Viktima e trafikut te prostitucionit

gurax

Pan ignoramus
Nga BBC.

"Ana" u trafikua nga Shqiperia ne Britanine e Madhe vitin e kaluar, nga dikush pretendonte te ishte i dashuri i saj.

http://www.bbc.com/news/world-europe-39046337

Ne nje nga videot, intervistohet nje trafikant ne burgun e Korces, i cili flet per kete trafik nderkombetar te prostitucionit shqiptar neper Europe.

Rreth 3000 vajza trafikohen ne Britarine e Madhe per prostitucion, dhe pjesa me e madhe e tyre eshte nga Shqiperia.
 
Last edited:

joetisti_

Locus omnem
kjo tip dhune keshtu eshte padiskutueshem e shemtuar. Eshte nje prerje ne bese qe edhe i pabesi me i madh do ta kishte te veshtire. Dhe e bejne shqiptaret. Shqiptaret qe vecse e bejne kundrejt femrave po shqiptare, njihen si njerez te beses nder shekuj.
Fat i keq ne cdo rast, por taktika e ketyre qe s'di si t'i quash, ka perzgjedhur "pre", si te thuash, pak ne dijeni, pak te pergatitura per nje event te tille sado qe edhe per to, te pazakonte. Ose qe ne fund nuk i bie si bombe atomike, sado qe si bombe, po. E ndersa, vihet re, qe nuk po kursejne me asgje! Zhgenjejne fundosshem dhe "therin" endrren e vajzave qe me shume veshtiresi mund ta rimarin veten.
Makabritet!
 
Top