Si mund ta kaloni uren?

il_buono

Primus registratum
Si mund ta kaloni uren?

eshte nje ure e gjate 1 ore,sido qe te ecesh(me vrap apo ngadal kaq zgjat).ne mes te ures eshte nje roje qe gjysem ore flen dhe gjysem ore rrin zgjuar.kurdo qe te nisesh sapo arrin tek gjysma roja eshte zgjuar dhe nuk te lejon te kalosh uren.si i behet per te kaluar uren?
 

jula

Primus registratum
Re: si mund ta kaloni uren?

Nisu kur eshte zgjuar a derebardhe, kur te arrish te gjysma do nise te fleje...

Ama si pune koti kjo "zgjat nje ore edhe kur vrapon, edhe kur ecen". /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Sallaku

Primus registratum
Re: si mund ta kaloni uren?

Kur roja nis te fleje nisesh dhe shkon deri ne mes te ures,sapo zgjohet roja kthehesh nga ke ardhur dhe nis te vraposh,roja pak si i trashe kujton se i kalove perpara e te kthe mbrapsh,dmth ja hodhe by..es
 

inah

Primus registratum
Re: si mund ta kaloni uren?

Fillimisht postuar nga Robo:
[qb] Kur roja nis te fleje nisesh dhe shkon deri ne mes te ures,sapo zgjohet roja kthehesh nga ke ardhur dhe nis te vraposh,roja pak si i trashe kujton se i kalove perpara e te kthe mbrapsh,dmth ja hodhe by..es [/qb]
:lol: :lol: :lol: :thumbsup:
 

al12

Primus registratum
Re: si mund ta kaloni uren?

ben 14 e rruges, pastaj kujtohet qe ka harruar cigaret.kthehet e gjen rojen ne gjum, dhe e hedh nga ura. keshtu qe ska nevoje te lagesh.
 

mostro

Putraku
Re: si mund ta kaloni uren?

shaje nga motra dhe kthehu mbrapa.me pakfjale mos e kalo hic uren /pf/images/graemlins/laugh.gif per inat te rojes /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Erison700

Forumium maestatis
Re: si mund ta kaloni uren?

Emo ai ja jep iher ene roja bon sikur spa gjo. Po qe cun prap e pranon roja, ene rojet jane si puna ushtarve qe nuk shikojne para mbrapa por vetem brime dun.

nejse ai me siper Robo ka dhon pergjigjen e sakte.
 

genti1

Primus registratum
Re: si mund ta kaloni uren?

Zgjidhja eshte kjo:
personi qe do kaloj uren kur arrin ne gjysem te ures,moment ky kur roja eshte gjithmone zgjuar,kthehet me kurriz nga ana qe duhej te shkonte dhe kur e shikon roja i thote hej ti kthehu mbrapsh se nuk lejohet,dhe ai kthehet dhe kalon ne anen ku donte te shkonte...nuk eshte shum e veshtir apo jo...
 

Sallaku

Primus registratum
Re: si mund ta kaloni uren?

Fillimisht postuar nga silver1:
[qb] Zgjidhja eshte kjo:
personi qe do kaloj uren kur arrin ne gjysem te ures,moment ky kur roja eshte gjithmone zgjuar,kthehet me kurriz nga ana qe duhej te shkonte dhe kur e shikon roja i thote hej ti kthehu mbrapsh se nuk lejohet,dhe ai kthehet dhe kalon ne anen ku donte te shkonte...nuk eshte shum e veshtir apo jo... [/qb]
ça ndryshimi ka me pergjigjen time?
 
Top