nkotb

bengu

Primus registratum
Re: nkotb

new kids on the block
keta bashk me n'sync, bsb, etj. jane shume te popullarizuar ne gjakove...
 

jack owar II

Primus registratum
Re: nkotb

vazhdojme temen me t'mrekullueshmit nkotb...
shtrohet pyetja, si eshte e mundur qe artdashesit dhe kulturenjohesit nga shqiperia te mos e dine per kete grup kaq te mrekullueshem dhe te mahnitshem me muziken e tyre te paarritshme dhe te pazevendesueshme?
 

bebivogel

Forumium maestatis
Re: nkotb

Nese kjo teme vazhdon ne mish mash jack o'war II do e mbyll fare! S'te ka dhene te drejten askush te ofendosh te tjeret.

Ne lidhje me kete grupin ... une nuk e kam idene se kush jane... Ti qe ke hapur temen na shkruaj pak nga historia e ketij grupit e na fut xixat qe ti degjojme ...
Kalofshi mire

PS: Beng nuk ja vlen disa here u know /pf/images/graemlins/smile.gif
 

jack owar II

Primus registratum
Re: nkotb

bebe, mshele temen, mshele se nuk m'kane mete qinat n'ta...por, mos ta ha mendja qe ma la fajin mu per mishmashin...

e kush jane kta, paj, kallxo edhe ti prej ciles dite ja ke nise me ngu muzike? thjesht, jam tu e testu se cili asht pop artisti i pare botnor per t'cilin shiptart e shipnise kane dituni...
 

illyricus

Primus registratum
Re: nkotb

hahahah....i kom ndigju Nju Kidsat fort kur jom konë n'klasë t'...po i bjen n'klasë t'dytë edhe t'tretë. :lol:
 

hot

Hotgirl
Re: nkotb

tashti na falni per injorancen se te vegjel kemi qene edhe ben vaki e smbajm mend..
vallaji them se si kam nigju najhere..
bsb ne ata te tjeret i njof shum mir..kam qene edhe fanse e tyre /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

bebivogel

Forumium maestatis
Re: nkotb

Fillimisht postuar nga jack o'war II:
[qb] bebe, mshele temen, mshele se nuk m'kane mete qinat n'ta...por, mos ta ha mendja qe ma la fajin mu per mishmashin...

e kush jane kta, paj, kallxo edhe ti prej ciles dite ja ke nise me ngu muzike? thjesht, jam tu e testu se cili asht pop artisti i pare botnor per t'cilin shiptart e shipnise kane dituni... [/qb]
Lexo mire te lutem. Se kur kam filluar te degjoje une muzike shume pak rendesi ka. Mjafton qe degjoj tani apo jo?... Nuk e kam idene se kush jan fare ... biles tani me iku edhe interesi. Ketu ku jam une e ne Shqiperi( kur kam qene) edhe pse degjoja muzike shpesh, nuk i kam hasur fare. Si fytyra me duken te pare. Mish mashin e krijove vete. Me sa pashe Beng thjesht ka shkruar qe qenkan si rryma e N'sync edhe BSB. Lerini ofendimet se s'ka lezet ... Muzike jena du degju ... pfff :shrug:
 

SkinArt

Primus registratum
Re: nkotb

Ok Lets talk about NKOTB.

Grupi u formua rreth viteve 1984 Boston, MA
DISBANDED: dhe qe jane ndare ne vitin 1994 Gjate karrieres se tyre kane shitur mese 25 000 000 kopje disqe, duke u ber nje nder grupet me te populluara dhe te sukseshme ne vitet 80. Albumi i tyre i fundit ishte Step by Step ne vitin 1990 pas ketij viti grupi ka kenduar dhe disa live me pas... deri sa ne mesin e vitit 94 perfundimisht u ndane per...

