Vendi jot i preferuar...

Odea

Primus registratum
Vendi jot i preferuar...

Jam e sigurte qe shume prej jush e kane nje vend te preferuar, qofte nje kafe afer shtepise, nje restorant ku shpesh here hani dreken apo darken, apo nje cope vendi ku uleni per te medituar mbi ngjarjet e dites.

Do ishte interesante te dinim preferencat e forumistave lidhur me nje vend gjeografik. Patjeter qe vend mund te kuptoje edhe qyteti apo fshati juaj i preferuar.

Hidhni mendimet njerez...jam kurioze te di /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

maty

Primus registratum
Re: Vendi jot i preferuar...

Vendi im i preferuar!!! /pf/images/graemlins/grin.gif

Ruga per te shkuar ne shtepi /pf/images/graemlins/rolleyes.gif, mengjes per mengjes dhe kur kethehem ne darke...ato jane momentet ku jam vetem me veten time dhe ku kujtimet shpresat per te ardhmen bashkohen dhe behen mix...Ndonjehere me duket sikur jam ne nje planet tjeter, aroma e pranveres me kujtojn femirine dhe momentet kur isha me te vertete e lumtur.

Do te me pelqente te ndodhesha ne malin me te larte per te qene sa me shume afer qiellit sa here te kem nevoje per perqafimin e tij /pf/images/graemlins/frown.gif( /pf/images/graemlins/angel.gif. /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
 

99999

Primus registratum
Re: Vendi jot i preferuar...

Une e di se meditohet vetem nje here ne jave, ne kishe apo ne xhami!
Me duket shume teme interesante.
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: Vendi jot i preferuar...

Vendi im i preferuar...eshte shume i vogel...ne guzhinen time...dritarja bie nga lindja dhe çdo mengjes...shikoj lindjen e diellit (kur ka) pi kafen dhe cigaren e ulur ngjit me dritaren...me pelqen qielli i ndezur ne agim...dhe ne darke gjithashtu...eshte vendi im i preferuar per te folur ne telefon...naten vone kur nuk ka asnje zhurme, kur nuk ka asnje drite...vetem une dhe zeri ne telefon...guzhina ime eshte shume e ngrohte dhe mikpritese...
 

Hellena

Primus registratum
Re: Vendi jot i preferuar...

Dhoma ime ... aty ku me gjen qetesi shpirti , dritarja qe rri zbuluar gjithmone (me ndihmon te flas me henen ) .. aty ku shoh dritat e qytetit , pallatet perballe ku ka me mijra historira jetesh , situata , probleme , gezime , hidherime , inate , xhelozi etccc ... aty ku degjohen zhurmat e makinave , zera kalimtaresh , dyqane , restorante aromat e ushqimeve qe gatuhen aty arrijne der tek un ...gjalleri ne vere , ne dimer qetesi ...Cigarja ime ulur ne parmak te dritares kembekryq duke vezhguar ... e thith e mendohem per gjitchka qe kam para syve te cilen e ka krijuar dora e njeriut ...boh cfare mrekullie !!! ..
Sec kam ca dylbi .. vezhgoj me to dhe kam zbuluar ca gjera interesante per komshinjte e pallatit perballe /pf/images/graemlins/laugh.gif por si jo thashthemexhie qe jam le te mbeten sekret ..
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Vendi yt i preferuar...

nje vend i ngrohte, me diell, me lume, liqen, det, oqean. Vend i qete, por afer zhurmes, larg por i aksesueshem dhe absolutisht i civilizuar... Emri s'ka rendesi, e rendesishme eshte si te ben te ndihesh...
 

pzn

Forumium praecox
Re: Vendi yt i preferuar...

shpija ime! internet akses, tv satelitor, pay tv, ngrohje, kondicioner, mbi 4000 libra, frigorifer ploooot, qoshe hobby me vegla, divan ultra, izolim akustik, larg zhurmes, nje mace persiane, nje qen labrador, garazh me dy vegla gjimnastike....waw....
 

Vals

Primus registratum
Re: Vendi yt i preferuar...

Vende te preferuara ka shume, varet nga stadi i jetes. Tani me pelqen shume dhoma ime e gjumit, ka hapesire, qetesi, eshte bute, lexoj shume aty se nuk me terheq vemendjen gje tjeter (telefon, televizor).

Ne jetet e meperparme kam patur qejf ne Tirane kafen My Baby, ose me sakte barraken My Baby para se ta rindertonin. Ulesha tek banaku tek nje stol i larte dhe beja muhabet me banakieren dhe kamarierin, rob zoti te dy per muhabet, ma benin kafen sic e doja une cdo mengjes para se te filloja pune. S'me ka shijuar kafja ndonjehere aq shume sa aty.
 

MLK

Primus registratum
Re: Vendi yt i preferuar...

Bregdetit para perendimit, me nji shishe n'dore, mundesisht i shoqerum, kur ndihet pak freskia e mbremjes, ne fryn pak ere... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

MLK

Primus registratum
Re: Vendi yt i preferuar...

Nji shishe = 10 euro, perendimi = falas ne ka pernot, shqoqerimi po rim diskret /pf/images/graemlins/laugh.gif, vetem pak shans me fry ere kerkova /pf/images/graemlins/laugh.gif biles ne eren sedojsha per vete jo /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

antip

Primus registratum
Re: Vendi yt i preferuar...

/pf/images/graemlins/lol.gif

Ke puna e "diskretit" e kisha ne une se per t'tjerat e di qe jane ne rregull /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

pzn

Forumium praecox
Re: Vendi yt i preferuar...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Bregdetit para perendimit, me nji shishe n'dore, mundesisht i shoqerum, kur ndihet pak freskia e mbremjes, ne fryn pak ere... /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]

he mor i poshter /pf/images/graemlins/lol.gif dhe flet per korrupsion...birren ta ofrojne gratis, shoqeria eshte vartsja jote e zyres, me siguri do jesh m\ne ndonje ven ku asht nertu abuzivisht..... /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
 

MLK

Primus registratum
Re: Vendi yt i preferuar...

I vetmi ven qe ka ngel si ka qen (dmth esht rregullu e bo me mire, eshte Adriatiku, n'ven tjeter nuk shkoj ne Durres, vetem kendveshtrimi duhet me u majt ka deti, perndryshe ....nostalgjia mund t'kthet n'alergji... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top