. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  Sallate rukola me dardhe.

  rukola
  dardhe
  arra
  mozarella
  acceto balsamico :)

  Bon apetit :)
   
  exit likes this.

Shpërndajeni këtë faqe