Si ta bëni më interesant seksin nga mbrapa

Universal

AnonymouS


Është ndër më të pëlqyerat nga shumica e meshkujve, por edhe mënyra me e mirë për ta goditur pikë G. Femra në këtë mënyrë do të forcojë bicepsin, kurse mashkulli kofshët. Por janë disa gjëra të cilat mund të mos i dini.

Në vend se femra të qëndrojë në gjunjë dhe në shuplaka, duhet të përkulet me poshtë duke u tërhequr në gjunjë dhe bërryla. Mashkulli në vend se të bie në gjunjë, njërën këmbë duhet ta shtrijë përpara.

1. Qëndroni vertikalisht
Disa femra ankohen se pas disa minutash në këtë pozicion fillojnë të kenë ngërçe dhe parehati, prandaj mund të lëvizni duke qëndruar në këmbë pas murit ose mund të përkuleni në tavolinë.

2. Dilni nga dhoma e gjumit
Pjesa më e bukur e ‘doggy style’ është se nuk kërkon domosdoshmërisht një krevat – mund të bëni seks kudo nëpër shtëpi. Provojeni në dush, duke qëndruar mbi karrige dhe ai në këmbë ose të mbështeteni në banakun e kuzhinës. Një alternativë tjetër do të ishte mbi lavatriçe ndërkohë që është në fazën e centrifugës.

3. Përdorni jastëkë
Mund të shtroni disa jastëkë poshtë trupit në mënyrë që të rrini më rehat ose vendosni vetëm një të tillë poshtë belit, për të krijuar një kënd perfekt penetrimi.

4. Fusni në lojë gjoksin
Nëse pëlqeni stimulimin e gjoksit, ‘doggy style’ është pozicioni ideal për t’i futur ata në lojë. Rrëmbeni duart e partnerit dhe vendosini ato tek gjoksi juaj duke i treguar me duart tuaja sipër të tijave se çfarë ju pëlqen.

5. Kaloni kufijtë
Ky është pozicioni ideal për të kaluar nga seksi vaginal në atë anal. Vetëm sigurohuni të ndërroni prezervativin për të shmangur situate të pakëndshme dhe nëse është hera juaj e parë në ‘vendin tjetër’ përdorni shumë lubrifikues. /Telegrafi/
 

joetisti_

Locus omnem
tema me interesanta :D
1. Qëndroni vertikalisht
Disa femra ankohen se pas disa minutash në këtë pozicion fillojnë të kenë ngërçe dhe parehati, prandaj mund të lëvizni duke qëndruar në këmbë pas murit ose mund të përkuleni në tavolinë.

kjo 'pas murit', me pelqeu. Tingellon bukur.
Ne keto tema mbi seksin, disa shprehen se jane te kota, disa me mendimin se i dine apo edhe kur s'i dine s'duan te dalin sikur s'i dine. Por kane dobishmeri te madhe. Eshte pak sikur lexon mbi nje informacion te ri per punen tende. Edhe specialist te jesh, dicka te del e re dhe te ndihmon.
 

Hyllien

Primus registratum
Hajde forum hajde, porno i gjall. Po te pakten bejini te padukshem keto nen forume sepse ka dhe minoren qe i lexojn keto tema.
 
Last edited by a moderator:

Lisa

Moderator
Anëtar i Shtabit
1 -
Hajde forum hajde, porno i gjall. Po te pakten bejini te padukshem keto nen forume sepse ka dhe minoren qe i lexojn keto tema.

Flliqsira
1- eshte zone e vecante sic e shikon 2-sje e detyruar ti lexosh .
3- fjalet e tua flasin qartesishte ...!!
Klm ne vazhdim :D
 

joetisti_

Locus omnem
2. Dilni nga dhoma e gjumit
Pjesa më e bukur e ‘doggy style’ është se nuk kërkon domosdoshmërisht një krevat – mund të bëni seks kudo nëpër shtëpi. Provojeni në dush, duke qëndruar mbi karrige dhe ai në këmbë ose të mbështeteni në banakun e kuzhinës. Një alternativë tjetër do të ishte mbi lavatriçe ndërkohë që është në fazën e centrifugës.

