Muzika jugosllave ne dekada

koppertoni

Primus registratum
Muzika jugosllave ne dekada

Muzika Jugosllave ne vite. Cdo vit me i bukur se tjetri.

Muzika Jugosllave ne vite - click it!

Ato qe ju rekomandoj jane:

fantastiku i preferuari im Goran Bregovic "Chaieshukarie",

te pakrahasueshmit Djuza Stojiljkovic & Dragan Stojnic te viteve 60,

fantastiku perseri i preferuar i imi Vlada Divljan

Degjoni "Moji Drugovi" - Bajaga, Djuza Stojiljkovic etj etj.

Degjojini vete. Bejuni juve gjykates.
Si ju duken?
 

TEDI

Valoris scriptorum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

A Ke NAi Link te Lepo Brenas ose nai Grupi tjeter Sllav dhe mesa di une eshte nje Grup Sllav qe ka Kenduar nje Kenge SHqip ne Mes te Prishtines Por Nuk me KUjtohet Emri Nese me Gjen Ate kenge Robo. Me Ben NDerin me temadh dhe une do bej dhuraten me te madhe qe mund ti bej nje SHokut TIm ... Po Ashu me Nis nje PM dhe me NJofto ...
 

Boby

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

Une s'para degjoj muzike jugosllave,po kam degjuar para ja dy vitesh nje kenge te nje grupi serb qe me ka pelqyer

We are drinking beer
we are drinking jin
Don't matter what's in bottle
We are drinking everything

Vetem refreni me kujtohet.Kush e kendo?????
 

zog

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

konga mo e forte e jugosllav've ishte ; drugu tito miti se ku jemo. e kenoshin ne grup dhe per dite nga pese here. (para buke e mas buke /pf/images/graemlins/laugh.gif )

ndersa grupi qe ka kenu nje kong shqip osht: bjello dugma (me krytar bregoviçin) grup roku nga sarajeva, kenga titullohej "bjeri çiftelise" (me duket).
 

SAP

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

a spo keni dicka tjeter me ndegju po kong serbe? jam i bindun ti koperton ** as nuk e njef muziken rock kosovare te rokut si pershmembull Gjurmet, Telex, Minatori, 403, etj... e i din ma mir muziken e armikut shqiptar. pse spo shkon ne serbi e shife si sjellen ata atje me ty...

problemi te shqiptart osht se ne gjith e kemi adhuru armikun... 80 perqin tshqiptarve i adhurojn turqt, grekt, e serbt. marre. Pse serbt nuk ndigjojn muzik shqiptare? un sa kom jetu 14 ne kosov kur nuk e niva ni serb tu ndegju muzik shqip, e ne shqipri ndigjojn serbisht si me qen i rritun prej fminis ne te.
 

109UV

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

o mre kacuba, Jugosllavia ka 15 vjet qe ka vdek. Thoni kenge boshnjake, serbe, kroate, sllovene etj etj.
 

koppertoni

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

Muzika Jugosllave Soundtrack per Kinematografine Amerikane

"Love and Fashion"
Djuza Stojiljkovic kenga "Little Girl"

Serial si "Friends" ne vitet 60 ne Amerike
Djuza Stojiljkovic kenga Home Theatre

Dragan Stojnic kenga La Boeme
Soundtrack i nje filmi Romantik Francez - French Chanson

Filmat Moderne Jugosllav ne Kinemate Amerikane:
Filmi "Underground" 1997 spektal ne kinemate amerikane.
DVD per USA,CANDA only! Amazon

Soundtrack nga "Underground": Cajesukarije - Goran Bregovic

I preferuari im Vlada Divljan Marsal (poslednji dani) kur te e degjoni ngjan me muziken e nje grupi shqiptar.
 

SAP

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

Kopertoni pse spo e ndrron emnin Dragan a Slobo se ti shum adhurues i madh i tyne... low lifes like you give a bad name to albanians.
 

