Tru kacurelsa

loaded

Primus registratum
Re: Tru kacurelsa

Na shkaterrove...kam gjysem ore qe ne vend me mesu po vras mendjen per kete dreq gjeegjeze...
 
Re: Tru kacurelsa

Ahh po kjo eshte e gjithe pika e dashura ime, ti vete duhet ta gjesh natyren e lidhjes se ketyre numrave. Une po ju jap nje "hint". Mos e shikoni lidhjen ne menyre konvencionale me veprime arithmetike (jo mbledh zbrit).

Tabele.
 

loaded

Primus registratum
Re: Tru kacurelsa

Ka nje mundesi koti,qe te nisi sekuenca nga fillimi,dmth...4 5 35 56 83 4 5 35...ose ka ndonje ekuacion me logaritma qe ke gjet me ndonje liber analize,ndonje problem me 6 asteriksa.
 

bengu

Primus registratum
Re: Tru kacurelsa

Fillimisht postuar nga Karamel_Eyes:
[qb] 69 ? /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
edhe mund te jete /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Guest
Re: Tru kacurelsa

Fillimisht postuar nga BENG:
[qb]
Fillimisht postuar nga Karamel_Eyes:
[qb] 69 ? /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
edhe mund te jete /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
/pf/images/graemlins/tongue.gif
 
Re: Tru kacurelsa

Xingaro turp, do behesh edhe mjek ti. Nuk ke bere me 10-tra klasa biologji KIMIE deri tani? Te shkruajta dhe fjalen tabele /pf/images/graemlins/smile.gif


Numri eshte 97 dhe seria eshte seria e elementeve qe fillojne me shkronjen B ne Tabelen Periodike.
(Thuhet te kete qene nje nga pyetjet me te veshtira qe eshte bere)

Xing, ndersa per ate tjetren qe na la pa shkolle dje mora konfirmim (nga departamenti i shkencave ekzakte se nuk behet). Shpjegimi ishte dic i ngjashem me timin. Katrori ka vetem 4 kulme, ndersa vijat qe do na duhet te ndertojme jane 10 gjithsej duke perfshire diagonalet dhe harqet. Ne cdo kulm mund te kalosh vetem 2 here duke ndertuar nga 2 vija tek secili dhe tek nje kulm mund te ndertosh max 3. I del qe pa levizur lapsin eshte e mundur te ndertosh vetem 9 vija dhe jo 10. (I njeti arsyetim po ca me i gjate eshte edhe nese fillon nga mesi dhe e merr piken ky prihen diagonalet si kulm). Mund ta vizatosh duke perthyer fleten (but that is cheating) /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Tru kacurelsa

:eek: :eek: :eek: :eek:

Do me mbrojt tezat me neve ti mi :confused:

P.s.Kjo femer do mi shkelyje syta nai dite mu :eek: Vej mi nai gjo t'hajrit se dyshum ke vetja :eek: /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Guest
Re: Tru kacurelsa

97 ehhh te pakten me jepni kredit per 9 /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Erka

Primus registratum
Re: Tru kacurelsa

Our own IQ test right here among us! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

loaded

Primus registratum
Re: Tru kacurelsa

Kur te te kap ne chat ndonje dite tjeter do te te jap nje problem me 6 muaj kohe per ta zgjidhur. /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Tru kacurelsa

Me duket se pergjigja e sakte u dha /pf/images/graemlins/smile.gif S'ka nevoje te them perse, pasi paskam gabuar :mad:
 

loaded

Primus registratum
Re: Tru kacurelsa

O Nelka...takova ate çunin e bastit dje.Me tha...s'ka zgjidhje ajo... /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif ."-Ik i thashe se ta hyra me grushta...qen...kam mobilizuar gjysmen e planetit per ta gjetur.Le te mos kete zgjidhje...ne do ta gjejme!" /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top