Eh sa ndihmon centrifuga kur ke bere me ore te tera dhe s'ke me fuqi te levizesh :)
doggy - anglezet
alla pecora - italianet
lopthi - shqiptaret
cne e kemi krahasuar me lopen?
 

odeon

Forumium maestatis
Jo se dua te bej moral, por keto lloj temash jane komplet pa lidhje.
Te inkurajosh perversitetin duke i trumpetuar nje te riu apo te reje se sexi anal qenka intrigues, me vjen keq por keni pjerdhur komplet.

Nje femer dua ta shijoj ashtu si me meson instikti natyror dhe jo si me thone te tjeret.

A mund te me thoni nje kafshe e cila nuk ka ndergjegje si ne humanoidet qe praktikon sexin anal?!

Shume e peshtire si teme.
 

joetisti_

Locus omnem
Nuk flitet per anal. Por per "panal" me stil nga mbrapa.
Seksin anal e praktikojne gjithe kafshet nga mengjesi deri ne darke, por s'do te thote asgje. Pse duhet ta bejne ne fillim kafshet qe te marrim shembull?
Anali sidoqofte eshte mese natyror per njeriun.

Po keto mushkunjat cfare seksi bejne qe njera me "skatoi" fare" ?
 

SNAP

Papirus rex
Shkon Nje grua CAME tek fotografi, dhe i thot Fotografit do me cic nje here ne kembe, do me cic nje here shtri,do me cic nje here nga mrapa, pra qe perkthehet ....!Do me nxjerresh nje here ne kembe, do me nxjerresh nje here shtri, dhe nje here nga mrapa,"Kjo ishte per shaka" Mendimi im per sexin e boni si tju vi mjafton qe te dy palet te kenaqen;)
 

mario582

Primus registratum
hahaha minoren i kan mesu ne shkolle keto gjera e jo me ne internet.....kshuqe mos u merzit per kto tema po shif e meso naj gje se do te duhen ne jete......mso naj stil te ri :p
 

Mirabel

Locus omnem
Sinqerisht kjo eshte tema me idiote per faktin se qe kur e kam lexuar po mundohem te gjej si mund te jete ai pozicioni dog style mbi lavatrice lol
 

Universal

AnonymouS
Sinqerisht kjo eshte tema me idiote per faktin se qe kur e kam lexuar po mundohem te gjej si mund te jete ai pozicioni dog style mbi lavatrice lol

Me fal,sinqerisht sa kohe ke pa bere sex sepse shof qe ne tema te tilla irritohesh..

Personalisht me pelqen dhe bej shpesh madje shum hard..
 

Mirabel

Locus omnem
Me fal,sinqerisht sa kohe ke pa bere sex sepse shof qe ne tema te tilla irritohesh..

Personalisht me pelqen dhe bej shpesh madje shum hard..
Tashi ky komenti yt ishte i pavend fare. Mgjth te pergezoj vetem per nje gje ,per faktin se me ne fund i dhe liri mendimit tend sepse i ke ndrydhur shume duke perdorur copy/paste.
Sa per seksin dhe irritimin meqe qeke tip hard ....ai lloj seksi "hard" shoqerohet me pak doze nervi e dominance.
Gjithsesi si profesionist i midhjes ma shpjego pak si e hip partneren mbi lavatrice dhe veten ne momentin e centrifuges?...thx
 

Dreamer

Under the Dome
HAHAHAHAHAHAHAHHAAH
Mirabel, Lavatricet e reja pothuajse jane komplet pa dridhje* apo zhurme fale teknologjise se re EcoSilence :D
 

Universal

AnonymouS
Tashi ky komenti yt ishte i pavend fare. Mgjth te pergezoj vetem per nje gje ,per faktin se me ne fund i dhe liri mendimit tend sepse i ke ndrydhur shume duke perdorur copy/paste.
Sa per seksin dhe irritimin meqe qeke tip hard ....ai lloj seksi "hard" shoqerohet me pak doze nervi e dominance.
Gjithsesi si profesionist i midhjes ma shpjego pak si e hip partneren mbi lavatrice dhe veten ne momentin e centrifuges?...thx

Me vjen mire qe ke lepiresa..
Copy paste e bej shpesh ne shume tema e per kete gje nuk me ndalon dot njeri,per sa i perket seksit flas me vepra.
 
Top