New Kids On The Block u bene te njohur ne Shqiperi ne vitet 1993/1996 ne keto vite kishte shume fansa te NKOTB. Nje shoqja ime i pelqen akoma edhe pse sikur si ze shume neper mendje, ose biseda por like all. Kenga e tyre qe u be e njohur ne Shqiperi ishte "Step by Step" pervete nuk kame patur ndonje simpati te madhe, por kane qene nder grupet e vetme te Hip Hop & Pop Band jo me ngjyre dhe qe kishin shume popullaritet kudo ne bote pas tyre linden Take That, East 17, e me radhe tek BSB NSYNC ne ditet e sotme... Pershendes D.L me kete rast meqe mu dha rasti me grupin e saj te preferuar.

hope this material helped people who not know about New Kids On The Block.

What is NKOTB doing now?

After becoming a pop sensation beteewn 1989 to 1992,93,94 the New Kids decided to stop touring and take a break. Nothing much was heard from them until they released their final album, Face the Music. After the release, the New Kids went on club tour of the Untied States. Only partically into the tour, the New Kids decided to go their separate ways.

Step By Step
Greatest Hits

Talk Intro...Step by Step
Oh baby
Gonna get to you girl
Step by step girl
(Chorus) Step by step oh baby
Gonna get to you girl
Step by step oh baby
Really want you in my world
(Verse) Step hey girl in your eyes I see a picture of me all the time
Step in your smile you’ve got to know that you drive me wild
Step by step oh baby you’re always in my mind
Step by step oh girl I really think it’s just a matter of time
(Chorus)
Step, hey girl, can’t you see, I’ve got to have you all to me
Step by step, yes it’s true, no one else will ever do
Step by step, oh baby, you’re always in my mind
Step by step, oh girl, I really think it’s just a matter of time
(Chorus)
Step, step, step by step
Danny: Step one, we can have lots of fun
Donnie: Step two, there’s so much we can do
Jordan: Step three, it’s just you and me
Joe: Step four, I can give you more
Jon: Step five, don’t you know that the time is right
(Verse) Don’t you know I need you
Step by step
Yes, I do girl
Step by step
Step by step, oh baby, you’re always in my mind
Step by step, oh girl, I really think it’s just a matter of time
(Chorus) x2...(out)
 

jack owar II

Primus registratum
Re: nkotb

Fillimisht postuar nga illyricus:
[qb] hahahah....i kom ndigju Nju Kidsat fort kur jom konë n'klasë t'...po i bjen n'klasë t'dytë edhe t'tretë. :lol: [/qb]
aiiii, kur je kone ti n'klase t'trete une e kam ngu grupi wham edhe modern talking...
 

gurax

Pan ignoramus
Re: nkotb

Po po, keta jane nen frymen e New Kids-ave, Take That-ve, N-Smac.. uhh.. sync-ve etj etj grupeve shume te njohur qe kane bere rrevolucion ne muziken boterore. Pozicione stoike, njerez me botekuptim, kenge me levizje te sinkronizuara ne hedhje-perdredhje, misherim i perjetesise vete.. dhe prape artdashesit dhe kulturenjohesit shqiptare nuk e njohin muziken e tyre te paaritshme dhe pazevendesueshme!! Palo kulturenjohes!
Rrofte grupi "kjhdskddgdw"!

PS: /pf/images/graemlins/tongue.gif

--------------------------
The most winning woman I ever knew was hanged for poisoning three little children for their insurance money.
-- Sherlock Holmes
 

jack owar II

Primus registratum
Re: nkotb

new kinds on dhë bllok jane shume kulturalisht te arrire dhe me muziken e tyre ata kane hyre jo vetem ne shtepite dhe zemrat e njerezve, po shume kush i ka vare fotot e tyre edhe neper frigorifera, prane fotove te me te dashurive.
po, eshte e vertete qe keta djelmosha ju kane zbardhe zemren shume vajzave, si dhe kane krijuar ndjenja xhelozie e smire tek shume djem.
mbresat qe muzika e tyre do te te le ne shpirt eshte shume me e thelle se sa pusi tek arra ne livadh...
oh, muzika e tyre e pa arrire dhe e pa zevedesueshme...
 
Top