Sugjerimet

Status
Not open for further replies.

Al-Punk

Still here
Sugjerimet

(Teme e re)
Ju lutem sugjeroni vetem per ndryshime ne forum. Ankesat ju lutem drejtojini tek nje teme tjeter. Cdo Chit Chat do bllokohet dhe do kete deri dhe BANe!
 

Diddy19

Su@mi
Re: Sugjerimet

Sugjerim:
Sugjeroj qe anetareve te sapo regjistruar tu hiqet e drejta per te hapur tema te reja. Kjo te evitonte se pari temat e perseritura dhe se dyti tema te tipit: "Kjo\ky jam une", apo tema ne te cilat ky anetar reklamon biznesit e tij ose faqen e tij te re ne Internet. Ka sh anetare qe anetareson thjesht per kete te fundit, bejne nje postim te vetem, na dergojne me PM mesazhe duke i bere reklame faqes se tij personale psh. dhe pastaj zhduken.
Pastaj, pasi te kete kaluar nje fare kohe ne forum, ti jipet e drejta te hape edhe tema te reja.

Si thoni?
 

regele

Forumium maestatis
Re: Sugjerimet

Jam dakord me shoqen parafolese! Kjo e drejte mund t'u jepet p.sh pas 50-100 postimeve te para!
 

ujku81

Primus registratum
Re: Sugjerimet

Ai qe ka per te bere spam, spam do te beje. Megjithese kjo mund ta reduktoje, por imagjino tani se cfare do te mendoje nje user kur do te hape nje teme e nuk mundet, per mendimin tim, shume kane per ta lene fare.
 
M

Mortal

Guest
Re: Sugjerimet

Shume gabim n.q.s. behet keshtu.

Ajo gje eshte privim i te drejtes per te shkruar dhe shprehur mendimin e tija.
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Sugjerimet

Futja kot. 50 postime brenda nje dite behen, plus qe kur dikush do te reklamoje dicka te veten, s'ka nevoje per hapje temash, shkon edhe paraziton ne tema te tjera ( pra me mire qe te kete nje teme te veten, behet me e kontrollueshme ceshtja ).
 

Diddy19

Su@mi
Re: Sugjerimet

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Shume gabim n.q.s. behet keshtu.

Ajo gje eshte privim i te drejtes per te shkruar dhe shprehur mendimin e tija.

[/ QUOTE ]

Po pse, editimet qe i behen postimeve tona nuk cenojne te drejten tone per te shkru? Jo te gjithe e kuptojne "lirine e fjales" ne sensin e duhur. /pf/images/graemlins/shrug.gif
 

Diddy19

Su@mi
Re: Sugjerimet

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Ai qe ka per te bere spam, spam do te beje. Megjithese kjo mund ta reduktoje, por imagjino tani se cfare do te mendoje nje user kur do te hape nje teme e nuk mundet, per mendimin tim, shume kane per ta lene fare.

[/ QUOTE ]

Pse eshte me i rendesishem mendimi i nje useri te ri sesa bezdisja ndaj nje useri te vjeter per ty Ujk? /pf/images/graemlins/shocked.gif Ti preferon te me largosh mua ( anetare qe nga 2002 , bie fjala) sesa te largosh nje te ri? Boh, keni ca mendime te cuditshme ju nganjehere. /pf/images/graemlins/crazy.gif
 
M

Mortal

Guest
Re: Sugjerimet

Editimet n.q.s. behen, behen per nje arsye- ke dale jashte teme apo ke ofenduar dike, etj te ketij lloji.
Te ndalosh dike te sapo-regjistruar te hape teme sepse keshtu thone anetaret e vjeter eshte hipokrite. Duhet te mendosh se kur je regjistruar ke patur te drejte te shkruash ne te gjitha cepat e vena ne dispozicion per anetaret ne forum.

C'fare do e terhiqte nje anetar te ri te vazhdonte qendrimin ne kete forum n.q.s. nuk do te lejohej te hapte tema?
 

Diddy19

Su@mi
Re: Sugjerimet

Hipokrite? Sa kollaj i perdorni kto fjalet e medha more aman!
Po po, te drejte kam patur por s'mbaj mend te kem hapur ndonje teme. Sepse edhe mamit time i dhemb koka, edhe une kam probleme me komshien po s'hapi tema per te diskutu te tilla gjera ne forum, sic bejne disa. Sot per sot ka aq tema te hapura saqe besoj se mbulojne pak a shume te gjitha gjerat per te cilat mund te diskutohet. Nejse une e dhashe mendimin tim, beni si te doni.
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: Sugjerimet

Nje anetar i ri qe ja fut shumicen e rasteve kodra pas bregut nuk e di fare se si funksionon forumi...as nuk e merr mundimin te "shfletoje" temat ose nentemat e ndryshme...hyn dhe me nje shkrim hap nje teme te re nderkohe per ate qe ai flet ka tre kater tema te tilla te njejta gjithandej edhe ne "sociologji" edhe ne "dashuri" edhe tek "makina dhe motorra"...e ku eshte bukuria ketu?!!!Mua me ka bere pershtypje shume qindra here dhe eshte shume bezdi te shkruash faqe e faqe plot per ti mbush mendjen tjetrit qe eshte me e thjeshte te lexosh pak para se te hapesh nje teme te re...
 
