Pse femra dhe meshkuj?

mengjesi

Primus registratum
Pse femra dhe meshkuj?

Pse eshte seksi fillimi dhe fundi?
Cfare perpjekjesh jane bere per te devijuar nga kjo ide, per ta pare njeriun si nje dhe jo dy?
 

Ema

Goddes
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Fillimisht postuar nga mengjesi:
[qb] Pse eshte seksi fillimi dhe fundi?
Cfare perpjekjesh jane bere per te devijuar nga kjo ide, per ta pare njeriun si nje dhe jo dy? [/qb]
/pf/images/graemlins/laugh.gif -Nice one /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

lepuvushe

Primus registratum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Fillimisht postuar nga mengjesi:
[qb] Pse eshte seksi fillimi dhe fundi?
Cfare perpjekjesh jane bere per te devijuar nga kjo ide, per ta pare njeriun si nje dhe jo dy? [/qb]
sepse njerezit jane te tille qe bejne te pamunduren per te arritur dicka dhe asnjehere nuk u mjafton ajo qe arrijne. synojne per me shume...
dhe nuk i japin vlere asaj qe kane
 

GOODFELLOW

Primus registratum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Fillimisht postuar nga mengjesi:
[qb] Pse eshte seksi fillimi dhe fundi?
Cfare perpjekjesh jane bere per te devijuar nga kjo ide, per ta pare njeriun si nje dhe jo dy? [/qb]
fillimi jo, por fundi...me ty jam.
 

gjekec

Primus registratum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

All day i.. dream about... sex ???

who the f.. dreams about sex all day, i mean, unless you don't have a partner.. or you're a maniac /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Dolores

Primus registratum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Fillimisht postuar nga mengjesi:
[qb] Pse eshte seksi fillimi dhe fundi?
Cfare perpjekjesh jane bere per te devijuar nga kjo ide, per ta pare njeriun si nje dhe jo dy?
[/qb]
Sepse krijimi i botes filloi me dy pika referimi: Adami, Eva.............sekse te ndryshem
sepse evolimi i botes ndodhi si rrjedhoj e ekzistences se humaneve qe linden nga: Riprodhimi midis dy sexseve..........keshu pra qe ne fillim deri ne mbarim jemi te ekspozuar me idene se sexi eshte faktori kryesor qe qe diferencon humanet ne 2 kategori, jo ne 1.

Persa i perket perpjekjeve per te devijuar kete ide.........pervecse levizja feministe s me vjen gje tjeter ne mendje........
 

une_une

Primus registratum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Kush tha se ka dy?
Ka 5 lloje.
Nje femer
Dy Mashkull
Tre Lesbo
Kater Homo
Pese Bi
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Fillimisht postuar nga mengjesi:
[qb] Pse eshte seksi fillimi dhe fundi?
Cfare perpjekjesh jane bere per te devijuar nga kjo ide, per ta pare njeriun si nje dhe jo dy? [/qb]
Njeriu me dike tjeter plotesohet. Sexi eshte si buka. Mund te rrish pa ngrene, por nuk rreziston me shume se 8 dite. Ka edhe murgesha e prifterinj , por po te ishin te gjithe keshtu, bota do te ishte shuar.
Nga sexi (me pelqen ta quaj dashuria) Nga nje akt dashurie lind femija. Ecen popullsia dhe nuk shuhet njerezimi.
Ndaj eshte dicka natyrale.
Njeriu nje eshte kot.
Ta marresh nga besimtaret: thuhet:
Me para zoti krijoi adamin e me qe ndjehej i vetmuar krijoi Even. 1+1=2.
 

Vis Elbasani

Forumium praecox
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Njeriun e ka ndare ne gjini(sekse), kombe dhe besime nje force e poshter, nje force jonatyrale. Kush kupton, le te kuptoje!

Ta marresh nga "besimtaret te njeriu"(dmth., jo "besimtaret" e zakonshem), thuhet se boten e sundon NJERIU, jo Femra apo Mashkulli.

