Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

luani

Primus registratum
Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

HI pershendetje te gjithve une e hapa kete teme se te gjithe emigrantet ne gjithe UK thojne se jena student dhe pse thojne ashtu APO KUR TE FLASIN ME NDONJE DOJNE QE TE HAPEN PAK?
 

Admir

Forumium maestatis
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Krenari e kote. :smash: Shumica ne ndertim punojne. /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Sejsej

Primus registratum
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Ata mburren,se keshtu e kemi per tradite.
Prostitutat qe punojne semaforeve te Greqise thone se punojne neper shtepijat e grekerve(mbajne foshnjat).
Emigrantet qe punojne ne Itali kur vijne ne Shqiperi (shumica qe punojne hamenj ose arave)thone se jane kamariere.Kurse disa te tjere thone se jane pergjegjesa (menaxhere).Rendesi ka qe kenaqin veten e tyre.
 

romeo

Forumium maestatis
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

ka ndonje gje te keqe po te punosh murator??? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Admir

Forumium maestatis
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Isi,

Jo se ka ndonje gje te keqe sepse puna eshte krenari, por pse nuk e pranojne? Ekziston nje krenari absurde :rolleyes: qe asnjeri nuk e merr vesh. :smash:
 

bobo

marksist-enverist
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

a ke inati-a?
n´UK thojn qe ka bursa falas!,masanej,na njifen qi jena t`penes!
un njof njonin,student diku afer Londres,vecse i ket vit e kan perjashtu,se ka shajt Dekanin...kshu mka than!
un spo msoj dot anglisht,se bursen e kam!,rusishtja,thojn;spi uj!hajde merre vesh... :mad:
 

Code-Cracker

Primus registratum
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Per te gjithe ju qe mendoni qe shqipetaret ne UK PUNOJNE MURATORA....ose Ndonje gje tjeter #(Jo pune te mire) Kjo eshte....e vertet...!! Por ta dini se...ketu ne Londer sidomos ka Shqipetare....qe jane Manaxhera...te firmave te ndryshme.....Edhe te tjert punojne per to kshuqe...mos kujtoni se...PUNE NDRTIMI te gjithe!!

Me respekt Driloni! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

xxx

Primus registratum
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

PSE GJITHE SHQIPTARET NE ANGLI THOJNE SE JENA STUDENT?

:rolleyes:
ndoshta sepse eshte e vertete.
 

Sara

Primus registratum
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Une shkoj ne kolegj cdo dite, shkoj ne shtepi,bej mesime,bej teste dhe marr nota.Gjithashtu nuk kam ndonje pune tjeter.
A kualifikohem si studente apo jo.............
 

Ema

Goddes
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Ky diskutim kalon ne Albstudent....
ju lutem te vazhdoni diks. atje...
/pf/images/graemlins/smile.gif
 

artan

Primus registratum
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

UNE NJOF SHQIPETAR QE PUNOJNE EDHE SOCIAL WORKER NE SOCIAL SECURITY OFFICES DUKE ITERVISTUAR RREFUGJATET DHE ANGLEZET PER TE DITUR SE CFARENEVOLASH KANE.
 

rudiuk

Primus registratum
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Fillimisht postuar nga edi_shkodran:
[qb]HI pershendetje te gjithve une e hapa kete teme se te gjithe emigrantet ne gjithe UK thojne se jena student dhe pse thojne ashtu APO KUR TE FLASIN ME NDONJE DOJNE QE TE HAPEN PAK?[/qb]
Kjo teme bie era kompleks xhelozi dhe gjithe te mirat qe kemi si komb..............
:mad: :mad: /pf/images/graemlins/tongue.gif :smash: :smash:
 
A

Adami

Guest
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

citim Ema:
Ky diskutim kalon ne Albstudent....
ju lutem te vazhdoni diks. atje...

opssssssssssssssssss /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif
hajde konsiderate hajde. ok shoke diks mos u zgjatni me ketu se sna le Ema. /pf/images/graemlins/smile.gif :smash: :thumbsup:
 

grace

Primus registratum
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Fillimisht postuar nga Coppo_de_Nieve:
[qb]
Fillimisht postuar nga edi_shkodran:
[qb]HI pershendetje te gjithve une e hapa kete teme se te gjithe emigrantet ne gjithe UK thojne se jena student dhe pse thojne ashtu APO KUR TE FLASIN ME NDONJE DOJNE QE TE HAPEN PAK?[/qb]
Kjo teme bie era kompleks xhelozi dhe gjithe te mirat qe kemi si komb..............
:mad: /pf/images/graemlins/tongue.gif :smash: :smash: [/qb]
Picasso,kur ishe ne autobuz e postove kete ti??? :mad:

per temen: hajt shpejt tregojini Edit kartat e studentit (BA/BSc,MSc,PHD whatever qe keni dmth).

teme per t'ardh gjynaf /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif
 

shiroka

Primus registratum
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

sepse ngaqe jena shume te mencur ka ec shqipnija perMRAPA. ti thuj shyqyr qe nuk thojn qe jane PROFESORA........... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

anna

Primus registratum
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

ku na lejne pordhet ne more...
 

GaP

Primus registratum
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

ku e di une vallai se per ca jam ne angli. di qe kam nja 3 vjet qe paguaj nga 7000 e ca pound per kete dreq universiteti dhe qe me kane ngel edhe tre vjet, me kaloi paraditja e dreka ne labe me perparese te bardhe, pasdite bej sikur mesoj, e ne darke te rroje chati se e kemi netin falas.
studente?????
 

rudiuk

Primus registratum
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Fillimisht postuar nga shiroksi:
[qb]sepse ngaqe jena shume te mencur ka ec shqipnija perMRAPA. ti thuj shyqyr qe nuk thojn qe jane PROFESORA........... /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Ene ti shirokso rehat qeke..........meqe s`po thone qe jane profesora...................HAjt shyqyr. :rockband: :rockband: :rockband: :thumbsup: :smash:
 

sweet_eyes

Primus registratum
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Po mire mo vella une njoh njerez qe i bejne te dyja ene punojne ene studiojne ka ndonje problem :confused: :confused: :confused:
 

mostro

Putraku
Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

bukur!!!!jo po na u fykan studentatttt ne ongli,po tja u zesh ne goje emrin!!!ik ere anej! /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top