M

Mortal

Guest
Re: Sugjerimet

Cupa rrini te qeta. Nuk vendos une per kete gje. lol

Good luck ne 'motion' qe keni parashtruar.
 

^Res-Cogitans^

Primus registratum
Re: Sugjerimet

tek komanda :
shfaq te gjith postimet e perdoruesit

pse nuk ekziston lirija e zgjidhjes
po
jo ?

Hyn me teper tek privacy e antarit,
temat ku antari shkruan duken,s'esht nevoja
nese dikush esht i interesuar,te pyesi me pm .

me duket nje komand antipatike,thjesht
te pakten pretendoj te kem zgjidhjen - po/jo /pf/images/graemlins/shrug.gif .
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Sugjerimet

Koment i panevojshem


Sugjerimin tim e dhashe tek tema qe u fshi : Jepini mundesine cdo anetari qe te ndryshoje titullin nen emer dhe ngjyrat si te nofkes ashtu dhe te titullit. Shtoni emoticons te reja.


Shenim i panevojshem


Kam dhe nje kerkese te vockel ne trajte sugjerimi : Na rritni kapacitetin e kutise se mesazheve private. Bejeni 250 per anetaret e thjeshte. Per mod dhe admin zgjidheni mes jush.

Uroj ti beni te gjitha keto /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Al-Punk

Still here
Re: Sugjerimet

Aurora, shkrimet tuaja jane publike! Si te tilla cdo kush mund ti shohe.
Nese do hapej nje forum privat dhe do shkruaje aty (brenda AF) atehere shkrimet e tua nuk do te shfaqeshin ne ate listim!
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Sugjerimet

Nuk eshte sugjerim, ketu sugjerohet per Forumin / Mundesite e tij dhe nuk jepen leksione se si te jesh Moderator i mire!

Te lutem rrespekto hapesiren dhe mundesine dhe mos e shfrytezo per te ulur punen e te tjereve!
 

^Res-Cogitans^

Primus registratum
Re: Sugjerimet

Shkrimet e mija jan tek temat e caktuara...

permbledhja e tyre,su perket askushit!

Nuk e di nese jam shpjeguar keq une,apo s'me ke kuptuar mire ti. Gjithsesi!
 

Al-Punk

Still here
Re: Sugjerimet

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Sugjerim:
Sugjeroj qe anetareve te sapo regjistruar tu hiqet e drejta per te hapur tema te reja. Kjo te evitonte se pari temat e perseritura dhe se dyti tema te tipit: "Kjo\ky jam une", apo tema ne te cilat ky anetar reklamon biznesit e tij ose faqen e tij te re ne Internet. Ka sh anetare qe anetareson thjesht per kete te fundit, bejne nje postim te vetem, na dergojne me PM mesazhe duke i bere reklame faqes se tij personale psh. dhe pastaj zhduken.
Pastaj, pasi te kete kaluar nje fare kohe ne forum, ti jipet e drejta te hape edhe tema te reja.

Si thoni?

[/ QUOTE ]

Vintage nuk mund te percaktohet sa i ri eshte nje anetar nga numri i postimeve qe ka. Ka anetar qe lexojne qe ne 2000 po qe shkruajne shume rradhe.
Do perpiqemi qe te reduktojme perplasjen e temave me nje moderim me te mire.
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Sugjerimet

Mand, thuhet rralle jo rradhe.


Nje forum i nderuar, sic pretendon te jete AF, duhet te kete drejtues qe njohin te pakten drejtshkrimin e gjuhes shqipe. Nuk e kam me ty personalisht, eshte koncept me i gjere.


Perseris: Perderisa AF eshte plot me moderatore dhe admina, atehere nuk ka pse te ekzistoje preokupimi per shkrime jashte teme, per sharje apo per spam. Ne cdo shtet ka "kriminela dhe vandale" por keta bejne qejf vetem aty ku "shteti dhe policia" hane miza.
 

Al-Punk

Still here
Re: Sugjerimet

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Shkrimet e mija jan tek temat e caktuara...

permbledhja e tyre,su perket askushit!

Nuk e di nese jam shpjeguar keq une,apo s'me ke kuptuar mire ti. Gjithsesi!

[/ QUOTE ]

Aurora te kam kuptuar, theksi i asaj qe po thoja eshte, qe nese nje person deshiron qe te lexoje temat e tua... ai i lexon ato duke bredhur dhe duke i gjetur me nje fare mundi. Disaktivizimi nuk do zgjidhte gje. Nga ana tjeter, kjo eshte nje lehtesi. Nese me pelqejne shkrimet dhe mendimet e nje anetari, e kam te lehte te lexoj gjithcka ai ka shkruar!
 
Status
Not open for further replies.
Top