Per te levizur nga ajo ide e meparshme qe ti thua, shihni transvestitet! Nuk dua te paragjykoj njeri, por ato e shpallin veten pikerisht si njerez, jo si thjesht femra apo thjesht meshkuj. Mbase kane probleme gjinore(seksuale) apo mendore(psikologjike), e di, por perderisa kane vendin e tyre...

Gjithsesi, teme e rendesishme!
 

Herkuli

Primus registratum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

teme me kote nuk me kane pare syte
shume e thjeshte, s'te lodh kryte
e c'kerkon njeriu i ngrate nga kjo bote
pa femren e mashkullin jeta krej e kote

Tipa te tille cudi me bejne
po si ore keta jane te njejte
mos doni ore te beheni dylbere
turp e faqezeze, m.. mender

po si ore cohet dikush ne mengjes
gdhihet gjeli e do te bej vez
ka dikush ne mendje te behet b..q..
del e bertete -barazi!-medemek trim
 

Vis Elbasani

Forumium praecox
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Perfundimisht sipas meje, bota ndahet ne te forte dhe te dobet, ne te ditur dhe injorante. Une jam kunder ndarjes se botes ne femra dhe meshkuj ashtu sic jam kunder ndarjes ne te bardhe e te zinj. Arrij t'i kuptoj pse ka konflikte mes muslimanesh e kristianesh ne bote, por ne teori kjo(konfliktet, pra) eshte nje paradoks: Ata kane te perbashket nenshtrimin ndaj Zotit, meshireplotit dhe te plotfuqishmit.
 

Herkuli

Primus registratum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

o visi nga elbasani
me mendje jarrani
ne bote ndarja mbizoteron
penges qe asnje s'e kaplon
te kundertat njera-tjetren plotesojn
pa te keqen te miren asnje s'e kupton
Ne nje thes ti futesh eshte e kote
gjerat ti nakatosesh nuk do mundesh dot
Mire e bukur i ka ndare Perendia
gjini, bote ngjyrash, rrofte harmonia
 

Vis Elbasani

Forumium praecox
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Nuk dua te degjeneroj temat e te tjereve, ndaj bejtet e tua te varfra do te mbeten pa pergjigje.

Konkretisht, larg femijerive bejtore, me lejoni t'ju bej nje pyetje qe fuqizon temen: "A jeni per pjesemarrje aktive te femrave ne sherbime te ndryshme ushtarake? Pse jo? Pse po?"

Faleminderit!
 

Herkuli

Primus registratum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Kur trimat ne lufte capelehen
capajevat nga fitorja ngazellehen
enda ja ka te defrehen
ne shale femrash te prehen
 

Ela_001

Primus registratum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Sepse kemi nevoje per konflikt, per terheqje, per diskriminim, per dhune, per dashuri, dike qe eshte ndryshe nga ne por qe ne te njejten kohe eshte njelloj me ne. Kemi nevoje per nje permbushje, per dicka misterioze, territor te panjohur.

It's all about needs and fulfilment, its all about sex, its need.
 

Nei

Primus registratum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Hem ... lejohet i cik humor feminist??
Perchè dio quando creò l'uomo si stava solamente esercitando :eek:
 

Ela_001

Primus registratum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

e keshtu pasi kriojoi mashkullin tha I can do better so He created women /pf/images/graemlins/tongue.gif

Cuna xhan xhan he. /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Kanarina

Primus registratum
Re: Pse femra dhe meshkuj?

Fillimisht postuar nga mengjesi:
[qb] Pse eshte seksi fillimi dhe fundi?
Cfare perpjekjesh jane bere per te devijuar nga kjo ide, per ta pare njeriun si nje dhe jo dy? [/qb]
Qeke si bicim heremiti ti cuno,ose te pakten paske tendenca, po mire more edhe heremeitet sikur ciftohen me sa di une apo te ka marre malli per Robinson Kruzo-ne???!!!Me sa kuptoj une ky i fundit u cmend nga mungesa e grus dhe jo nga mungesa e njerezve te tjere.

Aman o zot cfare s'na degjojne veshet /pf/images/graemlins/wink.gif

Si do deshe te ishte ti more njeri me pretendime absurde?!
 
Top