Genta

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

Te degjosh muzike serbe nuk do te thote te jesh armik. Ne shqiptaret tere diten degjojme kenge greke e italianeve, te gjithe shqiptaret armiq jane ???
 

disku

UNI
Re: Muzika jugosllave ne dekada

Un nga kto serbet maj men vec Lepa Brenan qe e nigjote me shum plaku im se un dardhat ama ritmin e kish te bukur. Te tjerat spara i njof edhe sme terheqe shume muzika serbe per faktin e thjeshte qe si kuptoj fjalet. Muziken po se dite si tekst kot sa i ndogjon ritmin. :smash:
 

SAP

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

bambolina po aj osht problemi tek ju shqiptart e shqiperis... se pak nga pak jeni tu u asimilu ne italiano/greko/serb ** edhe 20-30 vjet skeni me fol ma shqip po gjys italisht, greqisht, e serbisht. Enveri ka qen i ashper se e ka dit se shqiptarit duhet me ju sjell met keq per me kuptu na met mir nuk e dojm. ktu ka shqiptar ** e dojn Cecen ** burri i saj ka myt shqiptar ma shum se Enveri e me mujt shqiptart ****** ja hajn. Pa marr parasysh sa e mir osht naj keng serbe veq ** esht serbisht nuk bon me ndigju. A shef ti Jahudi duke ndigju muzik Gjermane??? pergjegju. A shef ti Serb duke ndigju muzik shqiptare??? pergjegju tlutem.
 

koppertoni

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

E duam te degjojme. Ti do na ndalosh? Na tregoke lowlife pale. Ofendoke & Kercenoke. Tipik kosovar. Liri e individit te degjoje kedo. Shqiperia e pesoi 50 vjet.

Cuam nje minoritare rome ne eurofestival. Shqiperia eshte Europe. Nuk urrejme asnje. Nuk djegim kisha anembane Kosoves. Nuk i perkasim me rendit te kafsheve. Jemi europiane jo talibaneze.
 

Mark

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

E mire tani se merrni kot juve. Nuk ka lezet qe kafshoheni me llafe si qente per gjerat te cilat njerezit e qyteteruar duhet te mund t'i spjegojne kollaj. Sa turp per ju qe shani. Duket sikur ju mungon aftesia per nje argument te sakte.

Meqe jemi tek muzika Jugosllave, une po perfitoj nga rasti te sjell para vemendjes suaj dy grupe te reja shqiptare-kosovare.

RETROVIZORJA dhe ASGJE SIKUR DIELLI

Jane roku alternativ me i kendshem ne shqip sot per sot.
 

koppertoni

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

Ehhhh Vuk uvek vuk.

Tema eshte muzika jugosllave ne dekada jo grupet muzikore te rokut shqiptar.
Cudi moderatoret nuk pergjigjen fare.
 

SAP

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

kopertoni ti me therret mu "tipik kosovar"? po a e din sa vjet kemi hjek na kosovart prej serbve more pis i keq... pse se pyt veten pse Serbt kan masakru fmi e pleq shqiptar? po fol ktu si Kosovart kallin Kisha... tpshurrsha kishat e gjamiat e ta dhevsha fen. A serbt pot duken ty ma t'civilizum? ku ke ftyr ti mem fol ktu per serb e per jugosllav? ti je n'obsesion me serbt jo ** tpelqen muzika e tyne... ti don mu bo Serb ti nuk je Shqiptar ne zemer edhe kurr ski me qen. Pse se hap ni tem muzika shqiptare ne dekada? a? ur a disgrace.

-mfalni per fjal tndyta po sun u durova pa i shpreh mendimet per ket serbofil.
 

109UV

Primus registratum
Re: Muzika jugosllave ne dekada

Yoda,

degjova kenge nga retrovizorja dhe megjithese nuk jane komplet origjinale muziken e kane shume te lezetshme..ne fakt me pelqejne me shume se "Asgje sikur Dielli". Kenga Disko eshte si me e mira per mendimin tim (shume e ngjashme me Ian Pooley /pf/images/graemlins/laugh.gif )
 
Top