THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

AL PACINO

Forumium praecox
THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

Deri para nji viti,isha tifoz i Max Biagit,dhe rossi ishte nji antipatik per mu.
m'ka ka ndrru menjen ne 360%,esht i madh,eshte me i madhe i te medhenjnjve De Agostino,Doohan,etj.
eshte maradona i motot gp.
dhe kte jave ne gjermani dhuroj spektakel,duke u nisur i 11ti dhe perfundon i pari.
cfare menoni per ket fenomen te lindur.
 

ujku81

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

Vjet njehere ka tall sumen me te gjithe, sidomos ate Gibernaun e beri telef, e ka parakalu disa here ne fund, po ne nje gare qe e parakaloi ne xhiron e fundit e beri qe mos ta donte veten.

Ja dhe firma e tij:
Dottor Valentino ROSSI
-- Te parakaloj ne xhiron e fundit--
 

antip

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

Kur veshi bluzen e Materacit ma hoqi trunin krejt! Go Vale... /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
 

ujku81

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

A e pate dje mor, cfare i beri Capirossit. Spektakel, s'ke ci thua.
Forza dottore, edhe nje kampionat tjeter.
 

Daniel H

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

Vallahi te kishte ndonje Honda, Vale do ishte shpall kampion qysh nga gara 7.
 

ujku81

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

Epo ai aty e ka lezetin mor shoku, qe te fitoje me ate Yamahen cope cope, se me Honden i la ne bisht te ures te gjithe. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

^Res-Cogitans^

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

D:U:C:A:T:I , Capirossi, fitoj veçse t'shtunen.... /pf/images/graemlins/laugh.gif.
(Une jam duqat'se! /pf/images/graemlins/tonguee.gif)

3 taljon :
Capirossi,
Rossi,
Melandri.

ishalla Berluskoni nuk fut hundet as ktu...se me 2 t'Kuq e nji Minister i iku petlla upupuupupupup! /pf/images/graemlins/laugh.gif

Valja -> Chapeau! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Daniel H

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

Capirossi dje ishte i pakapshem, hallall fitorja!
Dhe 2 gara kane ngel... 12 pike larg.
Po s'doli nga gara keto 2 te fundit, besoj se e fiton kampionatin Rossi. /pf/images/graemlins/winkwink.gif
 

ujku81

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

Them se do te fitoje, po te shikosh garat Hayden vetem 3 ka fitu me duket, po vetem se ka qene konstant (prej motorit Honda) dhe ka marre pike pothuajse ne cdo gare, ndersa Rossi ka dale ca here jashte.
 

Daniel H

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

2 gara ka fituar dhe njera ka qene e shtepise se tij.

Nejse Rossi e do me se s'ben te dal 2 here i pari, sepse jam i sigurte qe Heyden s'ka shanse te dal 2 here i dyti. Sa here qe ne gare ka qene mire Capirossi apo Melandri ai s'ka mundur t'i kaloje.
 

Daniel H

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

 

Poseidon

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

heyden eshte turp te dale kampion per kete vit me dy gara te fituara nuk mbaj mend te ket dale ndonje kampion...
kampioni me i dobet qe kam pare deri me sot ne 500cc ka qen kenny roberts jr. po dhe ai ate vit qe doli kampion dha shume shume me teper se Heyden...
sa per Rossin vetem duhet te kete kujdes mos rrezohet dhe nuk e ndalon njeri per te qen kampion bote... biles edhe duke mos dale ne vend te pare sic fitoi kete jave 9pik
 

^Res-Cogitans^

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

...ishalla del n'ven 2te,
mbas Capirossit /pf/images/graemlins/tonguee.gif.

Voj Ducati,voj! /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

MUST

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

PSE TE GJITHE ZGJEDHIN ME TE THJESHTEN PER MUA ESHTE LORIS CAPIROSSI
 

^Res-Cogitans^

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

Te lexosh me vemendje ti MUShto /pf/images/graemlins/tonguee.gif,
edhe une jam me Ducatin,Capirossin ..jo po qe ta dish /pf/images/graemlins/smile.gif.

Dobet sot Capitoçi /pf/images/graemlins/frown.gif ,
yll Rossi tjeter.

P.s pastaj s'esht pun thjeshtsije,
esht nje fakt objektiv qe bravura e Rossit s'vehet n'dyshim,
esht shummm nolt,The Doctor of moto-Show!
 

ujku81

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

Go Vale Go, ma hongri dhe Hayden /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/smash.gif
 

Daniel H

Primus registratum
Re: THE MAGIC _VALENTINO ROSSI

Hej po dje pergezimet me te medha i meritoi Tony Elias. Dukej si Doktor Rossi ne ato xhirot e fundit.

Megjithese mund te konsiderohet jo shume sportiv ky fitim kampionati, perseri mund te thuhet qe vajti haka tek i zoti /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top