Mendoni se mund te njihet femra?!

atman

Forumium maestatis
Mendoni se mund te njihet femra?!

Nuk e di nese e gjykoni te pershtateshme, por mendoj se per te gjithe ne ka vlere njohja e femres qe perben jo vetem numerikisht gjysmen e popullsise, por edhe nje thesar te çdo shoqerie.
Megjithate personalisht mendoj se nuk eshte kaq e lehte te njihet bota e saj e brendeshme, shpirti etj gjithçka sa ka te beje me femren ne pergjithesi.
Robert Berns ka shkruar nje poezi te bukur dhe une po citoj diçka:
E beri zoti seksin mashkull
kur s'ende s'kishte shkolle,
se zoti shkollen s'e kish dashur,
ndaj s'ishte mendjeholle


Pastaj mesimet zoti ndoqi
mes librave i strukur,
u lodh e koken e perpoqi,
e doli seksi i bukur.

Perfitoj nga rasti te jap edhe nje shembull tjeter te dikujt qe mendon si une, domethene qe eshte shume e veshtire ta njohesh femren.
Dikush po shetiste buze detit kur kemba iu pengua ne diçka. E mori dhe ç'te shikoje ishte nje llambe magjike. E ferkon dhe del xhindi.
-Degjo ti, -i thote xhindi,-harroji tre deshirat! Kete muaj me kane gjetur kater veta, ndaj jam i lodhur. Ke vetem nje deshire!
Tjetri u mendua dhe i tha:
-Mire o xhind. Meqe une nuk mund te shkoj deri ne ishujt Havai me avion, dua qe ti te me ndertosh nje ure te gjate deri atje dhe keshtu
shkoj me makine.
-Nuk behet -i thote xhindi. -Duet shume cimento, hekur beton e nje numer i pafund kembesh qe ta mbajne. Jo, jo, zgjidh nje tjeter deshire.
-E mire, -thote njeriu,-une kam qene i martuar kater here dhe te kater grate me kane ndare duke me thene se nuk jam ne gjendje t'i kuptoj. Te lutem o xhind, beme te kuptoj femrat. Cfare deshirash kane, si mendojne? Cduan te thote kur pohojne nje gje, kur heshtin etj.
-E di ç'ke ti- i tha xhindi- Me sa kembe e do uren!
 

ezy

Primus registratum
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

ahahahahahahhaahhahahahahha.......no f*cking way....
 

Elkol

Primus registratum
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

Femra ka 7 kollona kurse mashkulli ka 6,gjithashtu femra ka 5 tinguj zeri dhe mashkulli ka 3,par femra ka aftesi te fshhi djallezin qe ke ne kok, dhe te mashtroj ne menyr prefekte keto aftesi nuk do te thojn gje sepse jan negative dhe tjetra femra gjykon me ceket se mashkulli. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Elkol

Primus registratum
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

Femra ka 7 kollona kurse mashkulli ka 6,gjithashtu femra ka 5 tinguj zeri dhe mashkulli ka 3,par femra ka aftesi te fshhi djallezin qe ke ne kok, dhe te mashtroj ne menyr prefekte keto aftesi nuk do te thojn gje sepse jan negative dhe tjetra femra gjykon me ceket se mashkulli. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Klajdis

Primus registratum
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

per tu pergjigjur po citoj disa rreshta nga bibla

ne fillim zoti krijoi token edhe qellin dhe tha se ishin dicka e bukr
e me pas krijoi oqeanet dhe i populloi ato me peshq e tha se ishte dicka e bukur
me pas populloi token me bime e kafshe e tha se ishte dica e bukur
me pas zoti krijoi njeriun dhe tha se ishte dicka e bukur
ne fund zoti krijoi guan e tha : "eeeeeehhh s'ka gje do perdore make up"


ps thjesh per humor /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Goca^Babit

Primus registratum
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

holly crap..sa seriozisht i marrin gjerat ca e ca /pf/images/graemlins/wink.gif
 
I

insane

Guest
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

une pashe pardje "monologjet e vagines" dhe mendoj se kam mesu nja 2 gjona te reja... /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Simpatikja.

Primus registratum
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

Femra mund te njihet po aq sa c'mund te njihet dhe mashkulli! :thumbsup:
 

eri03

Primus registratum
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

Eshte dicka normale qe jo vetem femrat po cdo person i llogjikshem nuk mund te shprehi gjithcka qe ndien. Femrat jane disi me te mbyllura ne vetvete e keshtu eshte sheme me e veshtire per ti njohur po nuk mendoj se eshte e pamundur.
 

sweet eda

Primus registratum
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

per te njohur boten e nje femre, duhet te jesh brenda saj ne shpirt e ne mendje, kjo gje nuk behet, kshu qe hiqni dore se mund te njihni nje femer, mos mundoni veten kot!!!!
femrat, nuk jane te gjitha njelloj!!!!
 

bimba81

Primus registratum
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

Fillimisht postuar nga too too Nice:
[qb] per te njohur boten e nje femre, duhet te jesh brenda saj ne shpirt e ne mendje, kjo gje nuk behet, kshu qe hiqni dore se mund te njihni nje femer, mos mundoni veten kot!!!!
femrat, nuk jane te gjitha njelloj!!!! [/qb]
:thumbsup:
 

qafiri

Primus registratum
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

Nje burre po ecte buze bregut kur vala sjell nje shishe.Ai e hap dhe nga andej del nje xhind gjigant.
-Ti me solle lirine,-thote xhindi,prandaj une do te te plotesoj nje deshire tenden.
Burri mendohet dhe pastaj thote;
Gjithmone kam dashur te shkoj ne Australi me pushime,por kam frike te fluturoj me aeroplan dhe me ze deti po te lundroj.Prandaj,dua nga ty te me besh nje autostrade te madhe deri atje se vetem me makine mund te shkoj.
Xhindi u mendua dh tha;
Nuk mund ta bej.Duhet mund i madh per ta bere kete gje.Duhen ndertuar qindra ura,duhen bere mijra tunele,nen det e neper male.Prandaj mendo dicka tjeter.
-Nje gje tjeter qe gjithmone kam dashur ta di eshte TE KUPTOJE MENDJEN E FEMRAVE.Pse ato jane te komplikuara kaq shume.Dua te di pse qeshin pa arsye e pse qajne per asgje,cfare i ben te lumtura e cfare i zemeron.Me nje fjale-thote burri-dua te di gjithcka pre femrat!!
Xhindi mendohet per pak kohe dhe pastaj i thote burrit;
ME SA KORSI E DESHE AUTOSTRADEN,4 APO 6?????????
 

tirana

Primus registratum
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

Femra do myt m'prru e do gjujt me gura /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

Robt nuk arrin te njofin vete-veten dun me njof femrat!

Muno, ti prit sa te sqohen gocat po s'fillun me t'ra me banane kaptines! /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

Juve ju ha kurizi qe te dyve! /pf/images/graemlins/laugh.gif

Une them qe per ta njof femren duhet me e mor me te mira /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

tirana

Primus registratum
Re: Mendoni se mund te njihet femra?!

Fillimisht postuar nga NAHARA:
[qb] ka te drejt muni,
ma prima,.....! [/qb]
Certo caro... io mi riferisco per il dopo /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top